abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2001 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    30.6.2006 17:57 Bubak | skóre: 16 | blog: Čtvrtá cenová
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozloučení
    Je to temer na chlup pul roku, co jsem si tohle prozil taky ... SMSka a najednou vim, ze sveho (asi bych taky rekl nejlepsiho, ackoliv jsme se nekolik let osobne potkavali hodne malo) kamarada uz nikdy na tomhle svete nepotkam ... A abych pravdu rekl, jeste porad cekam, ze najednou zazvoni telefon a zepta se me, kdy se potkame u Zida ...

    Jindra byl pro me trochu rozporuplna osobnost, coz je ovsem dane tim, ze jsem ho znal jen z toho, jak se prezentoval tady ... Uz jsem to psal jinde, mrzi me, ze jsem se nedostal na setkani v Bousove. Fakt jsem ho chtel poznat doopravdy.

    Rozlouceni vynecham, protoze tim uz nic nedozenu, ale at to bere tak, jako bych tam byl ...
    ... máš jen mrtvou kočku a poškrábanýho jezevčíka ...
    Dalibor Smolík avatar 30.6.2006 18:47 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozloučení
    Zažil jsem to před lety u kamarádky z dětství, vdala se a měla měsíc před porodem. A najednou konec. Dítě zachránili, ji ne. 22 let. To jsou prostě osudy. Nepočítám-li ovšem kamarády, kteří se zabili při autonehodě - tam je to trochu něco jiného, i když je to stejně smutné.
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    30.6.2006 18:55 Bubak | skóre: 16 | blog: Čtvrtá cenová
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozloučení
    Nevim, v aute se jeste nikdo z rodiny ci mych pratel nezabil, tak nevim, jak bych to bral ... Spoluzaka ze stredni zabila pracka - tyden po promoci a tyden pred svatbou ... Taky nic moc. Ale to uz je vic nez deset let, uz se to tak nejak otupilo ... Ale taky takova zbytecna smrt, a kdyz jsem se to dozvedel, nebylo mi moc dobre ... Nejakou dobu pak cloveku pripadaji vsechny problemy, na ktere narazi, tak malicherne ...
    ... máš jen mrtvou kočku a poškrábanýho jezevčíka ...
    30.6.2006 18:22 xxxxxxxx | skóre: 16 | blog: mrtvy blog | v nebi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozloučení
    je mito lito, uprimnou soustrast. ceho rakovinu mel?
    30.6.2006 18:30 I love M$ | skóre: 1 | blog: kerberos_breberkos | Bílá Hlína
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozloučení
    Měl rakovinu varlete, později se to však rozrostlo, a měl nálezy na krku, na zádech a v oblasti hrudníku v důsledku čehož míval jestě vodu na plicích (až jeden litr), a museli mu dělat punkce.
    1.7.2006 00:31 Dan Ohnesorg | skóre: 29 | blog: Danuv patentovy blog | Rudná u Prahy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozloučení
    Z toho plyne pouceni nestydet se a jit k doktorovi vcas, pak ma clovek vetsi sanci, ze alespon metastazy se podchyti. Nicmene cim je clovek mladsi, tim rychleji rakovina probiha.

    Prekvapuje me, ze tu nikdo nenavrhl, ze by se mu mohl za linuxovou komunitu poslat na pohreb venec. Asi je tu prilis nizky vekovy prumer. Skusny venec s napisem stoji okolo 3000 a vic.
    I'm an Igor, thur. We don't athk quethtionth. Really? Why not? I don't know, thur. I didn't athk. TP -- Making Money
    1.7.2006 08:27 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozloučení
    Pokud se někdo ujme organizace, rád přispěju. Ujmutí se organizace je v tuto chvíli mimo moje možnosti. ;-)
    1.7.2006 17:41 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozloučení
    Z toho plyne pouceni nestydet se a jit k doktorovi vcas ...
    bohužel, ono to není jenom o tom "stydění" se - kamarádka medička mi říkala, že např. rakovinu kůže ani odborník pořádně nerozliší od normálního znamínka ...
    Prekvapuje me, ze tu nikdo nenavrhl, ze by se mu mohl za linuxovou komunitu poslat na pohreb venec. Asi je tu prilis nizky vekovy prumer. Skusny venec s napisem stoji okolo 3000 a vic.
    nejsem si jist, jestli by o něj Pléša stál, tipoval bych to spíš tak na lahvinku něčeho dobrého na cestu, aby pak mohl udělat radost nějakému archeologovi ... ale to asi neprojde, takže jako kolega Kyosuke - připojím se k tomu co bude, bude-li něco?
    30.6.2006 19:57 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozloučení
    Datum je samozřejmě 4.7.2006. Byl jsem celkem "rád" že je dlouhodobě nemocen, protože nemohl přispívat (neměli jsme se moc v lásce) ale že umře, to jsem nečekal....
    30.6.2006 22:56 pasmen | skóre: 45 | blog: glob | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozloučení
    :o "Doufam", ze budes v blizke dobe taky dlouhodobe nemocen a nebudes moct prispivat.
    Daniel Kvasnička ml. avatar 30.6.2006 20:04 Daniel Kvasnička ml. | skóre: 52 | blog: The Joys and Sorrows of Being an IT Freak | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozloučení
    No, kdyby se domluvilo vic lidi z Prahy, docela bych se pridal, spoje z hlavaku jsou docela v pohode. Sam bych ale asi nejel.

    Kazdopadne uprimnou soustrast vsem!
    FSF: “screw you for not wanting the stuff we produce”, People: “screw you for not producing the stuff we want."
    30.6.2006 20:44 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozloučení
    Uvažuju, že bych si udělal na půl dne volno od práce. :-) A třeba i poznal pár lidí, co je zatím neznám. ;-) Tedy těch, které zatím ještě poznat můžu...
    vencour avatar 30.6.2006 21:04 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozloučení

    Jsou lidi, co se mi diví, "jak jsem hodný", při tom když si uvědomí, jak je život křehký, tak se taky možná změní. Kdysi jsem nebrečel jen já, bylo nás tam "plný dům". Pak toho přibylo a tak dnes jen říkám "mlčeti zlato", vzpomínky i to lepší tu zůstane.

    Zažil jsem ctihodného pána, jak prudce se změnila jeho psychika chvíli před koncem. U něj to vyniklo dost výrazně. Kdo ví, jak se změníme my, až nám bude zvonit hrana?

    Děkuju Aničce za poodhalení komunikace s Jindřichem. I to je pro mne potvrzením přínosu "prudění" pro komunitu, bránění se sterilnímu prostředí. Tj. není jen prudění, není vše hned vidět a to, co je vidět, nemusí být to rozhodující.

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    30.6.2006 23:03 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozloučení

    Ahoj "I Love M$". Na pohřeb nepřijedu, neb nějak vůbec nejezdím na pohřby a navíc budu v Tatrách.

    Zažil jsem kdysi něco podobného, možná ještě vypečenějšího, takže Ti přeju dobré nervy. Bejt v pohodě je někdy docela těžkej úkol.

    1.7.2006 13:30 wifinista | skóre: 25 | blog: Nesmyslný Svět | Drozdov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozloučení
    Je mi moc líto, co se stalo. Opravdu rád bych se přijel rozloučit, ale bohužel, nemám jak se dostat zpět, jsem závislej na hromadný dopravě a tou se dá dostat za jeden den pouze tam a nikoliv zpět.
    Možná by jsme mohli udělat někdy sraz a věnovat ho právě Pléšovy.
    Umět dobře pracovat s PC vůbec neznamená umět dobře vytvářet makra v Microsoft Office
    1.7.2006 17:29 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozloučení
    bohužel termín poněkud koliduje s mými plány; dám si na Pléšu (dalšího) panáka

    ... a že pozdravuju Václava

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.