abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:36 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    22.6.2006 08:24 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bulánci chodí!!!!!!!!!!!!!
    Konec jedné legendy? :-D :-D :-D
    Filip Dominec avatar 22.6.2006 08:58 Filip Dominec | skóre: 10 | blog: GetTheTrueFacts
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bulánci chodí!!!!!!!!!!!!!
    Začátek druhé! PWNORZ
    xvasek avatar 22.6.2006 11:20 xvasek | skóre: 21 | blog: | Zlín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bulánci chodí!!!!!!!!!!!!!
    No co. To že tam ti Bulánci chodí ještě neznamená, že se pod každou zprávičkou o nové verzi Wine nemůže zopakovat obligátní dotaz. :-)
    22.6.2006 11:22 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bulánci chodí!!!!!!!!!!!!!
    Já ani nevím, co to vlastně je, natožpak jestli by mi to chodilo nebo nechodilo, kdybych to měl... :-D
    Marián Kyral avatar 22.6.2006 11:58 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bulánci chodí!!!!!!!!!!!!!
    Obzláště, když to v následující verzi zase fungovat nemusí :-)
    vogo avatar 22.6.2006 09:01 vogo | skóre: 34 | blog: "Skládat papír"
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bulánci chodí!!!!!!!!!!!!!
    juchůůů Mafia konečně po dlouhé době taky :)
    Nejsem paranoidní, ale to ještě neznamená, že po mě nejdou.
    hajma avatar 22.6.2006 09:04 hajma | skóre: 27 | blog: hajma | Říčany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bulánci chodí!!!!!!!!!!!!!
    To by chtělo do zprávičky - něco jako:

    Vyšlo nové WINE. Ano.
    21 promarněných znaků
    25.6.2006 21:54 Foo Bar | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bulánci chodí!!!!!!!!!!!!!
    :-)
    22.6.2006 09:33 Martin | skóre: 10 | blog: Nádraží Perdido
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bulánci chodí!!!!!!!!!!!!!
    Gratuluju!

    Tak, k čemu se všichni upnou teď? :o)
    22.6.2006 09:36 XXX | skóre: 4 | blog: CAD | X
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bulánci chodí!!!!!!!!!!!!!
    k naprogramování Kbulanci ? A nebo potom Kubulanci ? :-))
    22.6.2006 12:27 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bulánci chodí!!!!!!!!!!!!!
    Spíš Ubuntulánci :-D
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    nemo avatar 22.6.2006 21:23 nemo | skóre: 12 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bulánci chodí!!!!!!!!!!!!!
    LOL

    Poprskal jsem smichy displej...
    "Laughter is the best tech support!"
    22.6.2006 15:29 Thunder.m | skóre: 35 | blog: e17
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bulánci chodí!!!!!!!!!!!!!
    Polda 5? :)
    22.6.2006 17:50 Martin | skóre: 10 | blog: Nádraží Perdido
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bulánci chodí!!!!!!!!!!!!!
    Heh, no, ať už to bude cokoliv, máte moji podporu :o)
    22.6.2006 18:36 trancelius | skóre: 22
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bulánci chodí!!!!!!!!!!!!!
    poldu 5 jsem (s geforce2 patchem) na wine dohrál už někdy kolem 0.9.2 :)
    22.6.2006 20:00 Thunder.m | skóre: 35 | blog: e17
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bulánci chodí!!!!!!!!!!!!!
    Jaký GF patch?
    22.6.2006 20:37 trancelius | skóre: 22
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bulánci chodí!!!!!!!!!!!!!
    Zima Software uvolnil pár týdnů po vydání Poldy 5 Patch řešící problémy s obrazem (225 kB, .zip), kterej umožnil jeho hratelnost i na starším grafickým železe (kvůli jejich shaderu)... bez něj se prakticky vůbec nevykreslovalo statický pozadí ve hře. Ve Wine na Gf4 to ale jelo bez problémů hned "out of the box" :)
    22.6.2006 21:26 Thunder.m | skóre: 35 | blog: e17
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bulánci chodí!!!!!!!!!!!!!
    Zkoušel jsem jak demo, tak plnou verzi, ale bez tohoto patche, chodí, jenže chybí textury, grafiku mam nvidia GeForce 6800 GT.
    Cubic avatar 22.6.2006 10:48 Cubic | skóre: 24 | blog: obcasne_vyplody | Essex
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bulánci chodí!!!!!!!!!!!!!
    David Watzke avatar 22.6.2006 13:46 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bulánci chodí!!!!!!!!!!!!!
    Let's p4wN Da w0rLd !! :-D
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    David Watzke avatar 22.6.2006 14:31 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bulánci chodí!!!!!!!!!!!!!
    Mně ne, API error, Bad environment. Zkusím novej $WINEPREFIX. Ah, už to jede... Super!
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    David Watzke avatar 22.6.2006 15:59 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bulánci chodí!!!!!!!!!!!!!
    No tak nic, načítám level a bum :-(
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    David Watzke avatar 22.6.2006 16:00 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bulánci chodí!!!!!!!!!!!!!
    Aha, musím nastavit Windows XP, pak to jde :-D
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    22.6.2006 16:01 Thunder.m | skóre: 35 | blog: e17
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bulánci chodí!!!!!!!!!!!!!
    Mama tam W2k, to je prý doporučené...
    David Watzke avatar 22.6.2006 16:02 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bulánci chodí!!!!!!!!!!!!!
    Hm, to mi právě hapalo.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    22.6.2006 16:01 Thunder.m | skóre: 35 | blog: e17
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bulánci chodí!!!!!!!!!!!!!
    Asi máš nějakou divnou Linuxovou distribuci, mě to na Debianu chodí uplně bez problémů, hrál jsem to asi hodinu :)
    David Watzke avatar 22.6.2006 16:02 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bulánci chodí!!!!!!!!!!!!!
    Asi máš nějakou divnou Linuxovou distribuci
    Dej mi pokoj ;-)
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    22.6.2006 17:57 Martin | skóre: 10 | blog: Nádraží Perdido
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bulánci chodí!!!!!!!!!!!!!
    Hmmmm, zvláštní pocit. Tak takhle končí jedna legenda... :o)
    vencour avatar 22.6.2006 22:00 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bulánci chodí!!!!!!!!!!!!!

    configure: error: no suitable bison found. Please install the 'bison' package.
    #urpmi bison-2.0-3mdk.i586.rpm
    Následující balíčky musí být odstraněny, aby bylo možné jiné aktualizovat: yacc-91.7.30-768.i586 (z důvodu konfliktů s bison-2.0-3mdk.i586) (a/N)
    (A pak to už, docela dlouho, jelo)

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    Beetljuice avatar 22.6.2006 22:20 Beetljuice | skóre: 26 | blog: BeetljuiceBlog | Bílina
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bulánci chodí!!!!!!!!!!!!!
    Gratuluju vývojářům Wine, že se jim to konečně povedlo ... LOL :-D
    Aj dont spík ÍÍngliš :-(
    Rezza avatar 23.6.2006 17:22 Rezza | skóre: 25 | blog: rezza | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bulánci chodí!!!!!!!!!!!!!
    Tak to mi Wine 0.9.16 kompletne zatuhne system, at uz binarka ze slacky.it, tak i vlastni preklad :(
    10.7.2006 01:02 Drew | skóre: 15 | blog: Supi_hnizdo | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Jaka verze a je treba nejaka konfigurace?
    Prave jsem si nainstaloval wine 0.9.16 cely nateseny, ze konecne okusim Bulanky na linuxu, ale nezadarilo se mi. Sice jsem k memu uzasu zjistil, ze vysla nova verze, ale ani ta, ani stara nefunguje. Nova hazi stejnou hlasku jako hazely stare, stare hazi windows hlasku (nic v terminalu) "Error #0 on file C:\windows\temp\bulanci.tmp" - bulanci jsou v Program files v pseudoadresari pod $HOME/.wine - ktera verze ma fungovat? Starou verzi jsem stahl odtud: http://bulanci.xf.cz/(zkousel jsem obe verze novou z oficialnich stranek.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.