abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 22:33 | Nová verze

    Oficiálně byl vydán Android 16. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 14.3 svobodného unixového operačního systému FreeBSD. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:00 | Upozornění

    CSIRT.CZ upozorňuje, že na základě rozhodnutí federálního soudu ve Spojených státech budou veškeré konverzace uživatelů s ChatGPT uchovávány. Včetně těch smazaných.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    dnes 13:44 | Pozvánky

    Ač semestr ve škole právě končí, bastlíři ze studentského klubu Silicon Hill neodpočívají a opět se jako každý měsíc hlásí s pravidelným bastlířským setkáním Virtuální Bastlírna, kde si můžete s ostatními techniky popovídat jako u piva o novinkách, o elektronice, softwaru, vědě, technice obecně, ale také o bizarních tématech, která se za poslední měsíc na internetu vyskytla.

    Z novinek za zmínku stojí Maker Faire, kde Pájeníčko předvedlo … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    dnes 04:44 | Zajímavý software

    Na WWDC25 byl představen balíček Containerization a nástroj container pro spouštění linuxových kontejnerů na macOS. Jedná se o open source software pod licencí Apache 2.0 napsaný v programovacím jazyce Swift.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 02:00 | IT novinky

    Do 16. června do 19:00 běží na Steamu přehlídka nadcházejících her Festival Steam Next | červen 2025 doplněná demoverzemi, přenosy a dalšími aktivitami. Demoverze lze hrát zdarma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Apple na své vývojářské konferenci WWDC25 (Worldwide Developers Conference, keynote) představil řadu novinek: designový materiál Liquid Glass, iOS 26, iPadOS 26, macOS Tahoe 26, watchOS 26, visionOS 26, tvOS 26, nové funkce Apple Intelligence, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 20:44 | Komunita

    Organizátoři konference LinuxDays 2025, jež proběhne o víkendu 4. a 5. října 2025 v Praze na FIT ČVUT, spustili přihlašování přednášek (do 31. srpna) a sběr námětů na zlepšení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:11 | Nová verze

    Po roce byla vydána nová stabilní verze 25.6.0 svobodného multiplatformního multimediálního přehrávače SMPlayer (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:55 | IT novinky

    DNS4EU, tj. evropská infrastruktura služeb DNS založená na vysoce federovaném a distribuovaném ochranném ekosystému, byla spuštěna v testovacím režimu [𝕏]. Na výběr je 5 možností filtrování DNS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (55%)
     (32%)
     (7%)
     (2%)
     (0%)
     (0%)
     (3%)
    Celkem 242 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    Mandriva ruluje a další kecy…

    26.8.2006 10:18 | Přečteno: 1118× | IT

    ALe ne zas tak moc. Ve střednědobém horizontu půl roku hodlám přejít na Gentoo. Něco sem se s nim už pokoušel, ale to sem neměl trpělivost a hlavně dualcore :-D

    Pokud však bych někomu měl doporučit distribuci na psaní dopisů a jinou domáci a kancelářskou práci, bude to právě Mandriva. Člověk pro její používání nemusí téměř nic vědět. Jednou se nakonfiguruje a rok do instalace nové verze funguje.

    Začínám se shánět po nějakém emulátoru počítače, abych si do něj mohl nainstalovat testovací build Visty a nějaký klon BSD. Jo a ještě Solaris. Jen tak na pokusování. Takže mi dejte nějakou dobrou radu (jestli je vůbec na výběr).

    Když sem řikal že ATi rulezzz, tak sem myslel že ATi rulezzz. Jestli dojde k nějaké formě otevření ovladačů, bylo by to super.

    Moje oblíbená kombinace je AMD + ATi + Seagate. Ni nevim proč, je mi to celkem jedno. V budoucnu stejně hodlám preferovat uplně jinou architekturu, která nebyla srandovní už v době vývoje a která na stejný výpočetní výkon spolkne desetinu energie.

    Ve čtvrtek mam zkoušku, nic neumim. Takže asi to teď vypnu a půjdu se učit. :-(

           

    Hodnocení: 54 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    David Watzke avatar 26.8.2006 10:20 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva ruluje a další kecy…

    VMware Server...

    PS: ATi sux, ale snad se to zlepší, když teď patří AMD...

    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    26.8.2006 10:59 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva ruluje a další kecy…
    Gentoo je pro lamky, co potřebují mít všechno v přehledných konfigurácích a všechno si dělat sami, aby se v tom vyznaly. Skuteční mužové používají Mandrivu.
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    David Watzke avatar 26.8.2006 11:23 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva ruluje a další kecy…
    V Gentoo neděláš vše sám, právě naopak. Pleteš si to asi s LFS.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    26.8.2006 12:02 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva ruluje a další kecy…
    Ty jeden flamesníku ošklivej! :-D
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    26.8.2006 11:26 Petr Bayer | blog: NIL
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva ruluje a další kecy…
    Kill the poor!
    26.8.2006 14:22 Václav HFechs Švirga | skóre: 26 | blog: HF | Kopřivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva ruluje a další kecy…
    Nevím, mandrake bylo mé první distro a připadalo mi to dost podobné jako windows (obojí mělo v jádru zakompilované randomize problémů). Ale třeba se polepšili (sám tomu nevěřím).
    Baník pyčo!
    kotyz avatar 26.8.2006 13:40 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva ruluje a další kecy…
    krome vmware by stal za vyzkouseni jeste bochs, qemu, xen. ale ten vmware by byl asi nejlepsi (nic jinyho sem zatim ani na pc nemel).
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    26.8.2006 22:04 Goffix | skóre: 25 | blog: Powered by ArchLinux | Hradec Králové
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva ruluje a další kecy…
    Zkousel jsem ten Xen Source 3.0 LiveCD jak maji na webu na stazeni a funguje to docela zajimave. Proste se nabootouje jeden system a pak v prikazovy radce druhej, kteremu vyskoci grafika v okne. V jinym terminalu je takovej jakoby TOP, ve kterym je prehled o spustenych systemech vcetne toho, kolik zrovna zerou procaku, ramky a swapu a vzdy ten system co se nepouziva nezere na mem Duronu@900 vice jak 5%, coz vypada zajimave.

    Akorat by me zajimalo jak presne tam slapou Wokna. Jestli to je na pareni, nebo ne... To bychom pak (ti co si obcas chteji neco zaparit) mohli dat konecne dualbootu sbohem ;-).
    26.8.2006 22:29 disorder | blog: weblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva ruluje a další kecy…
    cez Xen sa samozrejme neda spustit windows. ale opacne to bude mozne - [1], [2]
    27.8.2006 11:06 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva ruluje a další kecy…
    V Xenu se dají spustit Windows, jen to chce správný HW.
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    27.8.2006 00:48 D-Evil | skóre: 25 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva ruluje a další kecy…
    Akcelerovanou 3D grafiku zatim nenabízí žádnej virtualizační software. Vedou se řeči o tom, že to bude umět VMWare 6. Nicméně bez dualcore procesoru s podporou HW virtualizace bych si nedělal iluze o tom, že to bude extra výkonný, o paměťovejch nárocích nemluvě.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.