Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Dlouho (a zatím marně) jsem hledal linuxovou variantu editoru Ultraedit ale časem jsem si zvyk. Nakonec jsem své nároky zredukoval na to, aby se ten editor nespouštěl moc dlouho, uměl si poradit i s velkými soubory, měl zvýrazňování syntaxe a podporoval taby.
Opravdu dobře se mi pracuje s neditem
, jenže ten nepracuje s unicode, tak ho používám jen na rychlé úpravy a pro práci s velkými soubory, když si testuji regulární výrazy atp. Pro vlastní psaní skriptů jsem si nějaký čas vystačil s geditem, jenže mi vadilo že neměl zvýrazňování syntaxe, které by mi vyhovovalo a přišel mi i docela pomalý.
A tak jednoho dne pohár trpělivosti přetekl a poohlédnul jsem se ve své distribuci (Debian) po jiném editoru. Protože používám XFCE tak jsem hledal editor založený na GTK2 co by nevyžadoval gnome - a tak jsem "objevil" Geany. Ultraedit umí z kódu "vykuchat" funkce a právě tohle Geany umí také, dokonce i pro shellové skripty. Krom toho se docela svižně spouští a pamatuje si naposled otevřené soubory.
Geany má samozřejmě i nějaké své mouchy - kupř. mi moc nesedlo to jak integruje terminál, ale nešť. Překvapilo mne že v diskuzi pod zápisem v čem kdo píše weby jej nikdo nezná.
Tiskni
Sdílej:
Balík gvim je virtuální balík poskytovaný: vim-tcl 1:7.0-094+1 vim-ruby 1:7.0-094+1 vim-python 1:7.0-094+1 vim-perl 1:7.0-094+1 vim-lesstif 1:7.0-094+1 vim-gtk 1:7.0-094+1 vim-gnome 1:7.0-094+1 vim-full 1:7.0-094+1 Měli byste explicitně vybrat jeden k instalaci.Když není zbytí, tak používám normální konzolové
vi
ale jinak mi moc nevyhovuje. U geany prostě ráno kliknu, otevře se mi vše na čem dělám. Na konzolích to testuju a když jdu domů tak to prostě jedním klikem zaklapnu a jdu.
You have opened too many files. There is a limit of 25 concurrent open files.
.
src/geany.h
.