Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Nedávno mě totálně vypeklo miui, strávil jsem hodiny debugováním html5 kódu kolem geolokace, aby se nakonec ukázalo, že to číňani rozbili tak šikovně, že geolokace fungovala v nativních aplikacích ale nefungovala v čemkoliv co využívá WebView. Redmi2 letěl do koše a vzal jsem mobil, na kterém jsem vědel že rozchodím CyanogenMod. S CM (12.1) zatím spokojenost, vše chodí skvěle, akorát mě vyložene irituje jeden efekt, který google přidal do Android 5. Popravdě, poprvé, když jsem měl v ruce tablet s Android 5, tak jsem 5 minut procházel Developer options a Accessibility settings, než mě došlo, že to není chyba, ale nový cool efekt. Nakonec bylo potřeba trochu poupravit bytecode.
Nebudu si stěžovat na to, jak se všechny firmy snaží Android upravit, ale vždy to dopadne hůř než vanilla Android, za který se pak musí připlácet, ani na to že Android ze systémového a vývojářského pohledu je jeden velký anti-pattern. Rozmazlený z linuxu jsem původně plánoval upravit zdrojáky, překompilovat jeden balíček, nahrát do mobilu a voilà. Ale v Androidu je potřeba překompilovat celý systém (asi 15GB zdrojáků) atd. atd. Proto také úprava bytecodu místo zdrojáků. K věci.
Ripple efekt vypadá takto, je protkán celým UI (více příkladů), ale v tomto případě, je nejen otravný, ale vyloženě hnusný. Pro srovnání - bez ripple efektu. Naštěstí to stejně vidí i v googlu, a v android 6 (c)ripple efekt překopali tak, že už vypadá jako normální efekt a ne jako Developer/Accessibility feature. To ošklivé přepínání tabů ale zatím nevyřešili.
Po dvou dnech hrabání se v Androidu jsem dal dohromady postup jak se tohoto efektu kompletně zbavit v CM 12.1 - je potřeba trochu upravit kód a navíc nainstalovat téma, které vše ještě trochu doladí.
Nebudu se moc rozepisovat o technických detailech - zdrojáky nevypnutelného ripple efektu jsou tady ... zkompilované to pak skončí v /system/framework/framework.jar; můj patch pouze nahradí funkci draw za funkci, která vrací true ale nic nedělá.
adb root
adb pull /system/framework/framework.jar
apktool d framework.jar
cd framework.jar.out; patch -p1 < android5_noripple.patch; cd ..Druhá možnost je použít python skript
python android5_noripple.py framework.jar.out/smali/android/graphics/drawable/Ripple.smali
Patch i skript žijí v tomto repu: https://github.com/luv/android5_noripple.
apktool b framework.jar.out
adb shell mount -o remount,rw /system
adb push framework.jar.out/dist/framework.jar /system/framework/
Mimochodem, protože apktool je java utilitka, tak samozřejmě kašle na dobré mravy, a vytváří si v $HOME neskryté adresáře, po použití je ještě potřeba rm -rf ~/apktool.
Stačí stáhnout a nainstalovat toto APK.
APK je také možno zbuildit ze zdrojáků na https://github.com/luv/android5_noripple_theme - stačí naimportovat do Android studia a kliknout na tlačítko "build".
Tiskni
Sdílej: