Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Chci si koupit videokameru, což je pro mně pole neorané. Budu ji mít na záznam rodinných událostí, nepotřebuji žádné špičkové vymoženosti. Na druhou stranu jsem se naučil nekupovat low end, vetšinou se brzy rozpadne. Co byste mi doporučili? Má cenu brát mini-DV kamery nebo je to už minulost? A co DVD či HDD kamery, nejsou zatím na samém začátku vývojového cyklu a tedy buď nedoladěné či předražené? S jakou značkou máte dobré zkušenosti? Na co si mám dávat pozor? Vyplatí se 3CCD? A co optický stabilizátor? Jak je to s podporou Linuxu? Díky za vaše rady.
Tiskni
Sdílej:
Ale horší problém je s tím, že u DV videa je druhé půlpole prvni a u videa v naší kameře je první půlpole první.Známý problém, viz můj blog
Třeba v Adobe Premiere Elements to nejde stříhat.Blbost.
zoom je kompromis. Cim vetsi zoom, tim vetsi kompromis. Zoom dela o neco mene ostre fotky nez pevne ohnisko, je vic nachylny k optickym vadam (je snadne korigovat vady v pevnem ohnisku, ale u zoomu se cocky vuci sobe hybou mnohem vic a tak je treba vic korigovat). Nevim, jestli uz neni jedno ze mas 10x nebo 20x, protoze jsou to oba ultra zoomy, ale rozhodne je rozdil mezi 3x a 10x ...
samozrejme, protoze jsou zoomy konstrukce slozitejsi, tak jsou tezsi a drazsi ...
já doporučuji nechat všechna surová data na kazetáchTo přijde pěkně draho