Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Instalace pres Wubi je jistota....
Všude kolem čtu diskuze a úvahy, zda-li je Linux zralý pro běžné uživatele a zda jej lze nasadit do komerční sféry a zda lze očekávat v blízké době nárůst podílu Linuxu na trhu (na desktopu). Obávám se, že autor blogu narazil na tvrdou realitu. Katastrofální obtížnost relativně user-friendly distra na notebook pro běžnou práci optimisty tvrdě srazí z nadoblačných výšin na zem.
Odborník si samozřejmě poradí, ale běžný Franta uživatel v žádném případě.
No s windows taky kolikrat clovek bojuje. Pokud si treba radovy smrtelnik koupi notebook bez os nebo nejaky bazarovy a chce preinstalovat win tak stejne narazi na potrebu ovladacu pro hw a nasledne lezeni po netu a dohledavani coz se nemusi vzdy podarit.
Napr na mem notebooku hp nx 6125 po instalaci win nejede ani sitovka natoz zvuk a grafika jede v nakym omezenym rezimu 800x600. Pripojeni na net a hledani ovladacu je nemozne. Po nainstalovani cca 100 MB "dat" !!! jiz vse ok.
Linuxova distra vsechny co jsem zkousel jely bez problemu a fungoval veskery podstatny hw (od jadra 2.6.18)
tuhle hlášku už jsem viděl od více lidí a popravdě nevím co si o ní mám myslet, ubuntu používám už pár let a tímhle jsem se ještě nesetkal, je ale pravda, že nikdy nerozděluji disk přes ten install program ( tedy jednou jo, když jsem poprvé instaloval 6.06), ale obvykle přes Gparted..
sem to precetl jako divka na noc ...
Tiskni
Sdílej: