Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
Tiskni
Sdílej:
Někdy si říkám, proč je někdo tak hloupí.
si líný jak h*vn* a chceš na tom pravděpodobně ještě vydělávatDakujem za psychologicky profil. Mozes si ho napriklad strcit do riti. Pre ostatnych, ktori by mali nieco k teme, budem rad za dalsie tipy. ( Nemam z toho ani korunu, akurat ma nebavi platit googlu za sluzby, co mi neustale meni/rusi/"vylepsuje" proti mojej voli pod rukami. Zaroven nechcem davat kompletnu komunikaciu x firiem zmrdskym organizaciam v USA ).
Dakujem za psychologicky profil.Prosím.
akurat ma nebavi platit googlu za sluzby, co mi neustale meni/rusi/"vylepsuje" proti mojej voli pod rukami.Tak proč si se k nim cpal v první řadě?
(tzn. v ziadnom pripade nemienim konfigurovat email, roundcube, spamassasin, toto, tamto), z toho som uz vyrastol a nemam na to cas.Jako co k tomu chceš dodat?
Vůbec nic, ale ten přístup:Stale nechapem, co tu furt ryjes. Zobral si si do hlavy, ze chcem na FOSS aplikaciach zdarma postavit alternativu google apps a chcem za to brat prachy a tym padom na komunite zdarma parazitovat. Pricom o FOSS z mojich ust nepadlo ani slovo a dokonca som zdoraznil, ze za to riesenie chcem zaplatit. Pokial uz nemas nic k teme, zdrz sa prosim dalsich prispevkov. Dakujem.(tzn. v ziadnom pripade nemienim konfigurovat email, roundcube, spamassasin, toto, tamto), z toho som uz vyrastol a nemam na to cas.Jako co k tomu chceš dodat?
Zobral si si do hlavy, ze chcem na FOSS aplikaciach zdarma postavit alternativu google apps a chcem za to brat prachy a tym padom na komunite zdarma parazitovat.Jestli zadarmo nebo za prachy, jestli otevřené nebo uzavřené řešení a nebo jestli na tom budeš vydělávat nebo ne je jedno. Vadí mi prostě přístup „Nechci se s tím dělat, ale chci to mít hotové…nejlépe zadarmo…a úplně nejlépe kdybych na tom ještě vydělal“. To je celé.
+1
Jestliže je někdo dodavatelem svobodného softwaru a služeb, tak přesně tohle je jeho práce: otestovat jednotlivé komponenty, integrovat je dohromady, opravovat v nich chyby, přeložit GUI do češtiny, doplnit dokumentaci… a za to dostane zaplaceno. Stáhnout někde nějaký obraz virtuálu, který doporučil někdo v diskusním fóru, naklikat domény a šoupnout tam zákazníky, to je práce pro opice. To si může dělat ten zákazník sám a platit bude jen za VPS hosting.
Ano, ano, ano! Presne toto chcem dosiahnut ( a nic za to nechcem, zakaznik zaplati len eventuelne licencie k sw (pokial bude komercny) ).To si může dělat ten zákazník sám a platit bude jen za VPS hosting.
(Netuším však, jestli splňuje všechny požadavky autora tohoto blogpostu.)
Ako to potom spolupracuje s konfiguraciou postoveho servera (pridavanie userov, domen, pravidiel)? Nijak?Já mám konfigurace pošty v mysql nebo posgres - a v PHP to prostě přidává řádky do tabulky s e-mailovými účty.
Srovnávej srovnatelné. Google i MS nabízí jak placené, tak neplacené služby.
- web administracia (pridat domenu, ucet, email, alias)postfixadmin
- webmailroundcube, horde, squirrel
- imapdovecot, courier
- (zdielane) kalendare (napriec hostovanymi firmami)calendarserver
- kontaktynevím
- plna synchronizacia s androidom (mail, kalendar, kontakty)imap + caldav (calendarserver) funguje, kontakty nevím
Comu sa chcem ale vyhnut je lepenie polofunkcnych spagiet dohromady (tzn. v ziadnom pripade nemienim konfigurovat email, roundcube, spamassasin, toto, tamto), z toho som uz vyrastol a nemam na to cas.Aha, tak v tom případě budeš asi muset zůstat u NSA nebo někomu zaplatit.