Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Někdy i užitečné výplody z mozku závislého linuxáka.
Myslím si, že počet lidí, kteří by si v dnešní době chtěli koupit černobílý telefon je už minimální. Barva je prostě in. Jenže co když chcete telefonovat a ne koukat a display plný animací?
Řekněme, že nějaké tři-čtyři roky jsem používal barevné telefony (pokud nepočítám Nokii 7110, kterou mám jako záložní), tak by se mohlo zdát divné, že o téhle možnost vůbec uvažuji. Mám ale své důvody.
První důvod spočíval v rychlosti (Ano, měl jsem poslední 2,5 roku Sony Ericsson T610 a potom T630. Z důvodu výhodného nákupu.). Opravdu jsem už začínal být alergický na půslekundové prodlevy po každém kliknutí v menu. To stejné u psaní SMS. Mnohdy jsem už měl pocit, že s tím telefonem třísknu o zem
Další důvod se týkal toho, že vážne nepotřebuji, aby telefon měl foťák...tedy spíše "detektor světla", menu plné barviček za použití displaye, na kterém ve dne stejně nic za denního světla neuvidím.
A co tedy potřebuji?
Ze všech těchto požadavků jsem vymyslel Nokii 6310i. A skutečně ji, za více než zajímavou cenu, koupil. Běžně se na netu dá sehnat do 2 tisíc Kč v krabici.
Není to nejnovější telefon, ale funkcí má spoustu, kvalitní konstrukci i display, umí bezvadně data a je po čertech rychlá. Co víc si můžu přát. Pokud máte podobné požadavky jako já, zvažte tento telefon, je to opravdu skvělý přístroj.
Rozhodnutí bylo vcelku jednoduché protože preferuji tyto značky: Nokia, Sony Ericsson a Samsung. Samsung mi ve sféře BW telefonů neměl co nabídnout a třeba Ericsson T39m je sice podobně nabitý funkcemi jako Nokia, kterou jsem si koupil, ale je malinký, což mi opravdu nevyhovovalo...navíc ta mega-anténa .
Tiskni
Sdílej:
Sehnat nekde Siemens S35i. Je to skvely telefon a cena bude nizka. Ja ho mel 2 roky nez jsem ho utopil. Pak jsem mel S55 a ted mam M65 a na barvy si nestezuju.