Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
Kolik stojí cd-rw značky verbatim?
Protože jsem si dnes hrál se scriptem pro vypalování cd z cli, potřeboval jsem na testování obyčejné cdrw. Jelikož byl bratr ve městě, poprosil sem ho aby se někde stavil a koupil mi jedno.
Asi bych měl podotknout že cd jsem už několik let nekupoval a o aktuální ceně nemám ponětí, kam moje mladá pamět'sahá, když sem naposledy kupoval cd stávaly obyčejné pár korun, takže u cd-rw jsem předpokládal cenu do 15Kč.
Bratr je obyčejný uživatel, který pc bere jako nástroj a víc neřeší, proto sem si nekladl žádné nároky na kvalitu ani značku, prostě kup co potkáš.
Když přijel řekl mi že se stavil v euronicsu a dal mi cd-rw značka verbatim 700MB 12x rychlost (měl sem radost). Pak jsem se podíval na nálepku s cenou a myslel, že si ze mně dělá srandu a přelepil ji.
Obyčejné cd-rw stojí 27 Kč? To si ze mně někdo dělá srandu?
Proto se Vás ptám opravdu je toto aktuální cena? Nebo se nechal ošidit a koupil "ve vánoční slevě"? Pokud takhle stojí cd i jinde, ptám se proč? Hodně se mluví o "vypálném pro OSU" kolik je z jednoho cd?
Nebo jen já jsem mimo a na té ceně není nic zvláštního?
Tiskni
Sdílej:
me slo spis o vas nazor, jestli je ta cena adekvatni....
První je třeba si uvědomit, že na média s přídomkem RW dává OSA velmi vysoké poplatky. Za CD se dává pro OSA 40 haléřů, za přepisovatelné 2 Kč. Za DVD 1 Kč, přepisovatelné 5 Kč. K tomu je potřeba si připočíst DPH, neboť DPH se počítá i z výpalného, takže to OSA zdraží o víc.
Vůbec nechápu, co lidi vede kupovat si hlavně přepisovatelná CD, když jsou o tolik dražší. Kvalitní DVD+R Verbatim koupím za 7,90 Kč sakumprásk se všemi poplatky i daněmi. Kvalitní CDR levněji, ale dnes už je problém kvalitní CDR vůbec koupit, neboť výrobci i prodejci už CD dosti opouštějí.
Jednak je to CD-RW a druhak - to, že tě táta v době CD-R 12x ještě nosil v trenkách neznamená, že to byl pravěk :-P
+1
jo to je normal a znackovy byvaj jeste drazsi.... sis to moh najit na netu a neprudit tady.
Presne tak, treba brat do uvahy to, ze standartne CD-RW media mali a dodnes aj zrejme maju rychlost zapisu 4x ÷ 8x. Cokolvek nad tieto rychlosti bolo vzdy drahsie. Pamatam si ze pred 2 ÷ 3 rokmi som som si kupil 10 pack CD-RW Emgeton, ktore mali rychlost zapisu 10x a cely pack ma stal viac ako 50 kusova spulka obycajnych Imation 52x CD-R medii.
Přepisovatelná média se vyplatí kupovat, když jsou dobré důvody se domnívat, že budou přepsána víckrát než je běžná cena nepřepisovatelných médií. Když se s tím pak člověk pohybuje, nemusí se nosit tolik médií, to je další výhoda. Nevýhoda je nižší rychlost zápisu. Podle takových kritériích se při koupi obvykle řídím.
U CD ten rozdíl v rychlosti zápisu zas takovej není. Běžně se dají sehnat CD-RW s rychlostí zápisu 32x..
To sice ano, ale zase když už něco vypaluju, většinou se to na CD nevejde.
Tak si kup flashku
Pořád je pro mě jednodušší a rychlejší zkoušet nové distribuce Linuxu z oficiálního obrazu vypáleného na médium než z USB. A několik DVD médií stojí výrazně méně než flashka ještě s menší kapacitou.
To je obchodem... Pokazde kdyz jdu do papirnictvi tak se bavim tim, ze tam ty same CD/DVD maji i za radove vyssi ceny nez za jake je kupuju ja Cena je tam proste adekvatni lidem co je tam kupuji -- koupi si jeden kus za rok a vubec nic s tim nechcou resit.
Tvrdilo se, že jde kvalita časem dolů, zlatý cd ... když jsem fňukal na rychlým stárnutím dvd médií. Mam pár rw-cd, dneska jsem na ně chtěl vypálit, cdrecord mi u dvou hlásil hw error. Docela šok, celkem jsem se na ně spoléhal. Jedno originál Teac, druhý TDK. Závěr si udělam časem, až zjistim, co vše přečtu a co už ne ... co je a co neni drahý, přiměřený.