Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Někdy i užitečné výplody z mozku závislého linuxáka.
Když jsem se rozhodl z pevné LAN přejít na WiFi, tušil jsem, že by mohly být problémy s nízkou rychlostí (11b). Na problémy se signálem jsem ale nepomyslel.
Po tom, co se nám pokazilo AP Svec, dali jsme pryč i router US Robotics. Bez WiFi s kabely to ale není ono, takže asi za týden byl doma nový bezdrátový Linksys router s o poznání lepšími parametry (např. 30 mW vs. 100 mW) a odpojitelnými anténami.
Jenže pak jsem přešel z desktopu na notebook a s tím i na bezdrát. Spojení mi poslední dva měsíce pořád padalo (AP je o dvě patra níž) a začínalo mě dráždit, že Skype je použitelné jenom když sedím dole u televize s AP přes zeď.
Sice je možné připojit k bodu nové, lepší antény, ale nechtělo se mi investovat a tak mě napadla spásná myšlenka v podobě kusu alobalu pod AP, čímž bych zajistil lepší směrovost. A opravdu -82 dB vs -70 dB je docela rozdíl. Teď se v klidu dostanu na packet loss 0.1 %. A jak že ten "pasivní zesilovač signálu" vypadá ?
Tiskni
Sdílej: