Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Gigabyte GA-EP45-DS3 - Intel P45 A-Data DIMM 4096MB DDR II 800MHz Extreme Edition AD2800E002G Corsair VX550 550W ? Asus EN8600GT SILENT/HTDP 512MB, PCI-E ? Gainward 8866-Bliss 8600GT 512MB, PCI-E ? ........uplně jiná..........Bednu mám chieftec, takže by něměl být problém s prostorem a větráním... Pevné disky a ostatní mechaniky vyměňovat nebudu, proto je ten seznam HW, tak krátký. V prvním kole použiji BOXovaný větrák, jelikož jsem slyšel, že je celkem dobrý.. pakliže máte zkušenosti s nějakým jiným a cenově přijatelný, budu rád, když se o něm v diskusi zmíníte
Na zdroj mám opravdu velmi kladné reference od kamaráda, je to pro mě takový základní bod celého PC, jelikož plánuji přikoupení HDD a pár drobných změn, ale to až tak za rok..
Grafickou kartu jsem povýšil na 9500GT od stejného výrobce + malý neslyšný větrák, pro každý připad.. Doufám, že to není nějaký propadák, když je o cca 400Kč levnější než 8600GT, ale zase si říkám, že je to novější model... to se uvidí..
Paměti jsem zvolil rychlejší, ale to jen, protože za rok plánuji vyměnit CPU, který bude běžet nejspíše na 1300MHz(FSB), aby to poté nebyl takový rozdíl... jinak bych si v klidu koupil ty 800MHz..
Takže výsledná konfigurace:
Gigabyte GA-EP45-DS3 - Intel P45 A-Data DIMM 4096MB DDR II 1066MHz Extreme Edition - 2 moduly Arctic Fan 8025L Corsair VX550 550WDnes večer to objednám, tak mě prosím do té doby zastavte, jestli se zde nachází nějaké opravdu shnilé jablko (GK možná).
Sestava je pro použití na Linux, takže Vista problémy jsou mimo..
Tiskni
Sdílej:
No ja plánujem tiež kúpiť nový počítač (keďže aktuálny mám zase pokazený, tentoraz doska ...). Osobne asi dám prednosť core 2 duo E8400. Nie je štvorjadrový procesor relatívne zbytočný? Teda mám gentoo, kompilovanie na pozadí mi nevadí a pri ničom inom snáď okrem renderovania 3D grafiky asi 4 jadrá nevyužijem. Napríklad pri takom HD ffmpeg nie vždy rozdeľuje do 2 vlákien (teda podľa typu HD videa).
Mimochodom čo sa týka grafickej karty, nebolo by lepšie niečo integrované? Teda ja by som chcel kúpiť dosku s integrovanou intel grafikou nech to nie je zbytočne hlučné.
Mimochodom čo sa týka grafickej karty, nebolo by lepšie niečo integrované? Teda ja by som chcel kúpiť dosku s integrovanou intel grafikou nech to nie je zbytočne hlučné.Jasně, třeba takovej Radeon HD3200 nebo dokonce HD3300 už má i nějakej výkon