Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Tiskni
Sdílej:
... přetypovával v Javascriptu ukazatele na funkce na 32-bitové integery. Takže i kdyby sis to nakrásně zkompiloval v 64b ...Ano, tohle některé šmejďárny dělávají, ale rozhodně to nemá za následek snížení výkonu ale pád takové aplikace, pokud dostane přidělenu virtuální paměť nad 4GB, protože ten ukazatel ořízne a bude ukazovat na neplatné místo (někdy i na platné ale nechtěné, ale to je hodně velká náhoda).
Ten rok jsem nepřehnal. Napsal jsem tam toho víc. Třeba ten multithreading. Ten má smysl i pro aplikaci běžící na jednom procesoru (a v letech 1997-98 jsme už s kámošem programovali mutlithreadově skoro běžně -- on měl teda výhodu v 2xCPU). A upřímně řečeno, tab browsing k tomu přímo vybízí. Jeden tab, jedno vlákno -- jednodušší už to být nemůže.
Jediné, co z tvých přípomínek beru je tedy 64bit (nepochybně, byť mě osobně je to třeba fuk)
Já už jsem těch 2GB přešvihl několikrát. Pokaždé při (pro mě) běžné činnosti a nebyl to memory leak. Pokaždé se FF odporoučel.
a rozHODNĚ multithreading (s tím mě mozilla štve, nicméně aspoň už pluginy běží ve vlastním procesu).
Viz první odstavec.
Já už jsem těch 2GB přešvihl několikrát. Pokaždé při (pro mě) běžné činnosti a nebyl to memory leak.Šmarjá. To jsi najednou reloadoval tisíc panelů?