Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Prakticky každé rádio vysílá v mp3, ovšem mezi linuxáky se považuje za dobré vychování propagovat a používat především otevřené technologie.- tomu nerozumím ... to jakože mp3 není otevřená technologie? specifikace se neválí na každém rohu?
Ten provozovatel vysílání play.cz je děs a hrůza. Když to srovnám třeba s Českým rozhlasem, tam si se mi otevře přehrávání v přehrávač a hraje to. Play.cz otevře v prohlížeči další okýnko a ve většině případů mi to nefunguje.
A přesto že se ve FAQ honosí, že ogg podporují, tak např. u Českého rozhlasu odkazují jen na wma.
Zajímavé je, že ogg je druhý nejoblíbenější formátMě to ani moc nepřekvapuje, lidi jsou lamy... proč poslouchat v lepší kvalitě při nižší bitrate, když můžou být cool a mít mp3?
http://amp.cesnet.cz:8000/cro-leonardo-256.ogg
mi v Linuxu poskakuje zvuk. Poskočení je vždy doprovázeno v Kaffeine opětovným načtením -> 100%. Děje se tak pouze v Linuxu (Opensuse, Ubuntu...) a na nejrůznějším HW, připojení i přehrávačích. Ve Win XP je vše OK. Již jsem vyzkoušel všechno možné a nevím co s tím. Zajímavé je, že takto zlobí jen ČRo. Například toto http://ogg.smgradio.com/vr160.ogg jede úplně bezchybně. Také moc nechápu ČRo, proč to nabízí v 256 k kvalitě. Zdrojem je prý satelit, ale ten má v mpeg2 pouze 192 k. Díky.
Tiskni
Sdílej: