plwm je nový, poměrně minimalistický správce oken pro X11. Podporuje dynamické dláždění okny, plochy, pravidla pro okna atd. Zvláštností je, že je napsaný v logickém programovacím jazyce Prolog. Používá implementaci SWI-Prolog.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.
Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
Protože se tu stále někteří zvědavci ptají jestli už jde plná verze bulánků ve wine, a ta bohužel ještě stále nejde, rozhodl jsem se založit tento blog.
Potom co jsem zkoušel chvíli bulánky debugovat jsem dospěl k závěru, že chybu asi vývojáři sami neopraví a tak nezbývá než jí opravit jinak. Zkoušel jsem to sám, ale mé znalosti jsou na to krátké.
Zatím jsem našel to, že se logy při použití parametru WINEDEBUG="trace+d3d_surface" liší v tom, že nová verze má všechny obdélníky začínající 0 souřadnicí, což je podle mě špatně.
trace:d3d_surface:IWineGDISurfaceImpl_Blt (0x1f6ef0)->(0x6dfdd0,0x1f7518,0x6dfdd0,1000000,(nil)) trace:d3d_surface:IWineGDISurfaceImpl_Blt destrect :0x0-1x600 trace:d3d_surface:IWineGDISurfaceImpl_Blt srcrect :0x0-1x600Sem jsem hodil logy, pozor, když se rozbalí, tak mají cca 50 - 100 MB. Update: Část tohoto blogu jsem upravil, protože jsem zjistil, že jsem se spletl při hledání dokumentace k windows api.
Tedy kdo se hlásí a podá statečně pomocnou ruku?
Tiskni
Sdílej:
Class::Rect(llcorner, urcorner) { Rect(llcorner.x, llcorner.y, urcorner.x, urcorner.y); }
typedef struct _RECTL { LONG left; LONG top; LONG right; LONG bottom; } RECTL, *PRECTL, *LPRECTL;
/* The RECT structure */ typedef struct tagRECT { LONG left; LONG top; LONG right; LONG bottom; } RECT, *PRECT, *LPRECT; typedef const RECT *LPCRECT;
/* The RECT structure */ typedef struct tagRECT { POINT llcorner; POINT urcorner; } RECT, *PRECT, *LPRECT;
[tomas@LinuxPC Comanche3]$ wine C3.exe libGL warning: 3D driver claims to not support visual 0x4b Warning: unprotecting memory to allow real-mode calls. NULL pointer accesses will no longer be caught. Fatal error allocating DOS memoryNevíte prosím někdo co se stím dá dělat?