Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
me slo spis o vas nazor, jestli je ta cena adekvatni....
První je třeba si uvědomit, že na média s přídomkem RW dává OSA velmi vysoké poplatky. Za CD se dává pro OSA 40 haléřů, za přepisovatelné 2 Kč. Za DVD 1 Kč, přepisovatelné 5 Kč. K tomu je potřeba si připočíst DPH, neboť DPH se počítá i z výpalného, takže to OSA zdraží o víc.
Vůbec nechápu, co lidi vede kupovat si hlavně přepisovatelná CD, když jsou o tolik dražší. Kvalitní DVD+R Verbatim koupím za 7,90 Kč sakumprásk se všemi poplatky i daněmi. Kvalitní CDR levněji, ale dnes už je problém kvalitní CDR vůbec koupit, neboť výrobci i prodejci už CD dosti opouštějí.
Jednak je to CD-RW a druhak - to, že tě táta v době CD-R 12x ještě nosil v trenkách neznamená, že to byl pravěk :-P
+1
jo to je normal a znackovy byvaj jeste drazsi.... sis to moh najit na netu a neprudit tady.
Presne tak, treba brat do uvahy to, ze standartne CD-RW media mali a dodnes aj zrejme maju rychlost zapisu 4x ÷ 8x. Cokolvek nad tieto rychlosti bolo vzdy drahsie. Pamatam si ze pred 2 ÷ 3 rokmi som som si kupil 10 pack CD-RW Emgeton, ktore mali rychlost zapisu 10x a cely pack ma stal viac ako 50 kusova spulka obycajnych Imation 52x CD-R medii.
Přepisovatelná média se vyplatí kupovat, když jsou dobré důvody se domnívat, že budou přepsána víckrát než je běžná cena nepřepisovatelných médií. Když se s tím pak člověk pohybuje, nemusí se nosit tolik médií, to je další výhoda. Nevýhoda je nižší rychlost zápisu. Podle takových kritériích se při koupi obvykle řídím.
U CD ten rozdíl v rychlosti zápisu zas takovej není. Běžně se dají sehnat CD-RW s rychlostí zápisu 32x..
To sice ano, ale zase když už něco vypaluju, většinou se to na CD nevejde.
Tak si kup flashku
Pořád je pro mě jednodušší a rychlejší zkoušet nové distribuce Linuxu z oficiálního obrazu vypáleného na médium než z USB. A několik DVD médií stojí výrazně méně než flashka ještě s menší kapacitou.
To je obchodem... Pokazde kdyz jdu do papirnictvi tak se bavim tim, ze tam ty same CD/DVD maji i za radove vyssi ceny nez za jake je kupuju ja Cena je tam proste adekvatni lidem co je tam kupuji -- koupi si jeden kus za rok a vubec nic s tim nechcou resit.
Tvrdilo se, že jde kvalita časem dolů, zlatý cd ... když jsem fňukal na rychlým stárnutím dvd médií. Mam pár rw-cd, dneska jsem na ně chtěl vypálit, cdrecord mi u dvou hlásil hw error. Docela šok, celkem jsem se na ně spoléhal. Jedno originál Teac, druhý TDK. Závěr si udělam časem, až zjistim, co vše přečtu a co už ne ... co je a co neni drahý, přiměřený.
Tiskni
Sdílej: