Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Vysvětlení se nabízí jediné – silný vliv RSS. Data ze zpravodajství přebírá i mnoho dalších webů, často právě pomocí RSS. A ony weby běží na čem? No samozřejmě, že zhusta na Linuxu.Jednak pochybuju, že by načítání RSS tohoto typu udělalo tolik, a druhak je to stejně nesmysl, protože ta serverová aplikace bude asi těžko načítat měřící tečku Toplistu...
Tak čím to tedy bude? Přijde mi to divné, vzhledem k úrovni diskuzí na idnes.cz atd.
Nebo vlastně už ani ne, když se člověk podívá na Root a občas i tady se stoka vyskytne.
32 % „neznámé“ prohlížeče...tohle by třeba taky částečně nemohl vysvětlovat ten
Doli má pravdu. Widláci sou zviklí na to, že jim všechno někdo naservíruje (takže televizní zpravodajství)! - samozřejmě nechci urazit ty inteligentní a aktivní
ta serverová aplikace bude asi těžko načítat měřící tečku ToplistuTo je asi pravda. Ale nenapadá mě, čím by mohla být způsobena tak velká odchylka u zpravodajství.
Stačí aby to mělo linuxový jádro.A musí to být Vanilla, nebo můžou být distribuční patche? A do jaké míry to může být opatchované, aby to ještě byl linux?
:p
Chovatelství 0.77 % 2.04 % 0.17 % 0.07 % 0.00 % 0.26 % 49.80 % 1.72 % 14.81 % 0.01 % 0.31 % 0.25 % 0.01 % 29.75 %LOL! To jsem Já a Jyrki
tu celkovou statistiku všech webů tam furt nějak nevidimMusíš kliknout na to "historie" v každé tabulce. Tam je vždycky graf, ve kterém se dá najet kurzorem a zjistit konkrétní hodnotu.
Btw, proč je tady na Ábíčku, vlevo dole, reklama na hosting od Banánu? To je vtip ne?
Aha, s tím problém nemám, jen mě o pobavilo a trochu zarazilo. Z něčeho server žít musí.
dle obchodního oddělení Microsoftu mám jedinou legální možnost si koupit krabici W7 Pro za cca 6500,-Není pravda. Lze použít GGK, který je sice dražší než OEM verze, ale pořád výrazně levnější než krabicová (3500 Kč vs. 6500 Kč). Nevýhodou je vázanost na konkrétní HW jako u OEM.
Uprimne kompilovat si jadro jsem naposledy potreboval nekdy v roce 2006, coz je pres pet let, takze tu blbe nemel
Ale tak nastesti, stale jsou mista kde se bez windows neda obejit a proto se mu tak dari :)
Počítám zhruba 90% widle a zbytek Lin. A to jsem optimista.Ale Franta se zajímal o to, kolik lidí by si koupilo krabici.
Však tak jsem to myslel. Kdyby nebyl M$ boundlovám ke každému HW tak bych tipoval na těch max.10% celkově (1% kamenné prodejny + 9% eshopy). Ti lidé chtějí, aby stroj po donesení domů mohl fungovat. Což je v případě Lin skoro nesplnitelné.Ono se prodává po světě docela dost předinstalovaných počítačů s Linuxem, takže nevím jak to s tou skoro nesplnitelností myslíš. Tím docela dost nemyslím ani tak procentuální zastoupení, jako dostatek protipříkladů proti tvému tvrzení.
To je ale dané tím, že si koupí notebook nebo i stolní počítač a ty Widle tam mají chtě nechtě přibalené.Chytrej kluk :).
Tiskni
Sdílej: