Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Dejte to pod text nad paticku do sedeho boxiku.To by pak ale znamenalo upravit patičky tak, že by tam byl povolen jenom text, případně odkazy. Žádné řádkování, žádné styly, žádné třídy (což by stejně nebylo na škodu). Protože když bude hlavička komentáře, komentář (a v něm několik <pre> na šedém podkladu), pak šedý obdélník, modrý obdélník, další šedý obdélník (hlavička dalšího komentáře) – jak poznáte, co kam patří? Nebo místo modrého obdélníku text, čára, text. Obojí se tady v patičkách vyskytuje, a není to úplně ojedinělé.
To by pak ale znamenalo upravit patičky tak, že by tam byl povolen jenom text, případně odkazy. Žádné řádkování, žádné styly, žádné třídy (což by stejně nebylo na škodu).Souhlas - patičky, co mají nastavenou jinou barvu pozadí, než stránka, co jsou díky odřádkování delší než celý zbytek komentáře včetně hlavičky, mě nebetyčně
Mimochodem, ten popisek u toho otazniku za "Vybrat..." si lita kde chce podle toho jak hodne je odscrollovanoKterý prohlížeč? Mně se zobrazuje vždy na stejné místě...
document.documentElement.scrollTop
.
Mimochodem, i přílohy v komentáři, na který odpovídám, jsem si všiml až při této odpovědi...Já až teď.
Mimochodem, i přílohy v komentáři, na který odpovídám, jsem si všiml až při této odpovědi...To by mne tedy zajímalo, jak jste si vyložil větu Třeba jako v příloze, když už je tu máme…
Jestli jsem to dobře pochopil, tak se mi to zdá jako hodně špatnej nápad. Když si vzpomenu na své registrované období, tak to že je tlačítko další umístěné vždy za jakékoli situace v levém dolním rohu, mi umožňovalo velmi rychlý pohyb na stránce a přeskakování komentářů.Souhlas.
to že je tlačítko další umístěné vždy za jakékoli situace v levém dolním rohuO hlavičce nemluvím.
Když si vzpomenu na své registrované obdobíA vůbec, co to, že už nepoužíváš svůj účet?
Teď mne napadlo, nepomohlo by jenom prohodit řádek akcí s řádkem příloh?Nakonec jsem to udělal - alespoň prozatím - právě takto. Přílohy jsou teď IMHO jasně viditelné, ale zároveň nijak nezasahují do ostatních částí hlavičky, takže není problém rychle najít odkazy "Odpovědět", "Další" apod. Kdyby byly přílohy někde na konci komentáře (ať už pod nebo nad hlavičkou), tak by se hledaly mnohem obtížněji. Každý komentář je jinak dlouhý, obsahuje různě formátovaný obsah atd. Přílohy by tedy vždy byly "jinde". Plovoucí umístění někde vpravo by se zase mohlo mlátit s obsahem komentářů (zvláště při použití dlouhých řádků v PRE). Kromě toho jsem doplnil popisek pole pro upload přílohy u formuláře pro vložení komentáře a změnil název tlačítka "Náhled" na "Náhled komentáře", aby bylo zřejmé, že se to vztahuje na celý příspěvek - nikoliv jen na přílohu.
...od toho tu máme možnost vlastního cssTo je sice hezké, ale kdyby to mělo aspoň nastavený class. Nebo kdyby to bylo v nějakém vhodném obalu (span se hlásí
... ale co, od toho tu máme možnost vlastního cssA proč by to nemohlo být kvalitní už u zdroje?
Takže nechceme-li mít Poradnu a diskuze plné konfiguráků vložených jako obyčejný odstavec, nezbývá asi nic jiného, než mít řádek pro odeslání souboru právě mezi textareou a tlačítkem Náhled.A čemu to vadí? Pokud člověk nechce studovat ten konfigurák, tak snad ani nemá smysl, aby četl ten komentář. A pro pohyb mezi komentáři je tu pro registrované
txt
.
tabindex
, s umístěním prvků v HTML není potřeba hýbat.
Tiskni
Sdílej: