Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »/usr
a Gnome jinam (/opt/gnome-x.yy
), tak mi nefunguje správně nastavení vzhledu (themes). Nevíte někdo, kde se dají tyhle cesty nastavit? Symlinky mezi /usr
a /opt/gnome
se mi nelíbí.
/usr/share/themes
, ale někde jinde. A pak je potřeba něco vhodně nastavit, nebo do zblbnutí symlinkovat. Zatím mám ale pocit, že GTK_PATH
moc nepomáhá. I tak díky.
Hlavně aby to nebyl ten příšerný odstín fialové, nebo do čeho to byl laděný ten DANIX, který se mi dostal do rukou. Fuj fuj.
BTW, co se ADSL týče, určitě doporučuji věnovat pozornost modulu cxacru resp. projektu Accessrunneru, který je třeba k provozu u nás docela rozšířeného USB modemu Zyxel Prestige 630-C3.
cxacru si to pomalu šine do kernelu, problém s ním doposud byl, že aplikace patche bohužel rozbila zase speedtch (pro Alcatel Speedtouch (rejnok) a na něm založené modemy), který doposud nebyl přepsán pro novou strukturu usbatm... Ale to už možná dávno neplatí, protože Roman Kagan nedávno na mailing-listu vyhrožoval, že snad by se mohl objevit v nějakém brzkém releasu mm-větve. ^_^
A není v plánu kromě KDE alespoň fluxbox...? @_@
Pokud jste hledali studenta, ktery by Vam pomahal, tak jste ho uz nasli;) Kontaktujte me kdyztak pres mail, toto live distro mi prijde jako velmi dobry napad a zaradil bych tam jeste neco, pro snadne pripojeni pres CDMA;) Rozhodne bych alespon byl ochoten testovat, ci prekladat;) Cokoliv.. Proste se mi to libi a rad bych nejak prispel..
p.s. - icq 215021064, ale mail je jistejsi
Tiskni
Sdílej: