Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Dejte to pod text nad paticku do sedeho boxiku.To by pak ale znamenalo upravit patičky tak, že by tam byl povolen jenom text, případně odkazy. Žádné řádkování, žádné styly, žádné třídy (což by stejně nebylo na škodu). Protože když bude hlavička komentáře, komentář (a v něm několik <pre> na šedém podkladu), pak šedý obdélník, modrý obdélník, další šedý obdélník (hlavička dalšího komentáře) – jak poznáte, co kam patří? Nebo místo modrého obdélníku text, čára, text. Obojí se tady v patičkách vyskytuje, a není to úplně ojedinělé.
To by pak ale znamenalo upravit patičky tak, že by tam byl povolen jenom text, případně odkazy. Žádné řádkování, žádné styly, žádné třídy (což by stejně nebylo na škodu).Souhlas - patičky, co mají nastavenou jinou barvu pozadí, než stránka, co jsou díky odřádkování delší než celý zbytek komentáře včetně hlavičky, mě nebetyčně
Mimochodem, ten popisek u toho otazniku za "Vybrat..." si lita kde chce podle toho jak hodne je odscrollovanoKterý prohlížeč? Mně se zobrazuje vždy na stejné místě...
document.documentElement.scrollTop
.
Mimochodem, i přílohy v komentáři, na který odpovídám, jsem si všiml až při této odpovědi...Já až teď.
Mimochodem, i přílohy v komentáři, na který odpovídám, jsem si všiml až při této odpovědi...To by mne tedy zajímalo, jak jste si vyložil větu Třeba jako v příloze, když už je tu máme…
Jestli jsem to dobře pochopil, tak se mi to zdá jako hodně špatnej nápad. Když si vzpomenu na své registrované období, tak to že je tlačítko další umístěné vždy za jakékoli situace v levém dolním rohu, mi umožňovalo velmi rychlý pohyb na stránce a přeskakování komentářů.Souhlas.
to že je tlačítko další umístěné vždy za jakékoli situace v levém dolním rohuO hlavičce nemluvím.
Když si vzpomenu na své registrované obdobíA vůbec, co to, že už nepoužíváš svůj účet?
Teď mne napadlo, nepomohlo by jenom prohodit řádek akcí s řádkem příloh?Nakonec jsem to udělal - alespoň prozatím - právě takto. Přílohy jsou teď IMHO jasně viditelné, ale zároveň nijak nezasahují do ostatních částí hlavičky, takže není problém rychle najít odkazy "Odpovědět", "Další" apod. Kdyby byly přílohy někde na konci komentáře (ať už pod nebo nad hlavičkou), tak by se hledaly mnohem obtížněji. Každý komentář je jinak dlouhý, obsahuje různě formátovaný obsah atd. Přílohy by tedy vždy byly "jinde". Plovoucí umístění někde vpravo by se zase mohlo mlátit s obsahem komentářů (zvláště při použití dlouhých řádků v PRE). Kromě toho jsem doplnil popisek pole pro upload přílohy u formuláře pro vložení komentáře a změnil název tlačítka "Náhled" na "Náhled komentáře", aby bylo zřejmé, že se to vztahuje na celý příspěvek - nikoliv jen na přílohu.
...od toho tu máme možnost vlastního cssTo je sice hezké, ale kdyby to mělo aspoň nastavený class. Nebo kdyby to bylo v nějakém vhodném obalu (span se hlásí
... ale co, od toho tu máme možnost vlastního cssA proč by to nemohlo být kvalitní už u zdroje?
Takže nechceme-li mít Poradnu a diskuze plné konfiguráků vložených jako obyčejný odstavec, nezbývá asi nic jiného, než mít řádek pro odeslání souboru právě mezi textareou a tlačítkem Náhled.A čemu to vadí? Pokud člověk nechce studovat ten konfigurák, tak snad ani nemá smysl, aby četl ten komentář. A pro pohyb mezi komentáři je tu pro registrované
txt
.
tabindex
, s umístěním prvků v HTML není potřeba hýbat.
Tiskni
Sdílej: