Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.
… více »Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.
Tiskni
Sdílej:
Někdy si říkám, proč je někdo tak hloupí.
si líný jak h*vn* a chceš na tom pravděpodobně ještě vydělávatDakujem za psychologicky profil. Mozes si ho napriklad strcit do riti. Pre ostatnych, ktori by mali nieco k teme, budem rad za dalsie tipy. ( Nemam z toho ani korunu, akurat ma nebavi platit googlu za sluzby, co mi neustale meni/rusi/"vylepsuje" proti mojej voli pod rukami. Zaroven nechcem davat kompletnu komunikaciu x firiem zmrdskym organizaciam v USA ).
Dakujem za psychologicky profil.Prosím.
akurat ma nebavi platit googlu za sluzby, co mi neustale meni/rusi/"vylepsuje" proti mojej voli pod rukami.Tak proč si se k nim cpal v první řadě?
(tzn. v ziadnom pripade nemienim konfigurovat email, roundcube, spamassasin, toto, tamto), z toho som uz vyrastol a nemam na to cas.Jako co k tomu chceš dodat?
Vůbec nic, ale ten přístup:Stale nechapem, co tu furt ryjes. Zobral si si do hlavy, ze chcem na FOSS aplikaciach zdarma postavit alternativu google apps a chcem za to brat prachy a tym padom na komunite zdarma parazitovat. Pricom o FOSS z mojich ust nepadlo ani slovo a dokonca som zdoraznil, ze za to riesenie chcem zaplatit. Pokial uz nemas nic k teme, zdrz sa prosim dalsich prispevkov. Dakujem.(tzn. v ziadnom pripade nemienim konfigurovat email, roundcube, spamassasin, toto, tamto), z toho som uz vyrastol a nemam na to cas.Jako co k tomu chceš dodat?
Zobral si si do hlavy, ze chcem na FOSS aplikaciach zdarma postavit alternativu google apps a chcem za to brat prachy a tym padom na komunite zdarma parazitovat.Jestli zadarmo nebo za prachy, jestli otevřené nebo uzavřené řešení a nebo jestli na tom budeš vydělávat nebo ne je jedno. Vadí mi prostě přístup „Nechci se s tím dělat, ale chci to mít hotové…nejlépe zadarmo…a úplně nejlépe kdybych na tom ještě vydělal“. To je celé.
+1
Jestliže je někdo dodavatelem svobodného softwaru a služeb, tak přesně tohle je jeho práce: otestovat jednotlivé komponenty, integrovat je dohromady, opravovat v nich chyby, přeložit GUI do češtiny, doplnit dokumentaci… a za to dostane zaplaceno. Stáhnout někde nějaký obraz virtuálu, který doporučil někdo v diskusním fóru, naklikat domény a šoupnout tam zákazníky, to je práce pro opice. To si může dělat ten zákazník sám a platit bude jen za VPS hosting.
Ano, ano, ano! Presne toto chcem dosiahnut ( a nic za to nechcem, zakaznik zaplati len eventuelne licencie k sw (pokial bude komercny) ).To si může dělat ten zákazník sám a platit bude jen za VPS hosting.
(Netuším však, jestli splňuje všechny požadavky autora tohoto blogpostu.)
Ako to potom spolupracuje s konfiguraciou postoveho servera (pridavanie userov, domen, pravidiel)? Nijak?Já mám konfigurace pošty v mysql nebo posgres - a v PHP to prostě přidává řádky do tabulky s e-mailovými účty.
Srovnávej srovnatelné. Google i MS nabízí jak placené, tak neplacené služby.
- web administracia (pridat domenu, ucet, email, alias)postfixadmin
- webmailroundcube, horde, squirrel
- imapdovecot, courier
- (zdielane) kalendare (napriec hostovanymi firmami)calendarserver
- kontaktynevím
- plna synchronizacia s androidom (mail, kalendar, kontakty)imap + caldav (calendarserver) funguje, kontakty nevím
Comu sa chcem ale vyhnut je lepenie polofunkcnych spagiet dohromady (tzn. v ziadnom pripade nemienim konfigurovat email, roundcube, spamassasin, toto, tamto), z toho som uz vyrastol a nemam na to cas.Aha, tak v tom případě budeš asi muset zůstat u NSA nebo někomu zaplatit.