Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Nebudu na to chlubení se plýtvat slovy – podívejte se sami na Youtube
Konfigurace:
Software:
Arch Linux, LAMP, Wordpress. Provozuju na tom svůj osobní blog (jan.michelfeit.cz) – díky, NoIP – a už nějaký ten měsíc se to drží. Jenom do zásuvky mi trochu vzlíná olej. Ale vážení, kdybyste slyšeli to ticho…
Tiskni
Sdílej:
Ta kombinace s akvariem je dost husta.
Nalozeni do oleje ma hlavne vyhodu v rovnomernem odvadeni tepla a temer stabilni teplote.
Nejcastejsi zavadou motherboardu je vakl na DPS jez se projevi stridanim teplot. Tady je tomu ucinen konec.
+1, na pest.
To měl kvůli natáčení videa tu samolepku sloupnout!?On jí tam nejspíš kvůli natáčení nalepil, řekl bych. Poněkud trapná kampaň, ale budiž, je před volbami
Olej nevede proud, v podstatě to je izolant - chová se to podobně jako bys to zalil třeba silikonem
Slusby vykon. ARMy nejsou po procesorove strance o tolik horsi nez atomy (*)(i kdyz cortex a9 se jeste moc sehnat neda), ale tohle ma normalni (rychle) SATA, gigovou sitovku a tak. To je hodne znat zvlast pokud se ten stroj ma pouzivat k nejakemu ukladani dat -- pokud to porovnam treba s beagleboardem tak SATA a gigova sitovka jsou nekde dost jinde nez USB a USB sitovka, zejo.
(*): tedy, u snadnych veci je to jedno, a numericke simulace, narocne hry a podobne veci na tom stejne nikdo spoustet nebude.