Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Doporucuju v podobnych pripadech promerit kvalitu zemneni, setkal jsem se se strojem, ktery mel na case desitky voltu.Také jsem zažil stroj, který měl na kostře 115 V proti zemi, protože kolík v zásuvce nebyl připojený. Samozřejmě nemohl protéct proud, aby to člověk ucítil, ale elektronice to může pořádně vadit.
coz teprve v CRT, obzvlas tech velkych (a to jeste nic neni oproti televizim)To napětí je skoro u všech monitorů a (barevných) televizí stejné - přibližně 27 kV. Nikde nepřekračuje 30 kV kvůli emisím RTG záření (od energie 30 keV se to považuje za tvrdé RTG záření).
Ale aby volny kabel dela takoveto brikule - to chce poradny zdroj ruseni, jako napr. kabel napajejici tramvajovou trolej za oknem nebo blizky silny vysilacSpíš než jako vliv vnějšího rušení bych to viděl jako problém samotného USB hubu, konkrétně problém s přechodnými jevy (s odrazem signálu od "prázdného" konce kabelu).
Pánové, pokud na kostře (case) jakéhokoliv zařízení naměříte 115 i méně Voltů (a nebydlíte pod vedením velmi vysokého napětí či vysoce výkonným vysílačem), nehrejte si na hrdiny a buďte si jisti, že máte galvanický průraz ve zdroji, elektromotoru či jiném zařízení a šmihejte do servisu. Žádné obracení kolíků v zásuvce není řešením.
hub 5-0:1.0: over-current change on port 2
Tiskni
Sdílej: