Máirín Duffy a Brian Smith v článku pro Fedora Magazine ukazují použití LLM pro diagnostiku systému (Fedora Linuxu) přes Model Context Protocol od firmy Anthropic. I ukázkové výstupy v samotném článku obsahují AI vygenerované nesmysly, např. doporučení přeinstalovat balíček pomocí správce balíčků APT z Debianu místo DNF nativního na Fedoře.
Projekt D7VK dospěl do verze 1.0. Jedná se o fork DXVK implementující překlad volání Direct3D 7 na Vulkan. DXVK zvládá Direct3D 8, 9, 10 a 11.
Byla vydána nová verze 2025.4 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení na blogu.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) zveřejnil Národní politiku koordinovaného zveřejňování zranitelností (pdf), jejímž cílem je nejen zvyšování bezpečnosti produktů informačních a komunikačních technologií (ICT), ale také ochrana objevitelů zranitelností před negativními právními dopady. Součástí je rovněž vytvoření „koordinátora pro účely CVD“, jímž je podle nového zákona o kybernetické … více »
Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.12. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Společnost System76 vydala Pop!_OS 24.04 LTS s desktopovým prostředím COSMIC. Videoukázky na YouTube.
Byla vydána verze 1.92.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Free Software Foundation zveřejnila ocenění Free Software Awards za rok 2024. Oceněni byli Andy Wingo, jeden ze správců GNU Guile, Alx Sa za příspěvky do Gimpu a Govdirectory jako společensky prospěšný projekt.
Bylo vydáno Eclipse IDE 2025-12 aneb Eclipse 4.38. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
U příležitosti oslav osmi let prací na debianím balíčku vyšlo GPXSee 15.6. Nová verze přináší především podporu pro geotagované MP4 soubory, včetně GoPro videí. Kdo nechce čekat, až nová verze dorazí do jeho distribuce, nalezne zdrojové kódy na GitHubu.
)
dorazil jsem prave Bitvu o Corrin (jsem zvedav jestli z te nekonecne serie jeste neco vyleze), mam rozectene Soudni rizeni na epsi(prerusil jsem kvuli dune, ta pockat nemohla) a jen tak mimochodem jsem prave dokoukal Dvanact opic coz je podle me slusne sci-fi a s vesmirnou odysseou s musim jedine souhlasit, precetl jsem je snad vsechny a kvalita mela podle me sestupnou tendeci ale obecne Clark je super autor
. Navic tam hraje velkou roli vykon hercu (Rimmer a jeho xichty jsou brilantni) a hodne tomu serialu taky dava cesky dabing, ktery je naprosto famozni a bez nej (a Ceske televize) by asi Trpaslik tolik fanousku nemel.
V podstate vsechen anglickej humor je prima... Monty Python, Jiste pane..., atd.
, Atlantis je uboha vec, jak vydrit z lidi dalsi prachy. Na plukovnika O'Neila proste nic nema. A jestli vydaji dalsi radu bez nej(nevim, jaky je aktualni stav, myslim, ze se mel tocit dalsi dil uz bez nej, chteli ho zabit, pac odmital dal tocit), tak se s tim odmitam smirit a nebudu to sledovat. Stejne bych rekl, ze tocit dalsi radu nema smysl, vse se uz pekne vyresilo a happy end k tomu proste patri ... Takhle to vypada, ze dalsi dil uplne zmrvi...
. Sice nevím, jestli bych to zařadil do kategorie sci-fi, ale stejně děkuji za upozornění. Na první díl se moc rád podívám. Už se těším na tu nekostičkovou kvalitu.
Pro netrpaslíkovce. Když jsem to viděl útržkovitě poprvé, tak jsem si říkal "co je to proboha za blbost".
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-freeTrekkkie, znáte Galaxy quest? Doporučuju
Je to jen jeden film, ale stačí
I proto mam u sebe takovou hlášku ... časem sem možná přidam "při Grabtharovu kladivu, při synech Worwana ... já už tu pitomou větu víc krát neřeknu!"
Tiskni
Sdílej: