Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
wc -cwl wpp/core/*.cpp wpp/core/*.h wpp/gui/*.cpp wpp/gui/*.h wpp/gui/wsdevice/x11/* wpp/gui/wsdevice/common/* wpp/gui/wsdevice/win/* 44875 169708 1296508 total
Jestli sem nechceš přispět velikost kódu tak sem nepřispívej vůbec :-phmm to je sice strasne krasny, ale tohle tomu moc nenasvedcovalo
ad 1. tak si založte vlastní blog "Počty revizí ve vašem projectu" ja vám rád přispějuNo to snad neni pravda ... X-DDDDDD![]()
594 1957 12014 devel/sh/ncoda/dev/ncoda
-r
to nebere a pres find -exec
to nepocita sumu. V praci pochopitelne delam na vetsich projektech. O nekolik radu grep `find . ...`
, tak už to samo je určitým měřítkem velikosti… :-)
grep
, zmátla mne zmínka o přepínači -r
find . podmínky -exec cat {} \; | wc -l
find . -name *.java -exec cat {} \; | wc -l 55823 find . -name *.ftl -exec cat {} \; | wc -l 29956
xargs
, ehm.
xargs
zbytečný. Pokud to chcete trochu zefektivnit, můžete místo středníku použít +
Jo, za dob kdy sem mel cas, jsem v Delphi delal Autorun Lab. Ale to uz je davno a zdrojove kody jsou nekde zanesene prachem.
Bylo to krasne obdobi, pomerne uspesny projekt, ale clovek jednou musi zacit vydelavat a casu neni nazbyt. Ted kodim v praci a to uz neni ono - ale mam za to koruny pro mji uzasnou rodinu.
Tak či onak, pohybujem sa v oblasti asi milióna riadkov. Poddielam sa na suite produktov, ktorých inštalačný balík má dohromady takmer 100MB
10 input a
20 print a
30 goto 20
Sem dobrej co?
#!/bin/sh
echo "miuan je nejvetsi borec na svete!"
#include <iostream> int main(void){std::cout<<"Těžko\n";}
Jj, zlatej Volkov commander svého času, 60k velikost a děláno ve strojáku ... jak prosté, milý Watsone
(Tím jsem chtěl pouze poukázat na názorný příklad z historie)
Tiskni
Sdílej: