Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Někdy i užitečné výplody z mozku závislého linuxáka.
Myslím si, že počet lidí, kteří by si v dnešní době chtěli koupit černobílý telefon je už minimální. Barva je prostě in. Jenže co když chcete telefonovat a ne koukat a display plný animací?
Řekněme, že nějaké tři-čtyři roky jsem používal barevné telefony (pokud nepočítám Nokii 7110, kterou mám jako záložní), tak by se mohlo zdát divné, že o téhle možnost vůbec uvažuji. Mám ale své důvody.
První důvod spočíval v rychlosti (Ano, měl jsem poslední 2,5 roku Sony Ericsson T610 a potom T630. Z důvodu výhodného nákupu.). Opravdu jsem už začínal být alergický na půslekundové prodlevy po každém kliknutí v menu. To stejné u psaní SMS. Mnohdy jsem už měl pocit, že s tím telefonem třísknu o zem
Další důvod se týkal toho, že vážne nepotřebuji, aby telefon měl foťák...tedy spíše "detektor světla", menu plné barviček za použití displaye, na kterém ve dne stejně nic za denního světla neuvidím.
A co tedy potřebuji?
Ze všech těchto požadavků jsem vymyslel Nokii 6310i. A skutečně ji, za více než zajímavou cenu, koupil. Běžně se na netu dá sehnat do 2 tisíc Kč v krabici.
Není to nejnovější telefon, ale funkcí má spoustu, kvalitní konstrukci i display, umí bezvadně data a je po čertech rychlá. Co víc si můžu přát. Pokud máte podobné požadavky jako já, zvažte tento telefon, je to opravdu skvělý přístroj.
Rozhodnutí bylo vcelku jednoduché protože preferuji tyto značky: Nokia, Sony Ericsson a Samsung. Samsung mi ve sféře BW telefonů neměl co nabídnout a třeba Ericsson T39m je sice podobně nabitý funkcemi jako Nokia, kterou jsem si koupil, ale je malinký, což mi opravdu nevyhovovalo...navíc ta mega-anténa .
Tiskni
Sdílej:
Sehnat nekde Siemens S35i. Je to skvely telefon a cena bude nizka. Ja ho mel 2 roky nez jsem ho utopil. Pak jsem mel S55 a ted mam M65 a na barvy si nestezuju.