abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1997 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek

    Tux Racer na automatu

    28.10.2007 22:23 | Přečteno: 2063× | Linux | poslední úprava: 28.10.2007 22:27

    Tak jsem se před nedávnem zašel trochu provětrat do kina na mimochodem výbornou animovanou komedii Ratatouille. Po skončení filmu jsem si ještě chtěl něčím nacpat břuch a po cestě jsem potkal opravdovou perlu.

    A co že to bylo? No přece automat s volantem a nainstalovaným Tux Racerem. Jen vhodit pár peněz :-)

    Tux Racer automat

    Mimochodem, automat stojí v druhém patře brněnské Olympie, po levé straně (při pohledu od kina). Zajímalo by mě, kolik takových podobných se po Česku ještě vyskytuje... A co vy, viděli jste někde automat podobného ražení?        

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    28.10.2007 22:28 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux Racer na automatu
    Podstatná otázka... Win or Lin?
    28.10.2007 22:35 Jan Grmela | skóre: 45 | blog: Kilo šťávy z lachtana | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux Racer na automatu
    Na to bych rád odpověděl ale neměl jsem příležitost to zjistit. Toho času mě totiž přítelkyně tahala směr fastfood jelikož měla hlad a pro mou zálibu v podivném automatu neměla pochopení.
    Ilfirin avatar 28.10.2007 23:15 Ilfirin | skóre: 32 | blog: ilfblog | Liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux Racer na automatu
    No nevím, jestli se výrobci automatu chtělo (zbytečbě) platit licence za win ;-)
    Zdenek.Z avatar 28.10.2007 23:41 Zdenek.Z | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux Racer na automatu
    Ne každý výrobce nad tím přemýšlí. Jinak si nedokážu vysvětlit, proč jsem už párkrát viděl jukebox na Win (poznal jsem to, když se zasekl a restartoval :-)).
    28.10.2007 23:57 Jan Grmela | skóre: 45 | blog: Kilo šťávy z lachtana | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux Racer na automatu
    Já zase ještě neviděl jukebox právě jiný než windowsový...teda aspoň myslím :-)
    AltOS avatar 29.10.2007 01:51 AltOS | Jizak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux Racer na automatu
    Jooo joo, vedle v herne/baru maji neco na bazi Knoppixu (tusim se to jmenuje X-Jukebox). Obligatni tucnak nechybi.

    To ze to je Knoppix jsem poznal, kdyz na tom (doslova) usnul 100-kilovej chlapek a tim to prevrhl na zem. Jedinej restart co jsem u ty masiny videl. :)
    29.10.2007 02:48 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux Racer na automatu
    Tomu se říká tvrdý restart... :-)
    29.10.2007 15:13 Honza Jaroš | skóre: 6 | blog: moje_strana_plotu | Bohnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux Racer na automatu
    Když jsem naposledy tato zařízení zkoumal, byla uvnitř ještě hromada gramofonových desek s automatickým zakládáním. Okno ani jedno. :-)

