Český telekomunikační úřad zveřejnil Výroční zprávu za rok 2024 (pdf), kde shrnuje své aktivity v loňském roce a přináší i základní popis situace na trhu. Celkový objem přenesených mobilních dat za rok 2024 dosáhl dle odhadu hodnoty přibližně 1,73 tis. PB a jeho meziroční nárůst činí zhruba 30 %. Průměrná měsíční spotřeba dat na datovou SIM kartu odhadem dosáhla 12,5 GB – v předchozím roce šlo o 9,8 GB.
Z novinek představených na Google I/O 2025: Přehledy od AI (AI Overviews) se rozšiřují do dalších zemí. Užitečné, syntetizované přehledy od generativní AI jsou nově k dispozici i českým uživatelům Vyhledávače.
Šestice firem označovaných jako „MAMAAN“ – tedy Meta (Facebook, Instagram), Alphabet (Google), Microsoft, Apple, Amazon a Netflix – je zodpovědná za více než padesát procent světového internetového provozu. Dalšími velkými hráči jsou TikTok a Disney+. Společně tak zásadně určují podobu digitálního prostředí, spotřebitelského chování i budoucích trendů v oblasti technologií. I přesto, že se podíl těchto gigantů od roku 2023 o něco snížil, jejich dominantní postavení zvyšuje volání po regulaci.
Evropská komise (EK) navrhuje zavést plošný poplatek ve výši dvou eur (zhruba 50 Kč) za každý malý balík vstupující do Evropské unie. Poplatek se má týkat balíků v hodnotě do 150 eur (zhruba 3700 Kč), které v EU nepodléhají clu. V loňském roce bylo do EU doručeno kolem 4,6 miliardy takovýchto balíků. Poplatek má krýt náklady na kontroly rostoucího počtu zásilek levného zboží, které pochází především z Číny.
Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Dejte to pod text nad paticku do sedeho boxiku.To by pak ale znamenalo upravit patičky tak, že by tam byl povolen jenom text, případně odkazy. Žádné řádkování, žádné styly, žádné třídy (což by stejně nebylo na škodu). Protože když bude hlavička komentáře, komentář (a v něm několik <pre> na šedém podkladu), pak šedý obdélník, modrý obdélník, další šedý obdélník (hlavička dalšího komentáře) – jak poznáte, co kam patří? Nebo místo modrého obdélníku text, čára, text. Obojí se tady v patičkách vyskytuje, a není to úplně ojedinělé.
To by pak ale znamenalo upravit patičky tak, že by tam byl povolen jenom text, případně odkazy. Žádné řádkování, žádné styly, žádné třídy (což by stejně nebylo na škodu).Souhlas - patičky, co mají nastavenou jinou barvu pozadí, než stránka, co jsou díky odřádkování delší než celý zbytek komentáře včetně hlavičky, mě nebetyčně
Mimochodem, ten popisek u toho otazniku za "Vybrat..." si lita kde chce podle toho jak hodne je odscrollovanoKterý prohlížeč? Mně se zobrazuje vždy na stejné místě...
document.documentElement.scrollTop
.
Mimochodem, i přílohy v komentáři, na který odpovídám, jsem si všiml až při této odpovědi...Já až teď.
Mimochodem, i přílohy v komentáři, na který odpovídám, jsem si všiml až při této odpovědi...To by mne tedy zajímalo, jak jste si vyložil větu Třeba jako v příloze, když už je tu máme…
Jestli jsem to dobře pochopil, tak se mi to zdá jako hodně špatnej nápad. Když si vzpomenu na své registrované období, tak to že je tlačítko další umístěné vždy za jakékoli situace v levém dolním rohu, mi umožňovalo velmi rychlý pohyb na stránce a přeskakování komentářů.Souhlas.
to že je tlačítko další umístěné vždy za jakékoli situace v levém dolním rohuO hlavičce nemluvím.
Když si vzpomenu na své registrované obdobíA vůbec, co to, že už nepoužíváš svůj účet?
Teď mne napadlo, nepomohlo by jenom prohodit řádek akcí s řádkem příloh?Nakonec jsem to udělal - alespoň prozatím - právě takto. Přílohy jsou teď IMHO jasně viditelné, ale zároveň nijak nezasahují do ostatních částí hlavičky, takže není problém rychle najít odkazy "Odpovědět", "Další" apod. Kdyby byly přílohy někde na konci komentáře (ať už pod nebo nad hlavičkou), tak by se hledaly mnohem obtížněji. Každý komentář je jinak dlouhý, obsahuje různě formátovaný obsah atd. Přílohy by tedy vždy byly "jinde". Plovoucí umístění někde vpravo by se zase mohlo mlátit s obsahem komentářů (zvláště při použití dlouhých řádků v PRE). Kromě toho jsem doplnil popisek pole pro upload přílohy u formuláře pro vložení komentáře a změnil název tlačítka "Náhled" na "Náhled komentáře", aby bylo zřejmé, že se to vztahuje na celý příspěvek - nikoliv jen na přílohu.
...od toho tu máme možnost vlastního cssTo je sice hezké, ale kdyby to mělo aspoň nastavený class. Nebo kdyby to bylo v nějakém vhodném obalu (span se hlásí
... ale co, od toho tu máme možnost vlastního cssA proč by to nemohlo být kvalitní už u zdroje?
Takže nechceme-li mít Poradnu a diskuze plné konfiguráků vložených jako obyčejný odstavec, nezbývá asi nic jiného, než mít řádek pro odeslání souboru právě mezi textareou a tlačítkem Náhled.A čemu to vadí? Pokud člověk nechce studovat ten konfigurák, tak snad ani nemá smysl, aby četl ten komentář. A pro pohyb mezi komentáři je tu pro registrované
txt
.
tabindex
, s umístěním prvků v HTML není potřeba hýbat.
Tiskni
Sdílej: