Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Dobrý den
Založil jsem si Blog na ABC, protože jsem si chtěl ukladat některe SVE poznámky. Nevěděl jsem, že me poznamky se někomu posílaji a tudiž můžou rušit. Nějak špatně jsem asi pochopil fylozofii ABC Blogu. Navic, kromě několika řadku při zakladani Blogu, jsem se o pravidlech Blogu nic nedozvěděl.
Z překvapujicích komentářů k mým poznámkám jsem vytušil nevraživost některých příspěvatelů.
Prosim tedy o vysvětleni.
S pozdravem Tomáš
Tiskni
Sdílej:
"Pokud nechceš, aby tvoje blogy někdo četl, tak je prostě nepublikuj a nech si je uložené na serveru "
Můžete mi prosím poradit jak to mám udělat?
Nedáš dokončit, ale odložit.
P.S. dovolil jsem si ten "tahák" příkazů zkopírovat do svýho blogu, může být?
Jistě, že jsem počítal s tím, že Blog je veřejný, ale předpokládal jsem, že Blog bude sloužit mě. Nevěděl jsem, že skrze Blog oslovuji jiné uživatele, kterým můžou mé zápisky vadit.
...iiné uživatele, kterým můžou mé zápisky vadit
Tak to bych už nechal jako jejich problém (Ale tim "plakátováním ... no, slyšim to prvně, sám to řešim, že sulcuju poznámky v odložených a občas je "zjevim")
Zde se asi nejedná jen o to čtení, ale o "plakátování"?
myslím, že pojem "Plakátování" už chápu, nicméně mužeš mi ho objasnit?
Vím pouze to, co napsal Michal.
Vědel jsem, že Blog si muže kdokoliv přečíst, ne že se bude vystavovat na první stránce, nebo plnit místa zkušeným borcům
Děkuji za příspěvek
Když tedy nechci nikoho oslovovat, nemám na ABC Blogu co dělat?
Omlouvam se, ale moc tomu nerozumim
Nechci se nikomu vnucovat, chtěl jsem si znamenat (treba 10 poznamek za den) mé poznamky
Pokud tedy chapu, na takoveto osobni poznamky ABC blog neni
Moc děkuji za vysvětleni
Bylo by řešení neklikat na volbu "zveřejnit", ale "odlož"??
Tomas
Už rozumim.
Diky za vse Tomas
Jak píše Leoš. Nestyď se to občas zveřejnit, má to rozhodně vyšší informační hodnotu než mnohé místní zápisky.
??? To jako že chceš psát do šuplíku? Nechceš diskutovat? Takhle to myslíš?
Chtěl jsem SI znamenat poznamky na které se budu moci kouknout odkudkoliv z Internetu.
Ale houby, to je o formě a ne o obsahu
Taky děkuju
Ale ja jsem to nevědel! Při zakladani Blogu tam nic o tom nestalo (a nebo jsem to nečetl?). Tak jake pak neohleduplne. Neměl jsem v úmyslu něco zveřejňovat.
Ale už je to jedno. Měj se.
Tomáš
Tak mi tak z této diskuse vyplívá jedna myšlenka. Já si také samozřejmě ukládám své poznatky v elektronické a mnohdy i tištěné podobě, abych je mohl v případě potřeby rychle najít a použít. Papírovou verzi svazuji do takové skoro knihy a elektronickou do nějakého vhodného dokumentu a ty si ukládám na své FTP pod heslem. Domnívám se, že free FTP služeb je více než dost, nemáš-li možnost/potřebu mít vlastní server k záloze svých vědomostí.
Také se příliš nemusíš obávat ztráty, protože postupem času zjišťuji, že mnohdy uložené chytrosti už nejsou nějak tak IN , takže i kdyby nějaký to free lehlo, tak to zase taková ztráta nebude. Teď spíše mluvím o poznámkách o how-to apod. Ale jednou jsem přišel o své oblíbené a na některé stránky jsem ještě nenarazil, cca 2 roky si už nemohu vzpomenout sakriš.