    Kruci, vždyť přece ještě nejsem nijak starej!
    Václav 28.10.2007 23:16 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux Racer na automatu
    Nevím jak je to s hracími, ale výherní videoterminály mají pod kapotou tučňáka celkem často.
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    29.10.2007 09:34 zde | skóre: 9 | blog: Linuch | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux Racer na automatu
    Ty co jsem viděl otevřený já tam měly Z80, a tučňák tedy logicky chyběl.
    Táto, ty de byl? V práci, já debil.
    28.10.2007 23:30 ronny | skóre: 15 | blog: lake bodom | 3nec / Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux Racer na automatu
    se tam budu muset zajit podivat :D
    Metal smajdalfe, METAL!
    29.10.2007 09:35 zde | skóre: 9 | blog: Linuch | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux Racer na automatu
    BMW souhlas, Ratatouille fakt dobrý...
    Táto, ty de byl? V práci, já debil.
    29.10.2007 11:04 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux Racer na automatu
    Jít na ten film hladový dodalo tomu filmu další rozměr :-)
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    29.10.2007 12:17 Jan Grmela | skóre: 45 | blog: Kilo šťávy z lachtana | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux Racer na automatu
    To teda...jsme se tam malem ukousali kdyz tam ta krysa behala furt s nejakyma dobrotama :-D
    Shteffi avatar 29.10.2007 12:04 Shteffi | skóre: 21 | blog: Shteffi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux Racer na automatu
    Já jsem relativně nedávno viděl na pokladně v globusu restart a tam taky nabíhal linux.. bohužel nevim jakej... muj chabej zrak na ten metr a půl toho moc neviděl na tom malinkatym černobílym monitoru. Jo a restart pokladny poradila zavolaná (asi vrchní pokladní či co) poté, co moje mladá zadala několikrát špatně pin ke kartě a pokladní pořád sveřepě mačkala jiný tlačítko na zrušení než měla. Nás neposlouchala, když jsme jí řikali ať zmačkne to červený namísto žlutýho.(na keypadu u zákazníka to tim šlo zrušit a ona u pokladny měla to samý) Tak to raději restartovali... že? Jo ale naštěstí si pokladna pamatovala všechno projetý zboží, tak jsme to nemuseli absolvovat znova.
    29.10.2007 12:20 Jan Grmela | skóre: 45 | blog: Kilo šťávy z lachtana | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux Racer na automatu
    Tak to je sila :-) Ja zase videl restart Linuxu na masine pro vraceni flasek. Tentokrat v Tescu. Proste se jim to zasekalo a nechtelo to zrat dalsi kastle ani flasky...tak nabehl borec, zmack cudlik a pak se objevil BIOS s nejakym 266 MHz procesorem, v zapeti LILO a po asi dvouminutovym cekani se spustila Xka a v nich uz ta aplikace, ktera to cele ridi :-) S trochou stesti bych nekde jeste vyhrabal fotku...
    Luboš Doležel (Doli) avatar 29.10.2007 17:20 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux Racer na automatu
    V Jednotě zase používají SUSE Linux, je tam vidět typická SUSE dekorace oken.
    29.10.2007 18:01 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux Racer na automatu
    No SUSE myslím používají všude tam, kde používají kasy NCR, nebo IBM :-) (Třeba Billa)
    30.10.2007 08:18 Jix0 | skóre: 24 | blog: Not only for humans
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux Racer na automatu
    Jo SUSE sem uz v bille na pocitacich videl.,ten jejich soft na spravu zbozi je totiz jen ve verzi pro linux. A jako WM tam maji EDE
    If you will not cooperate, you are to be executed! | Starting as a DJ
    29.10.2007 18:06 Martinus | skóre: 21 | blog: martinus
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux Racer na automatu
    Jojo, v Benešově pod Bene byl kdysi jukebox (nevim jestli to tam ještě vůbec funguje, ten podnik), kterej běžel na Mandrakeu, tuším 10.0 :-) Tučňák je leckde...
    Free your mind and the ass will follow...
    29.10.2007 18:16 Murry | skóre: 16 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux Racer na automatu
    Kdyz tak ctu tu diskuzi, tak bud budu muset vice pit :-D nebo u nas v Kromerizi/Zline jsme loseri.:-(
    29.10.2007 23:46 wifinista | skóre: 25 | blog: Nesmyslný Svět | Drozdov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux Racer na automatu
    Ja bych to tak zle nevidel, zajdi cas od casu na postu ;-)
    Umět dobře pracovat s PC vůbec neznamená umět dobře vytvářet makra v Microsoft Office
    30.10.2007 19:13 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux Racer na automatu
    Me dorazil terminal pro cteni ceny z caroveho kodu v Intersparu. Na LCD nejaka aplikacka, senzor zlovestne blikal svym cervenym okem a jinak to bylo mrtvy. Byl tam jeste vybinac... Tak jsem ho chvili podrzel a prsk, bylo to mrtvy, zase jsem ho zapnul a svete div se: Windows XP. Fakt jsem to nepobral... Pro takovyhle veci je Linux jako delanej.

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.