Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Gigabyte GA-EP45-DS3 - Intel P45 A-Data DIMM 4096MB DDR II 800MHz Extreme Edition AD2800E002G Corsair VX550 550W ? Asus EN8600GT SILENT/HTDP 512MB, PCI-E ? Gainward 8866-Bliss 8600GT 512MB, PCI-E ? ........uplně jiná..........Bednu mám chieftec, takže by něměl být problém s prostorem a větráním... Pevné disky a ostatní mechaniky vyměňovat nebudu, proto je ten seznam HW, tak krátký. V prvním kole použiji BOXovaný větrák, jelikož jsem slyšel, že je celkem dobrý.. pakliže máte zkušenosti s nějakým jiným a cenově přijatelný, budu rád, když se o něm v diskusi zmíníte
Na zdroj mám opravdu velmi kladné reference od kamaráda, je to pro mě takový základní bod celého PC, jelikož plánuji přikoupení HDD a pár drobných změn, ale to až tak za rok..
Grafickou kartu jsem povýšil na 9500GT od stejného výrobce + malý neslyšný větrák, pro každý připad.. Doufám, že to není nějaký propadák, když je o cca 400Kč levnější než 8600GT, ale zase si říkám, že je to novější model... to se uvidí..
Paměti jsem zvolil rychlejší, ale to jen, protože za rok plánuji vyměnit CPU, který bude běžet nejspíše na 1300MHz(FSB), aby to poté nebyl takový rozdíl... jinak bych si v klidu koupil ty 800MHz..
Takže výsledná konfigurace:
Gigabyte GA-EP45-DS3 - Intel P45 A-Data DIMM 4096MB DDR II 1066MHz Extreme Edition - 2 moduly Arctic Fan 8025L Corsair VX550 550WDnes večer to objednám, tak mě prosím do té doby zastavte, jestli se zde nachází nějaké opravdu shnilé jablko (GK možná).
Sestava je pro použití na Linux, takže Vista problémy jsou mimo..
Tiskni
Sdílej:
No ja plánujem tiež kúpiť nový počítač (keďže aktuálny mám zase pokazený, tentoraz doska ...). Osobne asi dám prednosť core 2 duo E8400. Nie je štvorjadrový procesor relatívne zbytočný? Teda mám gentoo, kompilovanie na pozadí mi nevadí a pri ničom inom snáď okrem renderovania 3D grafiky asi 4 jadrá nevyužijem. Napríklad pri takom HD ffmpeg nie vždy rozdeľuje do 2 vlákien (teda podľa typu HD videa).
Mimochodom čo sa týka grafickej karty, nebolo by lepšie niečo integrované? Teda ja by som chcel kúpiť dosku s integrovanou intel grafikou nech to nie je zbytočne hlučné.
Mimochodom čo sa týka grafickej karty, nebolo by lepšie niečo integrované? Teda ja by som chcel kúpiť dosku s integrovanou intel grafikou nech to nie je zbytočne hlučné.Jasně, třeba takovej Radeon HD3200 nebo dokonce HD3300 už má i nějakej výkon