Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Vyřešil jsem chybu číslo 3 - do dotazů i komentářů můžete vkládat přílohy. Je to ideální pro výpisy z logů, chybové hlášky, konfigurační soubory, snímky obrazovky atd. Ovládání je pohodlné, snad až na nemožnost odstranit vkládaný soubor. Pak musíte začít od samého začátku.
Tiskni
Sdílej:
Dejte to pod text nad paticku do sedeho boxiku.To by pak ale znamenalo upravit patičky tak, že by tam byl povolen jenom text, případně odkazy. Žádné řádkování, žádné styly, žádné třídy (což by stejně nebylo na škodu). Protože když bude hlavička komentáře, komentář (a v něm několik <pre> na šedém podkladu), pak šedý obdélník, modrý obdélník, další šedý obdélník (hlavička dalšího komentáře) – jak poznáte, co kam patří? Nebo místo modrého obdélníku text, čára, text. Obojí se tady v patičkách vyskytuje, a není to úplně ojedinělé.
To by pak ale znamenalo upravit patičky tak, že by tam byl povolen jenom text, případně odkazy. Žádné řádkování, žádné styly, žádné třídy (což by stejně nebylo na škodu).Souhlas - patičky, co mají nastavenou jinou barvu pozadí, než stránka, co jsou díky odřádkování delší než celý zbytek komentáře včetně hlavičky, mě nebetyčně
Mimochodem, ten popisek u toho otazniku za "Vybrat..." si lita kde chce podle toho jak hodne je odscrollovanoKterý prohlížeč? Mně se zobrazuje vždy na stejné místě...
document.documentElement.scrollTop
.
Mimochodem, i přílohy v komentáři, na který odpovídám, jsem si všiml až při této odpovědi...Já až teď.
Mimochodem, i přílohy v komentáři, na který odpovídám, jsem si všiml až při této odpovědi...To by mne tedy zajímalo, jak jste si vyložil větu Třeba jako v příloze, když už je tu máme…
Jestli jsem to dobře pochopil, tak se mi to zdá jako hodně špatnej nápad. Když si vzpomenu na své registrované období, tak to že je tlačítko další umístěné vždy za jakékoli situace v levém dolním rohu, mi umožňovalo velmi rychlý pohyb na stránce a přeskakování komentářů.Souhlas.
to že je tlačítko další umístěné vždy za jakékoli situace v levém dolním rohuO hlavičce nemluvím.
Když si vzpomenu na své registrované obdobíA vůbec, co to, že už nepoužíváš svůj účet?
Teď mne napadlo, nepomohlo by jenom prohodit řádek akcí s řádkem příloh?Nakonec jsem to udělal - alespoň prozatím - právě takto. Přílohy jsou teď IMHO jasně viditelné, ale zároveň nijak nezasahují do ostatních částí hlavičky, takže není problém rychle najít odkazy "Odpovědět", "Další" apod. Kdyby byly přílohy někde na konci komentáře (ať už pod nebo nad hlavičkou), tak by se hledaly mnohem obtížněji. Každý komentář je jinak dlouhý, obsahuje různě formátovaný obsah atd. Přílohy by tedy vždy byly "jinde". Plovoucí umístění někde vpravo by se zase mohlo mlátit s obsahem komentářů (zvláště při použití dlouhých řádků v PRE). Kromě toho jsem doplnil popisek pole pro upload přílohy u formuláře pro vložení komentáře a změnil název tlačítka "Náhled" na "Náhled komentáře", aby bylo zřejmé, že se to vztahuje na celý příspěvek - nikoliv jen na přílohu.
...od toho tu máme možnost vlastního cssTo je sice hezké, ale kdyby to mělo aspoň nastavený class. Nebo kdyby to bylo v nějakém vhodném obalu (span se hlásí
... ale co, od toho tu máme možnost vlastního cssA proč by to nemohlo být kvalitní už u zdroje?
Takže nechceme-li mít Poradnu a diskuze plné konfiguráků vložených jako obyčejný odstavec, nezbývá asi nic jiného, než mít řádek pro odeslání souboru právě mezi textareou a tlačítkem Náhled.A čemu to vadí? Pokud člověk nechce studovat ten konfigurák, tak snad ani nemá smysl, aby četl ten komentář. A pro pohyb mezi komentáři je tu pro registrované
txt
.
tabindex
, s umístěním prvků v HTML není potřeba hýbat.