Všem vše nejlepší do nového roku 2026.
Crown je multiplatformní open source herní engine. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT a GPLv3+. Byla vydána nová verze 0.60. Vyzkoušet lze online demo.
Daniel Stenberg na svém blogu informuje, že po strncpy() byla ze zdrojových kódů curlu odstraněna také všechna volání funkce strcpy(). Funkci strcpy() nahradili vlastní funkcí curlx_strcopy().
Byla vydána nová verze 25.12.30 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Společnost Valve publikovala přehled To nej roku 2025 ve službě Steam aneb ohlédnutí za nejprodávanějšími, nejhranějšími a dalšími nej hrami roku 2025.
Byly publikovány výsledky průzkumu mezi uživateli Blenderu uskutečněného v říjnu a listopadu 2025. Zúčastnilo se více než 5000 uživatelů.
V dokumentově orientované databázi MongoDB byla nalezena a v upstreamu již opravena kritická bezpečností chyba CVE-2025-14847 aneb MongoBleed.
Při úklidu na Utažské univerzitě se ve skladovacích prostorách náhodou podařilo nalézt magnetickou pásku s kopií Unixu V4. Páska byla zaslána do počítačového muzea, kde se z pásky úspěšně podařilo extrahovat data a Unix spustit. Je to patrně jediný známý dochovaný exemplář tohoto 52 let starého Unixu, prvního vůbec programovaného v jazyce C.
FFmpeg nechal kvůli porušení autorských práv odstranit z GitHubu jeden z repozitářů patřících čínské technologické firmě Rockchip. Důvodem bylo porušení LGPL ze strany Rockchipu. Rockchip byl FFmpegem na porušování LGPL upozorněn již téměř před dvěma roky.
K dispozici je nový CLI nástroj witr sloužící k analýze běžících procesů. Název je zkratkou slov why-is-this-running, 'proč tohle běží'. Klade si za cíl v 'jediném, lidsky čitelném, výstupu vysvětlit odkud daný spuštěný proces pochází, jak byl spuštěn a jaký řetězec systémů je zodpovědný za to, že tento proces právě teď běží'. Witr je napsán v jazyce Go.
Třeba přijde čas, kdy se člověk nedostane ani na mininova a podobné
jediné, čeho vodafone dosáhne, je odliv zákazníků, já jim jdu simku vrátit hned v pondělí....fakt? - tak mi řekni, ke komu mám přejít ... když nechci přestat používat telefon
Tak se nad tím ještě jedno zamysli a v duchu svého příspěvku mi odpověz jak se čínským komunistům povedlo zablokovat hromadu celosvětových stránek?
Nejde přece o odstranění serveru. Jde jen o přístup. Netvrdím, že se mi takováto praktika Vodafonu líbí. Ona se mě nelíbí. Ale myslím že čeští operátoři dělají mnohem větší sviňárny, než je tohle.
Naštěstí technicky zablokovat nějaké stránky je dost těžké, vždy tu jsou tunely, vpn atd.Ono to v té Číně taky nějak půjde :)
To co dělá vodafone je spíše marketingový tah. Je tu uplatněn klasický scénář: Nejdříve se do lidí napumpuje informace o nebezpečích, která číhají na každém rohu a pak přiběhne někdo hodný, kdo nás má ochránit.A nejhorší na tom je, že ti lidé tomu opravdu věří.
proč není trestána jen jeho produkce a to ne proto, že je to dětské porno, ale proto, že si jsem jist, že ty děti to neprovozují zcela dobrovolně a v ideálních podmínkách.Takze kdyby to detske porno provozovaly ty deti dobrovolne a v idealnich podnimkach, bylo by vsechno v poradku?!
Vodafone již nabízí pouze připojení k podmnožině InternetuJak by řekl Marek Stopka, nejen Vodafone.
tiskové zprávyTa mi přijde také docela zajímavá. Zvláště bych si dovolil vypíchnout:
Služba umožňuje všem zákazníkům zdarma zablokovat na mobilních telefonech například svých dětí přístup k nevhodnému obsahu:
* erotika a pornografie
* on-line sexuální seznamky
* hazardní hry a loterie
* zbraně a násilí
* drogy a alkohol
* peer-to-peer sítěale opravdu chcete od svého poskytovatele, aby za vás rozhodoval, co budete a co nebudete číst?Tak to se děje někde už dnes.
Vítejte v AmericeTak černě bych to neviděl, ale IHMO kurz máme dobrý a vítr také přeje do plachet.
Blokovat konkrétní IP adresy, to je tedy fakt těžká rána internetovému zločinu
Dobrý den, děkujeme za e-mail a posíláme odpověď. Při blokování nelegálních stránek spolupracujeme s organizací Internet Watch Foundation, která byla založena Evropskou Unií za podpory různých poskytovatelů připojení k internetu, mobilních operátorů a výrobců mobilních zařízení, telekomunikačních společností, internetových vyhledávačů, finančního sektoru a dalších organizací a firem. Informace o této organizaci naleznete na stránce www.iwf.org.uk. O zařazení internetové stránky do seznamu nelegálních stránek rozhoduje právě zmíněná organizace. Je nám líto, ale seznam blokovaných internetových stránek Vám nemůžeme poskytnout ani zpřístupnit jiným způsobem, jelikož jsme vázáni smlouvou s IWF. Co se týče obsahu, který směřuje k potlačení svobod člověka (např. rasismus nebo neofašismus) blokujeme nyní pouze stránky, které jsou ilegální podle britského práva. Přejeme hezký den. Jana Kulhánková Oddělení péče o zákazníky www.vodafone.cz 800 77 00 77 nebo *077 (ze sítě Vodafone) Zákazník (Jaroslav Fojtík) 07/30/2008 21:47 Dotaz Proč si nemohu blokování zrušit? Odpověď Společnost Vodafone se rozhodla připojit k dalším subjektům, které se zavázaly bojovat s nelegálním obsahem na internetu a tudíž se k takovýmto stránkám přes nás už nepřipojíte.
Nedavno jsem zacal pouzivat internet v mobilu od Vodafonu, pouzivam PDA pripojene pres BT k mobilu.
Zjistil jsem, ze se nedostanu na webove stranky meho providera a ani na monitorovaci server co mam na sve verejne adrese.
Dnes uz to fungovat zacalo.
Tiskni
Sdílej: