abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1997 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    jak rozobrat notebook IBM :)

    8.6.2007 22:56 | Přečteno: 3608× | other

    Skusal som vselico, ale IBM su zakeraci. Na Umaxe to islo v pohode :)

    Ma tu niekto skusenost s R51 ? potrebujem dat dole klavesnicu , a je to blby dotaz do fora
    Moj pokus skoncil pri tom, ked som skusil "odlupit" klavesnicu od spodku ( su tam take "hacky" ) ale islo to dost tuho a nejde to dalej ...

           

    Hodnocení: 33 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    8.6.2007 23:06 Martin | skóre: 10 | blog: Nádraží Perdido
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak rozobrat notebook IBM :)
    Proč ten notebook radši neodneseš do servisu, když s ním máš nějaký problém (předpokládám, že tu klávesnici nechceš sundat jen tak pro srandu králíkům :-))?
    David Heidelberg avatar 8.6.2007 23:07 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak rozobrat notebook IBM :)
    hele :-D měl si počkat než to pošlu já ;-)
    9.6.2007 01:57 diverman | skóre: 32 | blog: život s tučňáčkem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak rozobrat notebook IBM :)
    Hochu ty ses nejakej prehnane aktivni... Zklidni hormon...
    deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
    David Heidelberg avatar 9.6.2007 10:11 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak rozobrat notebook IBM :)
    vždyť si jen dělám legraci :-) sem to začal psát dřív, ale později dal odeslat :-D

    0K!AS
    9.6.2007 08:37 anicka | blog: ze_zivota
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak rozobrat notebook IBM :)
    Treba proto, ze servisy jsou po zaruce docela draha sranda a mnoho oprav se da zvladnout i svepomoci? (Obcas i takove, na ktere by se servis vykaslal...)

    Lec bohuzel, IBM jsem nikdy nemela - jen jsem slysela vypravet, ze proti memu kramu jsou to prijemne jednoduche hracky, snad to aspon povzbudi :-) A Google je nejlepsi pritel cloveka, mne pri rozebirani meho notebooku dost pomohl.
    ^D
    David Heidelberg avatar 9.6.2007 10:14 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak rozobrat notebook IBM :)
    no, ono myslím, že by za odmontování klávesnice, nebo radu jak to opatrně udělat nic nechtěli, ale možná se mýlím...

    0K!AS
    Rezza avatar 9.6.2007 12:05 Rezza | skóre: 25 | blog: rezza | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak rozobrat notebook IBM :)
    Lol :) Sest kil za hodinu si berou, borec mi tu klavesnici vymenil na pockani za pet minut a slusne si zauctoval jenom tri kila... Ale ty jsem mu nechal, pac mel s tim notasem praci jinou, za kterou nic nebral a byla urcite na vic nez hodku...
    9.6.2007 11:30 Martin | skóre: 10 | blog: Nádraží Perdido
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak rozobrat notebook IBM :)
    Předpokládal jsem taky, že je ten notebook ještě v záruce :-) Pokud ne, tak to je často asi opravdu lepší metoda "udělej si sám".
    David Heidelberg avatar 8.6.2007 23:07 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak rozobrat notebook IBM :)
    co takhle s tim zajít někam do servisu a požádat je, ať ti to udělají(myslím, že by za to nemuseli ani nic chtít)? Ono je to lepší než potom něco ulomit... Bohužel s notebooky to nejde jako s PC :-(

    0K!AS
    8.6.2007 23:07 Lukáš Rýdlo | skóre: 18 | blog: Silný kafe | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak rozobrat notebook IBM :)
    Na T23 jsem měl šroubek, co zespod držel klávesnici skrz základovku, tuším zhruba v úrovni trackpointu...
    θηριον ειμι
    8.6.2007 23:18 fakenickname | skóre: 42 | blog: fakeblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak rozobrat notebook IBM :)
    k HP ntb dodávají návod pro rozebrání (vyjmutí klávesnice, výměna paměťového modulu pod klávesnicí i ve spodní části ntb, výměna mechaniky, baterie, disku, atd atd..) Podívej se jestli máš ještě papíry od toho ntb nebo se mrkni na stránky IBM. Třeba to tam někde budou mít popsané.
    9.6.2007 02:29 disorder | blog: weblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak rozobrat notebook IBM :)
    ano, nieco take mal dostat k notebooku
    8.6.2007 23:18 EiFFeL | skóre: 27 | blog: EiFFeL | Vranovská Ves
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak rozobrat notebook IBM :)
    http://thinkwiki.org/wiki/Category:R51
    a mas tam kompletni navod udrzby primo od IBM myslim ze tam to bude
    vencour avatar 8.6.2007 23:42 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak rozobrat notebook IBM :)

    Navíc tam byl i popis na rozchození toho modrého <Access IBM>, děkuji ;-)

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    vencour avatar 8.6.2007 23:47 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak rozobrat notebook IBM :)

    Jo, časem se na to chystam taky, velice rád klávesnici umeju a opucuju. Za další rok už možná bude fakt potřebovat pohladit hadrem.

