Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
No mam ATI v ntb tak si myslim, ze aspon tusim. Ale pravda uz to moc neslduji tak jen par veci na upresneni.
Uz fglrx nepada s nektrymi programy pro sledovani TV (tusim xawtv, mythtv)? Uz ma fglrx zhruba stejny vykon jako pod windows (u me ati to bylo obcas tak 1/3 windows vykonu)? Uz fglrx funguje s wine aspon tak jak nVIDIA? Uz je nejaka sance ze mi ATI nezarizne podporu po 3 rokach od nakupu? Popora akcelerace HD videa hd3000 modelu je? nVIDIA podpouje i 8000 serii a treba ntb a all-in-on pc se porad s hd3200 prodavaji.
A co podpora hd6000 uz je? Co jsem s dival na nvidia.com tak serie 500 uz njakou podporu pro GNU/Linux ma. A co treba podpora FrBSD? uz ji ATI ma?
Ikdyz nevim co vschno uz zpravili, tak tch duvodu pro nVIDIA je porad dost.
Mou posldni ATI byla HD3650 - ono to jakz takz funguje a clovek je i relativne spokojen dokud nevyzkousi nVIDIu. A kdyz jsem to porovnaval s 7600GT, tak byla teta ATI vyrazne pomaljsi (Enemy Territory: Quake Wars) presto ze podle testu na windows je lepsi
Jaka byla vase posldni nVIDIA?
Mam gentoo 64bit, uteklo mi s nim něco? Přišlo mi, že si s nim skoro i rozumim
Nechci urazit Jardíka, ale 64bit linux na desktopu nee ;)Používám denně :), pracovně i volnočasově :).
Nepisete jake mate naroky na HW, vydrz na aku.
V soucasnosti vychazi nejlepe HP z pohledu HW a ceny.
Oni se vyrobci vubec s tou vydrzi moc neparou neb vidi nejcastejsi vyuziti notebooku jako domaci pc stale na stole z duvodu nizke spotreby el energie je mnoha uzivateli notebook preferovan.
Mozna byste mel jeste zvazit repas aku. Treba zde:
Asi tak nejak aneb zhuntovat se da kazdy notebook, mobil, auto ... bez ohledu na cenu.
Clovek by cekal ze se tu ostatni projevi jako odbornici, lide s citem, opatrnosti k jemne elektronice a spousta se projevi jakoze nicitele vseho.
Nekolikrat drazsi vyrobek obdobneho sortimentu (mineno na jakykoli vyrobek) vydrzi vic i proto ze se k nemu majitel lepe chova.
Zbavte se předsudků, odvedenou práci je třeba zaplatit, jinak se programátor může jít pást.Jak to jenom říct... Když píšete o předsudcích, tak se prvně začněte zbavovat těch svých. Bez nich byste toto nemohl napsat.
odvedenou práci je třeba zaplatitJak toto zrovna u driverů souvisí s tím, jestli jsou proprietární nebo ne?
Důležitý je výsledek.Opensource driver znamená, že ho můžu používat tak dlouho (při použití aktuálních OS a kernelů), dokud se najde na světě někdo, kdo ho je ochotný spravovat. Proprietární driver funguje tak dlouho, dokud výrobce baví ho podporovat. U komerčních výrobců se může tato doba zkrátit třeba i na 1-2 roky, než člověk zjistí, že může daný kus HW vyhodit. Ono je potřeba se na věci podívat prakticky a ne ideologickýma očima.
Šasi: celohliníkové nebo kompozitní (hliník + jiné materiály)Toto sa ti bude pacit...
HP v posledni dobe osazuje i5, i7 CPU coz uz je zrout a topeni. Tyka se to hlavne hernich a multimedialnich modelu.
Kdo tedy zada vykonny notebook jen tak domu na stul tak je to jasna volba.
JJ neni nad to mit neco hrejiciho pod zapestima pri psani na klavesnici a pouzivani touchpadu.
Vyhnete se v pokrocilem veku karpalu (mysi nemoc).
Já osobně bych si počkal (zatím bych nejak repasoval současný notebook) na architekturu Intelu Sandy Bridge, tedy např. procesor i3-2310M nebo i5-2540M nebo i5-2520M... Resp. obecně i5-25xxM nebo i5-2410M...
A chipsety např.: QM67 nebo QS67 nebo HM67 nebo HM65 nebo UM67.
A grafiku bych využil tu, co je integrována v procesoru. Ale nevím, jak bude fachat v Linuxu.
Co se týká procesorů, tak AMD má lákavé ("lepší") ceny oproti Intelu, ale výkonově za Intelem zaostává.
Aha. Díky za info. O tom jsem nevěděl. Taky nejsem odborník.
ted kupuju tchyni tenhle
myslím, že je ok
ted kupuju tchyni tenhle
To hovoří za vše. ^_^
>>> Když si vezmu, že plastové notebooky stojí polovinu, tak raději koupím během těch čtyř let morální životnosti druhý nový.......
1+++
Tiskni
Sdílej: