Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Chci si udělat databázi studentů, kteří umí psát webové aplikace v Javě. Možná z toho bude brigáda přes léto (na Abíčku je stále co zlepšovat), možná se podaří spolupráce s nějakou vysokou školou a vznikne námět na ročníkový projekt. V obou případech ale potřebuji vědět o případných zájemcích. Takže mi prosím pošlete mailika. A pokud učíte informatiku na vysoké škole či univerzitě a hledáte pro své studenty praktické náměty na projekty, ozvěte se prosím také. Děkuji.
Tiskni
Sdílej:
Vsude se mluvi, ze vysoke skoly by mely pracovat s prumyslem, aby jejich studenti meli kontakt s praxi. Tak proc to nekdy nerealizovat?to ano, jednoznacne souhlasim. Jenze, ti schopni a pilni studenti budou mit ten kontakt s praxi bez ohledu na to zda jim to nekdo zaridi a umete jim cesticky anebo zda se o tom vsude mluvi, a to i kdyby studovali neco tak ryze nepraktickeho jako je sociologie, hudebni veda nebo dejiny umeni. A u tech linejch a/nebo blbejch studentu nepomuze ani to, ze jim tu sanci naservirujes na stribrnem podnose, protoze si vzdycky najdou duvod proc 'oni to delat nemuzou' nebo 'je to moc tezky' a podobne.... Je to v lidech a socialismy vsech odstinu velkou cast z nich odnaucily starat se sami o sebe, byt prubojny a soutezivy, neknourat a nestezovat si, ale pracovat, studovat a byt lepsi nez ostatni.
hello world sa spusta pomalsie ako konquerorKonqueror se nespouští, ten se jen objeví, takže to není ostuda
Shanim nekoho zkuseneho ktery by me ve svem volnem case psal domaci pisemky z Javy...penezno odmena jista..!!Dekuji kontaktujte na mail ddd135@seznam.cz