Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Nebudu na to chlubení se plýtvat slovy – podívejte se sami na Youtube
Konfigurace:
Software:
Arch Linux, LAMP, Wordpress. Provozuju na tom svůj osobní blog (jan.michelfeit.cz) – díky, NoIP – a už nějaký ten měsíc se to drží. Jenom do zásuvky mi trochu vzlíná olej. Ale vážení, kdybyste slyšeli to ticho…
Tiskni
Sdílej:
Ta kombinace s akvariem je dost husta.
Nalozeni do oleje ma hlavne vyhodu v rovnomernem odvadeni tepla a temer stabilni teplote.
Nejcastejsi zavadou motherboardu je vakl na DPS jez se projevi stridanim teplot. Tady je tomu ucinen konec.
+1, na pest.
To měl kvůli natáčení videa tu samolepku sloupnout!?On jí tam nejspíš kvůli natáčení nalepil, řekl bych. Poněkud trapná kampaň, ale budiž, je před volbami
Olej nevede proud, v podstatě to je izolant - chová se to podobně jako bys to zalil třeba silikonem
Slusby vykon. ARMy nejsou po procesorove strance o tolik horsi nez atomy (*)(i kdyz cortex a9 se jeste moc sehnat neda), ale tohle ma normalni (rychle) SATA, gigovou sitovku a tak. To je hodne znat zvlast pokud se ten stroj ma pouzivat k nejakemu ukladani dat -- pokud to porovnam treba s beagleboardem tak SATA a gigova sitovka jsou nekde dost jinde nez USB a USB sitovka, zejo.
(*): tedy, u snadnych veci je to jedno, a numericke simulace, narocne hry a podobne veci na tom stejne nikdo spoustet nebude.