Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
/usr
a Gnome jinam (/opt/gnome-x.yy
), tak mi nefunguje správně nastavení vzhledu (themes). Nevíte někdo, kde se dají tyhle cesty nastavit? Symlinky mezi /usr
a /opt/gnome
se mi nelíbí.
/usr/share/themes
, ale někde jinde. A pak je potřeba něco vhodně nastavit, nebo do zblbnutí symlinkovat. Zatím mám ale pocit, že GTK_PATH
moc nepomáhá. I tak díky.
Hlavně aby to nebyl ten příšerný odstín fialové, nebo do čeho to byl laděný ten DANIX, který se mi dostal do rukou. Fuj fuj.
BTW, co se ADSL týče, určitě doporučuji věnovat pozornost modulu cxacru resp. projektu Accessrunneru, který je třeba k provozu u nás docela rozšířeného USB modemu Zyxel Prestige 630-C3.
cxacru si to pomalu šine do kernelu, problém s ním doposud byl, že aplikace patche bohužel rozbila zase speedtch (pro Alcatel Speedtouch (rejnok) a na něm založené modemy), který doposud nebyl přepsán pro novou strukturu usbatm... Ale to už možná dávno neplatí, protože Roman Kagan nedávno na mailing-listu vyhrožoval, že snad by se mohl objevit v nějakém brzkém releasu mm-větve. ^_^
A není v plánu kromě KDE alespoň fluxbox...? @_@
Pokud jste hledali studenta, ktery by Vam pomahal, tak jste ho uz nasli;) Kontaktujte me kdyztak pres mail, toto live distro mi prijde jako velmi dobry napad a zaradil bych tam jeste neco, pro snadne pripojeni pres CDMA;) Rozhodne bych alespon byl ochoten testovat, ci prekladat;) Cokoliv.. Proste se mi to libi a rad bych nejak prispel..
p.s. - icq 215021064, ale mail je jistejsi
Tiskni
Sdílej: