Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Tiskni
Sdílej:
... přetypovával v Javascriptu ukazatele na funkce na 32-bitové integery. Takže i kdyby sis to nakrásně zkompiloval v 64b ...Ano, tohle některé šmejďárny dělávají, ale rozhodně to nemá za následek snížení výkonu ale pád takové aplikace, pokud dostane přidělenu virtuální paměť nad 4GB, protože ten ukazatel ořízne a bude ukazovat na neplatné místo (někdy i na platné ale nechtěné, ale to je hodně velká náhoda).
Ten rok jsem nepřehnal. Napsal jsem tam toho víc. Třeba ten multithreading. Ten má smysl i pro aplikaci běžící na jednom procesoru (a v letech 1997-98 jsme už s kámošem programovali mutlithreadově skoro běžně -- on měl teda výhodu v 2xCPU). A upřímně řečeno, tab browsing k tomu přímo vybízí. Jeden tab, jedno vlákno -- jednodušší už to být nemůže.
Jediné, co z tvých přípomínek beru je tedy 64bit (nepochybně, byť mě osobně je to třeba fuk)
Já už jsem těch 2GB přešvihl několikrát. Pokaždé při (pro mě) běžné činnosti a nebyl to memory leak. Pokaždé se FF odporoučel.
a rozHODNĚ multithreading (s tím mě mozilla štve, nicméně aspoň už pluginy běží ve vlastním procesu).
Viz první odstavec.
Já už jsem těch 2GB přešvihl několikrát. Pokaždé při (pro mě) běžné činnosti a nebyl to memory leak.Šmarjá. To jsi najednou reloadoval tisíc panelů?