V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Priradujem sa k tym uzivatelom , kt. maju na svojom kompe dual boot. Windwos pouzivam viacmenej len na hry.
Instaloval som windwos XP na cisty disk, pri este nenapojenom kompe na siet. Po instalacii driverov prisla nna rad moja "triada" nod32 + Ad-aware + Spybot. Aby toho nebolo malo, este aj Spyware-Doctor. Potom prisiel na rad Kerio + jeden hardwarovy firewall. Nahodil som komp na siet , stiahol updaty. Takto zadebneny komp je celkom fajn :)
Nainstaloval som Warcraft 3 a isiel na siet. Chcel som vytvori server, ale chcely odo mna mat jeden volny port. Nechcelo sa mi konfigurovat firewall , tak som ich jednoducho vsetky vypal. Ved si idem zahrat jednu hru ! Vypnem firewall , a hram.. Dohram a nod32 mi nasiel hned jeden vyrus na nete + 2 na disku. Reku ty svina. Komplet scan , reboot. Pri bootovani windowsu mi nasiel nod32 dalsie 2 viry a asi po 15 min cistenia windowsu sa vyhodilo "slavne okienko" odpocitavania do "shut down" windowsu. Moja trpezlivost presla a tlacitko "reset" vyriesilo moje problemy.
Tiskni
Sdílej:
Ludia mi hovoria: "ja v kompe nemam nic". Ale mate, len o tom neviete ...Právě tito lidé tam toho mají nejvíc
Pro dostatečnou bezpečnost stačí XP + SP2 + NOD32 + Tiny Personal Firewall + AdAware + SpyBot + povypínání většiny věcí přes XP AntiSpy + nepoužívat IE.
Tiny Personal Firewall je dobrý software, při spuštění programu máš na výběr mezi módy Instalace, Vždy důvěřovat, Vždy spustit s defaultním zabezpečením a Nespouštět. Potom to vůbec neotravuje.
Mimochodem, než člověk nainstaluje ten software, stáhne aktualizace
a proskenuje celý systém, to už je mnohem rychlejší zprovoznit
nějaký GNU/Linux, kde podobné starosti odpadají.
Jenom?Pro dostatečnou bezpečnost stačí XP + SP2 + NOD32 + Tiny Personal Firewall + AdAware + SpyBot + povypínání většiny věcí přes XP AntiSpy + nepoužívat IE.