Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Tiskni
Sdílej:
No mam ATI v ntb tak si myslim, ze aspon tusim. Ale pravda uz to moc neslduji tak jen par veci na upresneni.
Uz fglrx nepada s nektrymi programy pro sledovani TV (tusim xawtv, mythtv)? Uz ma fglrx zhruba stejny vykon jako pod windows (u me ati to bylo obcas tak 1/3 windows vykonu)? Uz fglrx funguje s wine aspon tak jak nVIDIA? Uz je nejaka sance ze mi ATI nezarizne podporu po 3 rokach od nakupu? Popora akcelerace HD videa hd3000 modelu je? nVIDIA podpouje i 8000 serii a treba ntb a all-in-on pc se porad s hd3200 prodavaji.
A co podpora hd6000 uz je? Co jsem s dival na nvidia.com tak serie 500 uz njakou podporu pro GNU/Linux ma. A co treba podpora FrBSD? uz ji ATI ma?
Ikdyz nevim co vschno uz zpravili, tak tch duvodu pro nVIDIA je porad dost.
Mou posldni ATI byla HD3650 - ono to jakz takz funguje a clovek je i relativne spokojen dokud nevyzkousi nVIDIu. A kdyz jsem to porovnaval s 7600GT, tak byla teta ATI vyrazne pomaljsi (Enemy Territory: Quake Wars) presto ze podle testu na windows je lepsi
Jaka byla vase posldni nVIDIA?
Mam gentoo 64bit, uteklo mi s nim něco? Přišlo mi, že si s nim skoro i rozumim
Nechci urazit Jardíka, ale 64bit linux na desktopu nee ;)Používám denně :), pracovně i volnočasově :).
Nepisete jake mate naroky na HW, vydrz na aku.
V soucasnosti vychazi nejlepe HP z pohledu HW a ceny.
Oni se vyrobci vubec s tou vydrzi moc neparou neb vidi nejcastejsi vyuziti notebooku jako domaci pc stale na stole z duvodu nizke spotreby el energie je mnoha uzivateli notebook preferovan.
Mozna byste mel jeste zvazit repas aku. Treba zde:
Asi tak nejak aneb zhuntovat se da kazdy notebook, mobil, auto ... bez ohledu na cenu.
Clovek by cekal ze se tu ostatni projevi jako odbornici, lide s citem, opatrnosti k jemne elektronice a spousta se projevi jakoze nicitele vseho.
Nekolikrat drazsi vyrobek obdobneho sortimentu (mineno na jakykoli vyrobek) vydrzi vic i proto ze se k nemu majitel lepe chova.
Zbavte se předsudků, odvedenou práci je třeba zaplatit, jinak se programátor může jít pást.Jak to jenom říct... Když píšete o předsudcích, tak se prvně začněte zbavovat těch svých. Bez nich byste toto nemohl napsat.
odvedenou práci je třeba zaplatitJak toto zrovna u driverů souvisí s tím, jestli jsou proprietární nebo ne?
Důležitý je výsledek.Opensource driver znamená, že ho můžu používat tak dlouho (při použití aktuálních OS a kernelů), dokud se najde na světě někdo, kdo ho je ochotný spravovat. Proprietární driver funguje tak dlouho, dokud výrobce baví ho podporovat. U komerčních výrobců se může tato doba zkrátit třeba i na 1-2 roky, než člověk zjistí, že může daný kus HW vyhodit. Ono je potřeba se na věci podívat prakticky a ne ideologickýma očima.
Šasi: celohliníkové nebo kompozitní (hliník + jiné materiály)Toto sa ti bude pacit...
HP v posledni dobe osazuje i5, i7 CPU coz uz je zrout a topeni. Tyka se to hlavne hernich a multimedialnich modelu.
Kdo tedy zada vykonny notebook jen tak domu na stul tak je to jasna volba.
JJ neni nad to mit neco hrejiciho pod zapestima pri psani na klavesnici a pouzivani touchpadu.
Vyhnete se v pokrocilem veku karpalu (mysi nemoc).
Já osobně bych si počkal (zatím bych nejak repasoval současný notebook) na architekturu Intelu Sandy Bridge, tedy např. procesor i3-2310M nebo i5-2540M nebo i5-2520M... Resp. obecně i5-25xxM nebo i5-2410M...
A chipsety např.: QM67 nebo QS67 nebo HM67 nebo HM65 nebo UM67.
A grafiku bych využil tu, co je integrována v procesoru. Ale nevím, jak bude fachat v Linuxu.
Co se týká procesorů, tak AMD má lákavé ("lepší") ceny oproti Intelu, ale výkonově za Intelem zaostává.
Aha. Díky za info. O tom jsem nevěděl. Taky nejsem odborník.
ted kupuju tchyni tenhle
myslím, že je ok
ted kupuju tchyni tenhle
To hovoří za vše. ^_^
>>> Když si vezmu, že plastové notebooky stojí polovinu, tak raději koupím během těch čtyř let morální životnosti druhý nový.......
1+++