Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Rozhodl jsem se, že si koupím notebook. Nějaký levný (tak max. 21000,- vč. dph)
V téhle cenové kategorii je notebooků spousta, ale já prostě nevím, co si vybrat, abych za pár měšíců nenadával, co jsem si koupil za shit. A proto píšu sem, v naději, že mi snad poradíte.Co od notebooku nepotřebuju:
Co naopak potřebuju nutně (seřazeno podle priority od největší):
Na čem netrvám, ale co se hodí
Notebook chci používat na psaní HTML,CSS,PHP,SQL (poběží tam apache), občas poslech hudby, filmy, prohlížení webu, pdf,... takže nic moc extravýkon nepotřebuji.
Vybral jsem zatím několik strojů:
Tyhle 3 jsem vybral jako nejvážnější kandidáty. Ale pořád nevím, mám strach, že si koupím nějaký shit. Máte-li nějaké zkušenosti s některým z těchto NB, nebo i s nějakými jinými v této cenové hladině, napište prosím do komentářů. Předem děkuji za váš čas.
Tiskni
Sdílej:
Já mám tenhle, ale dostal jsem ho k Jéžišku
IBM Thinkpad R51
- nemá wifi atd ..
Na to jsi přišel jak? IBM R51 mám, WiFi tam samozřejmě je a v Linuxu funguje bez problémů (jen je potřeba stáhnout zvlášť firmware - v distribuci není).
Obecně jsem s ním spokojen (i WinXP Pro se hodí ), výdrž na baterku reálně něco přes 3 hodiny, funčnost v Linuxu výborná (kromě jedné výjimky - viz níže).
Jinak co bych viděl jako menší negativum (pro mě), ve FC 4 se mi zatím nepodařilo pořádně rozchodit uspávání. Na disk vůbec, do paměti to sice uspím, ale po probuzení se nevzpamatuje grafická karta. Více paměti by samozřejmě neuškodilo, ale dá se pracovat i s 256 MB.