abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Občas není od věci vyslovit něco, za co se upaluje nebo ukamenovává. Nic není totiž tak jednoduché, aby byla pravda vždy jediná a na první pohled zřejmá.


    NAVRCHOLU.cz
    Aktuální zápisy


    Úřady práce se vrací zpět na starý informační systém

    1.4.2012 00:02 | Přečteno: 1997× | Politika

    Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek se zřejmě „chytil za nos“ a oznámil, že se úřady práce vrátí zpět na původní systém. Prý nový systém opravdu není ve vyhovujícím stavu a je lepší se vrátit zpět na ten původní.

    Snad není třeba připomínat „causu úřadů práce“. Ministr se svým náměstkem Vladimírem Šiškou vymysleli přechod na nový informační systém pro úřady práce. Systém byl bez soutěže zadán firmě Fujitsu Technology Solutions, která jednotlivé komponenty (agendové systémy a další části) nechala realizovat různými subdodavateli, včetně firmy Vítkovice IT Solutions, dříve spjaté s ministrem a jeho náměstkem.

    Systém byl ušit velmi horkou jehlou, v době uvedení do provozu byl polofunkční (a dosud není plně funkční), navíc byla zásadně ohrožena bezpečnost osobních údajů tím, že se ostrá data používala i ve vývojové verzi, která byla velmi slabě zabezpečena proti neoprávněnému přístupu. Též byla v rámci „urychlení práce“ hrubě porušována bezpečnostní pravidla v rámci úřadů práce. Záležitost nyní zkoumá ÚOOÚ.

    Nyní ministr konečně uznal, že takto realizovaná migrace je čirý nesmysl a že by třeba mohl být za pár měsíců defenestrován armádou lidí, kteří nedostanou své příspěvky. Nicméně zůstává otázkou, co dalšího „povedená dvojka“ zase vymyslí, protože jak sám ministr, tak jeho věrný přítel Šiška zůstávají i nadále ve funkci.        

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    Michal Fecko avatar 1.4.2012 00:12 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Úřady práce se vrací zpět na starý informační systém
    U nás na Slovensku sa podobný scenár odohral na Daňových úradoch a naši ešte ani nemajú jasné či sa vrátia k starému systému alebo budu pokračovať v nábehu na nový. A pracovníci na daňových úradoch používajú zatiaľ perá, papiere a kalkulačky.... Ach jaj... Viac info.
    Luk avatar 1.4.2012 00:53 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Úřady práce se vrací zpět na starý informační systém
    U nás se asi nic vyšetřovat nebude. Anebo ano, ale nic z toho nebude. Včera jsem se v HN dočetl, že opět osvobodili osoby silně podezřelé z korupce v souvislosti s některými stavebními zakázkami (např. přístavba kutnohorské nemocnice nebo stavba kutnohorského archivu) :-(
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    1.4.2012 00:24 SAM: | skóre: 23 | blog: marsark_linux
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Úřady práce se vrací zpět na starý informační systém
    Málem jsem to sežral. 1.4.
    Max avatar 1.4.2012 00:47 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Úřady práce se vrací zpět na starý informační systém
    Já jo a je to škoda :-/
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    1.4.2012 00:47 Mrkva | skóre: 22 | blog: urandom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Úřady práce se vrací zpět na starý informační systém
    April? Kazdopadne by to nebyla zadna vyhra, ty penize za novy system by byly v tahu tak jako tak.
    We lived, we danced, we raced, we run, from the oblivion to come, Dressed for the last dance of a hundred thousand suns.
    1.4.2012 01:30 Xerces
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Úřady práce se vrací zpět na starý informační systém
    Jo dostals mě, sakra. :-)
    1.4.2012 08:17 marek_hb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Úřady práce se vrací zpět na starý informační systém

    včetně firmy Vítkovice IT Solutions, dříve spjaté s ministrem a jeho náměstkem.

    tohle je v poslední době ten největší výsměch :( - tady je fakt možný všechno

    Luk avatar 1.4.2012 14:51 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Úřady práce se vrací zpět na starý informační systém
    A není jediný. Podobně jsou na tom například ministr Jankovský, hejtman a exministr Palas a zvláště exministr Řebíček.
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    1.4.2012 16:08 marek_hb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Úřady práce se vrací zpět na starý informační systém
    jj, nebo legrace kolem Sixty a tendergoupu a 12 ti, nebo kolika podle soudu čistých podnikatelů ...

    Luk avatar 1.4.2012 17:19 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Úřady práce se vrací zpět na starý informační systém
    j, nebo legrace kolem Sixty a tendergoupu
    Sixta AFAIK nakonec skončil s podmínkou, i když si podle prvního rozsudku měl jít sednout na 5 let. Byl jen bílý kůň, který realizoval rozkazy shora. Ani na tom nijak nezbohatl. Bohužel se neprokázalo, kdo shora za tím doopravdy stál.
    a 12 ti, nebo kolika podle soudu čistých podnikatelů
    Tohle jsem zmínil už v tom příspěvku nahoře. Bylo to dost rozsáhlé, ale detailněji jsem obeznámen jen s přístavbou nemocnice KH (generální dodavatel Geosan). Ta přišla město hodně draho (přestože kvalita prací byla prachbídná) a ještě se málem prodražila o cca 130 mil. Kč, protože hrozilo, že se bude muset vrátit celá státní dotace včetně penále. Nakonec z toho po odvolání byla "jen" pětimilionová pokuta.
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    1.4.2012 17:32 marek_hb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Úřady práce se vrací zpět na starý informační systém
    vím, dělal jsem pro jednoho z nich, tak že něco se ke mě doneslo

    a i když byl (můj bejvalej zaměstnavatel) jenom co já vím 2x odsouzenej a měl už termín nástupu trestu, tak ho pořád vídám v BMW bez střechy a vypadá dobře
    Jaromír Svoboda avatar 1.4.2012 10:47 Jaromír Svoboda | skóre: 9 | blog: netblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Úřady práce se vrací zpět na starý informační systém
    Potrestat viníky a vrátit prachy.
    Tom & Jerry: # cat /dev/input/mouse0
    1.4.2012 11:04 Thorby | skóre: 4 | blog: thorby
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Úřady práce se vrací zpět na starý informační systém
    Výsledok prípadného vyšetrovania si môžme domyslieť z podobných starších káuz a kauzičiek: "Skutok sa nestal."
    Jaromír Svoboda avatar 1.4.2012 11:19 Jaromír Svoboda | skóre: 9 | blog: netblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Úřady práce se vrací zpět na starý informační systém
    No právě. To, co jsem napsal je ve spoustě případů naprostá utopie.
    Tom & Jerry: # cat /dev/input/mouse0
    Michal Fecko avatar 1.4.2012 11:35 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Úřady práce se vrací zpět na starý informační systém
    Výsledok vyšetrovania: "Dámy a páni - kradlo sa - ale všetko iba v súlade so zákonom..."
    pavlix avatar 1.4.2012 14:46 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Úřady práce se vrací zpět na starý informační systém
    "Skutok sa nestal."
    Nebyla naplněna skutková podstata.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    gtz avatar 1.4.2012 11:39 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Úřady práce se vrací zpět na starý informační systém
    Jsem zvědav zda za to budou padat hlavy nebo zda někdo prošetří ten tendr.
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.