Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Tak se nejak probiram ruznymi frameworky a koukam jak to tam pekne perou by OOP a zajimalo me teda jak je to stou dedicnosti v jsku. Ano namitnete jsku ma nativne prototypovou dedicnost. Ale co kdyz potrebujeme komplexnejsi a provazanejsi model mezi objekty.
Nasel sem tento clanek, shodou okolnosti, byl nekde na webu docela i zkritizovan(negativne), ze to az zas tak neni dobra cesta. Hm, co si o tom myslite, popr. jake mate zkusenosti, pripadne pridejte link
dedicnost v jsku - dle Douglas(e) Crockford(a)(en - crockford.com)
Snazší práce s objekty v JavaScriptu (Dagblog)
Objektove orient. programovani v jsku (interval.cz)
Rethinking JavaScript Objects (en - sitepoint.com)
Updated 15.8.2007 08:40
Nasel jsem velmi pekny clanek o dedicnosti mezi jednotlivymi objekty v jsku
Uz me stval neustale mazani spamu od serveru novymobil.cz. Format posty jako html, ale zadny odkaz - zruste si odesilani obchodnich podminek.
Jednoho dne sem jim napsal, ale zadna reakce. Inu tak sem se nas***al a presel sem do stavu jisteho defektu s cilem dosahnout sveho, no jo cerno pred ocima - a logika sla stranou....
Tady je komunikace s oddelenim technicke podpory zakaznikum:
Komunikujeme s kolegou ve firme a dostali sme se do diskuze, zda zneuzit HTML tag a pomoct si non-html-dtd-atributem.
Zde je konkretni zapis:
Rozumej
<select id="mySel">
<option value="1" kod="cz">cestina</option>
<option value="2" kod="sk">slovenstina</option>
<option value="3" kod="en">anglictina</option>
</select>
mySel = document.getElementById('mySel');
kod = mySel.options[mySel.selectedIndex].kod;
mySel
je odkaz na html.selectbox a kod
je prave vybrany "option", kt. ma mimo jine definovany extra atribut kod, kt. v sobe nese dalsi info potrebnou pro dalsi logiku jsfce, kt. muzeme napr. definovat polozku pro preklady....
Jeste musim upozornit, ze value je jiz dale pouzita, takze jedna se o to, ze je nutne do "option" proste narvat jeste dalsi nosnou info pro onchange.js.fci.
Po dlouhe dobe sem byl na festivalu, a byl sem velmi prekvapen. 4 Stage - reggae/ska, rock, reggea-techno, sado-maso-stan. Vrele doporucuji prijet na pristi rocnik. I cena neni nijak velmi vysoka - az 630,-(maximalni cena - na miste na 3 dny) jinak dle poctu dni a samozrejme zalezi do kdy si ji poridis a zdali v predprodeji anebo na miste.
Teda kdyz sem videl, co vse jQuery umi - hazim do pranice, kaslete na vlastni jskovani a jdete pod Velkeho bratra. At uz se jedna o mensi ci stredni web - jednoznacne jdete do toho!
Doporucuji mrknout na dokumentaci, kde zjistite zaklady. Dalsi info naleznete na intervalu.cz.
Jenom mensi nastin:jQuery('#idObj','.classObj')
-> no tak tohle vraci napr. objekty s id a class a vrati je... narez, ale tohle ma jeste jednu perlicku - XPATH!!