abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1986 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    Ilfirin avatar 7.12.2007 22:17 Ilfirin | skóre: 32 | blog: ilfblog | Liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkoušejte si openSUSE 11..
    No tak díky ;-)
    Luk avatar 7.12.2007 22:27 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkoušejte si openSUSE 11..
    Díky moc. Ty dokumenty pro Krejčíře to odeslalo naprosto hladce ;-)
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    7.12.2007 22:30 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkoušejte si openSUSE 11..
    :-)
    LuFa avatar 7.12.2007 22:32 LuFa | blog: LuFa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkoušejte si openSUSE 11..
    Výborné Marku, běhá to velmi dobře. Díky.
    Heron avatar 7.12.2007 23:13 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkoušejte si openSUSE 11..
    Dikes. Nezkoušel jsem ale je to skvělé, jako vše od Tebe. :-)
    8.12.2007 07:08 necron99
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkoušejte si openSUSE 11..
    dikes....super
    Shadow avatar 7.12.2007 23:42 Shadow | skóre: 25 | blog: Brainstorm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkoušejte si openSUSE 11..
    Díky moc.
    If we do not believe in freedom of speech for those we despise we do not believe in it at all.
    7.12.2007 23:59 Peter S.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkoušejte si openSUSE 11..
    vďaka za možnosť, aspon som sa zoznámil s vnc...
    čo by bolo, keby som dal shutdown computer? Alebo keby som ti tam pomazal súbory alebo prestavil KDE?
    ten login "marek" to predpokladám nie je tvoj "bežný" účet....
    Zdenek.Z avatar 8.12.2007 01:35 Zdenek.Z | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkoušejte si openSUSE 11..
    openSUSE 11 běží v instanci virtualizačního software VMware
    Tak by se vypnul virtuální stroj. Nepředpokládám, že ten používá autor k práci (pokud ano, tak alespoň nějaký jiný virt. stroj než ten na kterém běží tenhle openSuse).
    =^..^= AmigaPower® avatar 8.12.2007 00:31 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkoušejte si openSUSE 11..
    WOW...

    ...to né vista, to: aj saj vou... ;-) dobrá práce!
    8.12.2007 01:25 marallo | skóre: 4 | blog: marallo | Dubnica nad Vahom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkoušejte si openSUSE 11..
    Super, dik...
    diakritiku neuznavam, a na chyby kaslem...
    Quimby avatar 8.12.2007 02:09 Quimby | skóre: 6 | blog: Quimby | Havířov / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkoušejte si openSUSE 11..
    Dobry. Diky. Jsem nikdy nevidel vnc v akci... Jen jsem si nejak nevsiml niceho noveho oproti 10.3 :-)
    Hlupáci jsou sebejistí a myslící lidé jsou plni pochybností. -- Russell
    Ilfirin avatar 8.12.2007 09:10 Ilfirin | skóre: 32 | blog: ilfblog | Liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkoušejte si openSUSE 11..
    +1 spíš půjde o povýšení verzí.
    8.12.2007 10:48 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkoušejte si openSUSE 11..
    ...takže o novinky prakticky všude plus další věci, které vyvine přímo openSUSE pro novou verzi.
    8.12.2007 16:03 pasmen | skóre: 45 | blog: glob | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkoušejte si openSUSE 11..
    Zdá se mi to, nebo to šlo vypnout?
    AsciiWolf avatar 8.12.2007 19:09 AsciiWolf | skóre: 41 | blog: Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkoušejte si openSUSE 11..
    A proč by to nešlo vypnout?

    Je to jen obyčejný nezabezpečený virtuální stroj ;-)

    btw. a jak tak koukám,tak to někdo vypl,xvncviewer píše no route to host. Doufám,že to Marek brzo zapne :-)

    8.12.2007 20:48 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkoušejte si openSUSE 11..
    Si trapný. Spoléhal jsem na lidskou solidnost, ukázalo se, že existují i členové komunity kteří mají potřebu marnit cizí DOBROVOLNOU práci, kterou platí ze svých vlastních prostředků. Ne, opravdu mě nenapadlo zbytečně plýtvat svůj čas a energii, který mohu využít třeba děláním balíčků nad tím, abych všemožně zabezpečoval virtuální stroj před tím, aby šel vypnout, protiže vím, že by to nakonec někdo obešel.
    Ilfirin avatar 9.12.2007 11:08 Ilfirin | skóre: 32 | blog: ilfblog | Liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkoušejte si openSUSE 11..
    No, vzhledem k tomu, že si pisatel nebyl jistý, zda t o jde nebo ne, myslím, že on to nebyl.
    9.12.2007 12:06 miso | skóre: 36 | blog: iSCSI_initiator_howto | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkoušejte si openSUSE 11..
    Zdá se mi to, nebo to šlo vypnout?
    ...
    zda to jde nebo ne
    Mne sa zda, ze to spravil a cuduje sa, ze to nebolo osetrene
    Project Satan infects Calculon with Werecar virus
    9.12.2007 13:58 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkoušejte si openSUSE 11..
    Přesně tak. A navíc nevím jak bych to mohl spolehlivě ošetřit v situaci kdy má uživatel roota... Nechtěl jsem (a ani nechci) uživatele nijak omezovat...
    9.12.2007 14:06 miso | skóre: 36 | blog: iSCSI_initiator_howto | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkoušejte si openSUSE 11..
    Přesně tak. A navíc nevím jak bych to mohl spolehlivě ošetřit v situaci kdy má uživatel roota...
    sudo rm $(which halt) ;-)
    Project Satan infects Calculon with Werecar virus
    9.12.2007 14:52 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkoušejte si openSUSE 11..
    Tak by jenom killnul Xvnc... A nebo přes scp nakopíruje halt zpět... Nic těžkého.
    9.12.2007 17:52 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkoušejte si openSUSE 11..
    Nebo použije kteroukoli z daších desítek možností…
    9.12.2007 18:10 miso | skóre: 36 | blog: iSCSI_initiator_howto | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkoušejte si openSUSE 11..
    Moj post vychadzal z toho, ze on v KMenu miesto Logout stlacil ShutDown (omlylom),
    nie ze sa bude snazit poskodit system ...
    Project Satan infects Calculon with Werecar virus
    9.12.2007 18:14 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkoušejte si openSUSE 11..
    Aha, tak proti tomu je obrana poměrně jednoduchá...
    8.12.2007 21:52 marbu | skóre: 31 | blog: hromada
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkoušejte si openSUSE 11..
    Hezké, díky. Btw to kickoff menu není moc vnc friendly - nedají se u něj nějak vypnout animace?
    There is no point in being so cool in a cold world.
    8.12.2007 21:57 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkoušejte si openSUSE 11..
    Nevím mi to VNC přes loopback příjde docela rychlé :-)
    10.12.2007 08:32 hydrandt | skóre: 35 | blog: Kanál | Herzogenburg
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkoušejte si openSUSE 11..
    Už vypnuto, nebo je chyba u mě?
    I am Jack's wasted life.
    10.12.2007 15:51 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkoušejte si openSUSE 11..

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.