V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Občas není od věci vyslovit něco, za co se upaluje nebo ukamenovává. Nic není totiž tak jednoduché, aby byla pravda vždy jediná a na první pohled zřejmá.
Přesně tohle si myslí (nebo to aspoň říká) český premiér Jiří Paroubek a vystartoval kvůli tomu proti našim dvěma celoplošným komerčním televizím. Nejsem si zcela jistý, zda ví, co říká. Nebo, pokud ví, co říká, si uvědomuje, že takové řeči do Evropy nepatří.
Po obviňování z "balkánské žurnalistiky" tu máme další útok proti sdělovacím prostředkům. Jediným "důkazem" k obvinění je průzkum, který si nechala vypracovat ČSSD - podle něho to prý občané vnímají jinak, než jak dopadlo hlasování.
Je to tragikomické - premiér buď absolutně neví, jaký je rozdíl mezi anketou s telefonickým/SMS hlasováním a mezi dotazníkovým průzkumem (jak by mu potom mohl člověk důvěřovat, že správně posoudí makroekonomická statistická data?). Anebo to ví moc dobře, a vědomě se snaží fakta překrucovat. Těžko říct, co je horší. V každém případě je to chování hodné maximálně představitele nějakého nedemokratického, těžce zaostalého státu, a nikoli premiéra členského státu EU.
Ještě jedna otázka mi vyvstává na mysli: Pokud byly tyto ankety zmanipulovány, byly zmanipulované i ty předchozí? Třeba ta, zda by lidem nevadil komunistický ministr ve vládě (pokud si vzpomínám, komunista by podle ankety nebyl proti srsti 85 % hlasujících)?
Tiskni
Sdílej: