Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Konečně jsem zveřejnil program JaHoCa, na kterém jsem s přestávkami po večerech pracoval zhruba rok a půl. Jedná se vlastně pouze o pár tabulek a formulářů v javě, ale bylo to takové moje piplátko, s kterým jsem si rád hrával, když jsem se vrátil ze školy nebo práce. Program jsem původně začal vytvářet pro mámu, jako náhradu za notýsek, do kterého si píše výdaje, časem mě napadlo JaHoCu trochu rozšířit, takže nakonec mi posloužila také jako semestrální práce z předmětu Java.
Bavilo mě napsat si vlastní, jednoduchý bean handler či databázový grid, naopak pro prvky, do jejichž nejhlubší implementace jsem se nechtěl pouštět (export do pdf, sestavy, grafy) jsem použil dostupné podpůrné knihovny. Původně jsem zamýšlel přidat možnost uchovávat nascanované účtenky a faktury s každou evidovanou operací, což by se hodilo například pro případ reklamací, člověk by pak nemusel skladovat plný šuplík papírů. Na druhou stranu otázka je, kdo by se zabýval scanováním a upravováním obrázku pro každý záznam. No možná tuto možnost ještě časem přidám :).
Jako programovací jazyk jsem zvolil Javu, přecijenom jsem asi moc pohodlný na to abych psal aplikaci podobného typu v C++ :o) ..zejména pak správa knihoven a build konfigurací pro jednotlivé OS je také poměrně časově náročná záležitost. O nezávislých prostředích typu Lazarus jsem neuvažoval, mám s nimi bohužel velmi špatné zkušenosti.
Budu moc rád když se najde někdo, kdo pro tento program najde uplatnění, stejně jako když někdo zašle info o nedostatcích, chybách či případných možných vylepšeních.
Tiskni
Sdílej:
V případě použití HSQLDB budou veškeré informace uživatele uloženy:
...
přímo v hlavním adresáři aplikace, v případě ostatních operačních systému, včetně Windows.
Ja jsem jeste jsem videl biblicky znejici "Staniz se".Dobré by bylo také "Děj se vůle tvá"
Nehezky mi to připomíná situaci, kdy nám (někdy v roce 1994) věhlasný herec Václav Vydra zkazil historickou akci. Přestože měl hlavní roli (krále Václava IV.), přijel půl hodiny po začátku, text role si jednou přečetl a zahodil. Následně mu v nejdůležitější pasáži vypadl asi několikaminutový kus řeči, takže chvíli tupě zíral a nervózně pohyboval rukama, a pak řekl jen: "Budiž!"A reklamovali jste to? "Perfektně zahráno, Mistře, až na jeden detail: my jsme chtěli Václava IV., ne Vladislava II.!" Nicméně, pokud se motal, tak by to mohl uhrát i na toho Václava.
A reklamovali jste to?Vydra u nás tímto skončil (propadl hned při své první účasti). Od následujícího roku (1995) máme mnohem spolehlivějšího herce.
"Perfektně zahráno, Mistře, až na jeden detail: my jsme chtěli Václava IV., ne Vladislava II.!" Nicméně, pokud se motal, tak by to mohl uhrát i na toho Václava.Jenže on se nemotal. On to zjevně bral svou roli jako prkotinu, která je pod jeho úroveň. Proto se neobtěžoval přijet včas, proto se neráčil pořádně učit text. Ale když přišlo to "okno", zjevně ho to zaskočilo. A co se týká Vladislava II. Jagellonského (a.k.a "Král dobře"), ten se vyskytl v jiné naší akci. Ale nehrál ho Václav Vydra
Ahoj,
nalezl jsem tento program, pri hledani javovske aplikace pro semestralni praci v Jave, teprve ted jsem nalezl tuto diskusi.
Mam s programem jiste dilema, nekolikrat se mi stalo, ze jsem se snazil pri pohledu na kolacovy graf snazil doladit a nalezl jsem maly bug v upravach komodit, pokud ji neprejmenujete rika, ze uz existuje a to v pripade editace polozky...... divne
PS : reknete mi nekdo co mam nastavit, aby to na mne mluvilo cesky.
muj email: seton@centrum.cz
Tonda