abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 22:33 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    2.5. 22:22 | Komunita

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.5. 19:11 | IT novinky

    Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    2.5. 11:22 | Zajímavý projekt

    Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    2.5. 09:11 | Bezpečnostní upozornění

    Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    1.5. 20:00 | Komunita

    V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    1.5. 19:22 | IT novinky

    Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.4. 22:33 | Nová verze

    Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.4. 17:44 | Zajímavý článek

    Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.

    karkar | Komentářů: 0
    30.4. 12:11 | Humor

    Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (58%)
     (1%)
     (9%)
     (21%)
     (4%)
     (2%)
     (2%)
     (0%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 510 hlasů
     Komentářů: 19, poslední 30.4. 11:32
    Rozcestník

    Občas není od věci vyslovit něco, za co se upaluje nebo ukamenovává. Nic není totiž tak jednoduché, aby byla pravda vždy jediná a na první pohled zřejmá.


    NAVRCHOLU.cz
    Aktuální zápisy

    Jako objev Ameriky...

    25.4.2005 18:59 | Přečteno: 900× | Ze života

    ...nebo vynález kola zněla slova ve včerejší reportáži o Internetu po elektrické rozvodné síti. V Pražské energetice to vyzkoušeli, a - světe div se - ono to funguje!

    Následoval "průzkum" mezi občany. Většinou to pro ně byla španělská vesnice, čemuž se v našich banánovo-internetových končinách nelze divit. A prý už mají dva ISP zájem o pronájem vedení! No to se budou Pražané mít - rychlý, levný, výhodný Internet.

    Co dodat? Lepší reklamu zdarma (anebo že by si to nějak zaplatili? Ale to by přece nesmělo být ve zpravodajství...) si Pražská energetika, a. s. nemohla přát.

           

    Hodnocení: -

    zatím nehodnoceno
            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    25.4.2005 19:10 Ondřej Čečák | skóre: 33
    Rozbalit Rozbalit vše Realny provoz
    Ono se tohle da realne provozovat? Ja myslel, ze to narazi na principielni problemy, napr. s transformatory a dalsimi prvky, ktere el. proud neprenasi "primo po drate".
    -- "Ja vim, on vi, ty pico!"
    25.4.2005 19:24 Martin Tůma | skóre: 39 | blog: RTFM | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Realny provoz

    No, jestli si to představuješ, že v elektrárně napojí optickej kabel na dráty VVN a každá domácnost v ČR bude mít "internet ze zásuvky", tak takhle to samozřejmě nejde. ;-)

    Co lze, je rozvést takhle internet po domě, čímž získáš výhodu, že nemusíš po baráku tahat žádný dráty. "Internet" ale musíš do toho baráku přivést nějakou jinou, standartní, cestou. (což už se nikde ale moc nerozepisuje...)

    Každý má právo na můj názor!
    Luk avatar 25.4.2005 19:56 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Realny provoz
    Ono to jde i "dálkově", ale musí to být dostatečně impedančně přizpůsobené a na všech problematických místech musí být kmitočkové výhybky (jako jsou třeba splittery u xDSL). Otázka ale je, jestli se to vyplatí - zvlášť v Praze, kde už je možností připojení spousta (bezdráty všeho druhu, kabelovky, ADSL i jiné xDSL apod.).

    K tomu rozvodu po baráku se to sice hodí, ale přenosové rychlosti silně pokulhávají za Ethernetem (jsou řádově do jednotek Mb/s), takže se obvykle vyplatí spíš klasická síť.
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    25.4.2005 23:00 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše hm.
    Zdravim

    Ma to tusim 4Mbit nebo modernejsi 10/11/12Mbit, proste neco kolem toho. Ono to projde po baraku, ale konci to u prvniho transformatoru. Prodavaj se ruzny krabicky na DIN listu, nektera to zcela odfiltruje, jina spoji 3 faze do jedne site apod. Aby to bylo pouzitelny na ISPying, musely by se tyhle krabicky namontovat na kazdej transformator, coz neni moc realizovatelny. A vzhledem ke fyzicke strukture pripominajici koaxialni ethernet to asi na vetsi pouziti nebude.

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.