Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Nedávno mě totálně vypeklo miui, strávil jsem hodiny debugováním html5 kódu kolem geolokace, aby se nakonec ukázalo, že to číňani rozbili tak šikovně, že geolokace fungovala v nativních aplikacích ale nefungovala v čemkoliv co využívá WebView. Redmi2 letěl do koše a vzal jsem mobil, na kterém jsem vědel že rozchodím CyanogenMod. S CM (12.1) zatím spokojenost, vše chodí skvěle, akorát mě vyložene irituje jeden efekt, který google přidal do Android 5. Popravdě, poprvé, když jsem měl v ruce tablet s Android 5, tak jsem 5 minut procházel Developer options a Accessibility settings, než mě došlo, že to není chyba, ale nový cool efekt. Nakonec bylo potřeba trochu poupravit bytecode.
Nebudu si stěžovat na to, jak se všechny firmy snaží Android upravit, ale vždy to dopadne hůř než vanilla Android, za který se pak musí připlácet, ani na to že Android ze systémového a vývojářského pohledu je jeden velký anti-pattern. Rozmazlený z linuxu jsem původně plánoval upravit zdrojáky, překompilovat jeden balíček, nahrát do mobilu a voilà. Ale v Androidu je potřeba překompilovat celý systém (asi 15GB zdrojáků) atd. atd. Proto také úprava bytecodu místo zdrojáků. K věci.
Ripple efekt vypadá takto, je protkán celým UI (více příkladů), ale v tomto případě, je nejen otravný, ale vyloženě hnusný. Pro srovnání - bez ripple efektu. Naštěstí to stejně vidí i v googlu, a v android 6 (c)ripple efekt překopali tak, že už vypadá jako normální efekt a ne jako Developer/Accessibility feature. To ošklivé přepínání tabů ale zatím nevyřešili.
Po dvou dnech hrabání se v Androidu jsem dal dohromady postup jak se tohoto efektu kompletně zbavit v CM 12.1 - je potřeba trochu upravit kód a navíc nainstalovat téma, které vše ještě trochu doladí.
Nebudu se moc rozepisovat o technických detailech - zdrojáky nevypnutelného ripple efektu jsou tady ... zkompilované to pak skončí v /system/framework/framework.jar; můj patch pouze nahradí funkci draw za funkci, která vrací true ale nic nedělá.
adb root
adb pull /system/framework/framework.jar
apktool d framework.jar
cd framework.jar.out; patch -p1 < android5_noripple.patch; cd ..Druhá možnost je použít python skript
python android5_noripple.py framework.jar.out/smali/android/graphics/drawable/Ripple.smali
Patch i skript žijí v tomto repu: https://github.com/luv/android5_noripple.
apktool b framework.jar.out
adb shell mount -o remount,rw /system
adb push framework.jar.out/dist/framework.jar /system/framework/
Mimochodem, protože apktool je java utilitka, tak samozřejmě kašle na dobré mravy, a vytváří si v $HOME neskryté adresáře, po použití je ještě potřeba rm -rf ~/apktool.
Stačí stáhnout a nainstalovat toto APK.
APK je také možno zbuildit ze zdrojáků na https://github.com/luv/android5_noripple_theme - stačí naimportovat do Android studia a kliknout na tlačítko "build".
Tiskni
Sdílej: