Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Vyřešil jsem chybu číslo 3 - do dotazů i komentářů můžete vkládat přílohy. Je to ideální pro výpisy z logů, chybové hlášky, konfigurační soubory, snímky obrazovky atd. Ovládání je pohodlné, snad až na nemožnost odstranit vkládaný soubor. Pak musíte začít od samého začátku.
Tiskni
Sdílej:
Dejte to pod text nad paticku do sedeho boxiku.To by pak ale znamenalo upravit patičky tak, že by tam byl povolen jenom text, případně odkazy. Žádné řádkování, žádné styly, žádné třídy (což by stejně nebylo na škodu). Protože když bude hlavička komentáře, komentář (a v něm několik <pre> na šedém podkladu), pak šedý obdélník, modrý obdélník, další šedý obdélník (hlavička dalšího komentáře) – jak poznáte, co kam patří? Nebo místo modrého obdélníku text, čára, text. Obojí se tady v patičkách vyskytuje, a není to úplně ojedinělé.
To by pak ale znamenalo upravit patičky tak, že by tam byl povolen jenom text, případně odkazy. Žádné řádkování, žádné styly, žádné třídy (což by stejně nebylo na škodu).Souhlas - patičky, co mají nastavenou jinou barvu pozadí, než stránka, co jsou díky odřádkování delší než celý zbytek komentáře včetně hlavičky, mě nebetyčně
Mimochodem, ten popisek u toho otazniku za "Vybrat..." si lita kde chce podle toho jak hodne je odscrollovanoKterý prohlížeč? Mně se zobrazuje vždy na stejné místě...
document.documentElement.scrollTop
.
Mimochodem, i přílohy v komentáři, na který odpovídám, jsem si všiml až při této odpovědi...Já až teď.
Mimochodem, i přílohy v komentáři, na který odpovídám, jsem si všiml až při této odpovědi...To by mne tedy zajímalo, jak jste si vyložil větu Třeba jako v příloze, když už je tu máme…
Jestli jsem to dobře pochopil, tak se mi to zdá jako hodně špatnej nápad. Když si vzpomenu na své registrované období, tak to že je tlačítko další umístěné vždy za jakékoli situace v levém dolním rohu, mi umožňovalo velmi rychlý pohyb na stránce a přeskakování komentářů.Souhlas.
to že je tlačítko další umístěné vždy za jakékoli situace v levém dolním rohuO hlavičce nemluvím.
Když si vzpomenu na své registrované obdobíA vůbec, co to, že už nepoužíváš svůj účet?
Teď mne napadlo, nepomohlo by jenom prohodit řádek akcí s řádkem příloh?Nakonec jsem to udělal - alespoň prozatím - právě takto. Přílohy jsou teď IMHO jasně viditelné, ale zároveň nijak nezasahují do ostatních částí hlavičky, takže není problém rychle najít odkazy "Odpovědět", "Další" apod. Kdyby byly přílohy někde na konci komentáře (ať už pod nebo nad hlavičkou), tak by se hledaly mnohem obtížněji. Každý komentář je jinak dlouhý, obsahuje různě formátovaný obsah atd. Přílohy by tedy vždy byly "jinde". Plovoucí umístění někde vpravo by se zase mohlo mlátit s obsahem komentářů (zvláště při použití dlouhých řádků v PRE). Kromě toho jsem doplnil popisek pole pro upload přílohy u formuláře pro vložení komentáře a změnil název tlačítka "Náhled" na "Náhled komentáře", aby bylo zřejmé, že se to vztahuje na celý příspěvek - nikoliv jen na přílohu.
...od toho tu máme možnost vlastního cssTo je sice hezké, ale kdyby to mělo aspoň nastavený class. Nebo kdyby to bylo v nějakém vhodném obalu (span se hlásí
... ale co, od toho tu máme možnost vlastního cssA proč by to nemohlo být kvalitní už u zdroje?
Takže nechceme-li mít Poradnu a diskuze plné konfiguráků vložených jako obyčejný odstavec, nezbývá asi nic jiného, než mít řádek pro odeslání souboru právě mezi textareou a tlačítkem Náhled.A čemu to vadí? Pokud člověk nechce studovat ten konfigurák, tak snad ani nemá smysl, aby četl ten komentář. A pro pohyb mezi komentáři je tu pro registrované
txt
.
tabindex
, s umístěním prvků v HTML není potřeba hýbat.