Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Můj milý deníčku,
s ohledem na vlastní sklerózu a případný užitek kolemjdoucích ti musím napsat co dělat, když chcípne v naší velké UPSce (APC 2200) baterka. Naše UPSka sloužila 3,5 roku a pak se jednou při zkoušce náhradních zdrojů rozhodla, že už jí to nebaví. Takže spadla a shodila co na ní viselo. Vyměnili jsme baterky, ale furt hlásila, že je baterka vybitá a zuřivě blikala pravými diodkami. Co s tím ?
Y SM 1 [chvilku počkat] 1 PROG 0UPSka odpoví taky nějakým číslem. Správně to má být 8C. Pokud nepíše 8C ale něco jiného, tak se musí mačkat mínus dokud nenapíše 8C. Pak již jen ukončíme komunikaci:
8C R BYEPokud jsme paranoidní a fakt, že UPSka přestala blikat ani to, že APC parachute hlásí že je vše v pohodě (nezapomněli jsme znova nastartovat Windowsí služby, že ne
Y SM 0 8C R BYE
Toť vše. Pokud chcete ověřit že vše funguje v praxi, není od věci udělat kalibraci. Jenom na rozdíl ode mne nezapomeňte, že pokud se kalibrace spouští softwarově (a nikoliv automaticky) tak skončí úplným vybitím baterky (logické) ale že automaticky nezapne síť, ale vypadne proud (já jsem si říkal, proč se ty Widle vypínají, když je to jenom kalibrační test ...).
Skončím tedy citátek dávného Čtyřlístku: "Loupežníci v lese byli, ale už tam nebudou. Jestli jsme vás pobavili, neodejdem s ostudou".
Tiskni
Sdílej:
load 63% Input voltage: 223,2 VAC Output voltage: 224,6 VAC Teplota 29,2 °C Napětí na baterce: 55,08 VDC Kapacita: 100% Runtime 15 minutTakže baterka je dobitá, uvidíme v pátek při příští zkoušce náhradních zdrojů ...
55,08 VDCProboha co tam je za články že do toho pumpuje tolik?