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    Luk avatar 9.6.2007 00:00 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak rozobrat notebook IBM :)
    Na takovou činnost je potřeba použít vhodný nástroj :-D
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    Jiří Němec avatar 9.6.2007 08:37 Jiří Němec | skóre: 22 | blog: BluPix | Horní Smrčné
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak rozobrat notebook IBM :)
    Ptát se zrovna na IBM, které má na svém webu ke všemu krásná videa ke všem činostem, namluvené krásně srozumitelnou angličtinou. Člověk musí chvíli hledat, ale je to tam. Přidával jsem si podle toho paměť.

    Navíc na dolní straně máte u každého šroubku symbol co odšroubováním odpojíte. Mám R51e, tak předpokládám že to máme skoro totožné.
    Spock: "Logic, logic, logic. Logic is the beginning of wisdom, not the end.
    9.6.2007 09:26 guns | skóre: 4 | blog: marian | Nitra
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak rozobrat notebook IBM :)
    ono sa zide niekedy pozret kolko svinstva sa nachadza pod klavesnicou. hlavne vetracik byva strasne zapraseny atd..
    inak sorry, nenapadlo ma, ze v manuali by to bolo :(

    p.s. da sa zohnat nova klavescnica ? ... ta moja uz dosluhuje
    nocturne e moll, ballade F major, ...
    Medved09 avatar 9.6.2007 13:42 Medved09 | skóre: 26 | Havlíčkův Brod / Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak rozobrat notebook IBM :)

    Pokud je to IBM tak jo, vim o nekom, kdo ma na sklade 2 cinske do R50ky :-)
    ceska/cinska :-) to je hned..

    Fordem tam, vlakem zpátky :-)
    9.6.2007 21:08 guns | skóre: 4 | blog: marian | Nitra
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak rozobrat notebook IBM :)
    a bude to pasovat do R51 ? :)
    nocturne e moll, ballade F major, ...
    Medved09 avatar 10.6.2007 07:02 Medved09 | skóre: 26 | Havlíčkův Brod / Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak rozobrat notebook IBM :)

    Asi jo, to sasi vypada stejny..

    Fordem tam, vlakem zpátky :-)
    10.6.2007 08:21 guns | skóre: 4 | blog: marian | Nitra
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak rozobrat notebook IBM :)
    a ten popis je jaky ? :)
    nocturne e moll, ballade F major, ...
    Medved09 avatar 10.6.2007 11:21 Medved09 | skóre: 26 | Havlíčkův Brod / Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak rozobrat notebook IBM :)

    Popis?
    Je to prostě originální náhradní klávesnice do ThinkPadu, akorát s čínskými znaky..
    Potřebovali jsme koupit české a nákupčí se uklikl a přišly čínské :-D

    Fordem tam, vlakem zpátky :-)
    10.6.2007 12:09 guns | skóre: 4 | blog: marian | Nitra
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak rozobrat notebook IBM :)
    ahaaaaaaaaaaa
    no LOL :)
    nocturne e moll, ballade F major, ...
    Josef Kufner avatar 9.6.2007 22:27 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak rozobrat notebook IBM :)
    U R40e jsou zespodu dva šroubky. Jsou označené takovou malou klávesnicí. Ty stačí vyndat, strčit prst do pcmcia slotu a vyloupnout podobně jako se otevírá displej, tj. mezerník vzhůru. IMHO by to mělo být skoro stejné.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    10.6.2007 00:43 Martin Šebek | skóre: 18 | blog: Tady je Indiánovo | Mladá Boleslav
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak rozobrat notebook IBM :)
    Když se ví jak na to, tak je to hračka.

    Pozor na utahování šroubků. U T41 se mi podařilo jeden zlomit. A to jsem nijak výrazně nezabral.
    vencour avatar 10.6.2007 02:14 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak rozobrat notebook IBM :)

    Poklona a dík ... to je trapně jednoduchý ... ;-) (ještě jsem to hledat nemusel ...)

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    8.7.2007 14:06 Mch81
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak rozobrat notebook IBM :)
    Zdravim lidi, potrebuji poradit, mam R40 a je celkem stary a display za 4 roky pouzivani dostal zabrat a jiz nedrzi ne miste, ale ma vuli a tudiz bych ho chtel utahnout, ale je tu problem jak rozebrat sasi. Kdyz odsroubuji spodni dil, tak mi drzi na nejakych packach a nevim kde. Muzete mi poradit, jak celou sasi sundat a dostat se vnitrku notebooku. Diky

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.