Příkaz cat měl dnes svůj den (International Cat Day). Kolikrát jste jej dnes použili? Nebo máte raději bat?
Minetest (Wikipedie), multiplatformní open source voxelový herní engine a hra inspirovaná Minecraftem, byl vydán ve verzi 5.6.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Instalovat lze také z Flathubu a Snapcraftu.
Projekt Debian získal doménu debian.community. Jedná se o výsledek doménového sporu u WIPO/UDRP: "Doména debian.community byla zaregistrována ve zlé víře a byla používána k pošpinění ochranných známek projektu Debian". Viz Wayback Machine.
Byl publikován detailní rozbor zranitelnosti CVE-2022-29582 v Linuxu v io_uring. Zranitelnost byla v upstreamu opravena již v dubnu.
Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy jednotlivých přednášek z letošního InstallFestu.
Byla vydána verze 9.3 open source unixového operačního systému NetBSD (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Po 9 měsících od vydání verze 3.4 byla vydána nová verze 3.5 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy a videi v příspěvku na blogu a na YouTube. Major verze 4.0 se blíží k první betě.
Alexandre Prokoudine publikoval na serveru Libre Arts článek 8+1 audio editorů pro Linux, které nejsou Audacity. Věnuje se editorům: Sweep, mhWaveEdit / gWaveEdit, KWave, ReZound, EKO, Snd, Gtk Wave Cleaner, WaveSurfer a SoX.
Byla vydána verze 8.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.
Byla vydána nová verze 1.70 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.70 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Tiskni
Sdílej:
Nejde tak ani o to, co kdo má nebo nemá doma. Jasně, že mám doma rádio (a platím za něj), takže jestli můj počítač (schopný příjmu rozhlasového vysílání) někdo zahrne mezi rádia nebo ne, to je mi fuk, protože domácnost platí jen za jeden přijímač, bez ohledu na jejich počet.
Problém je samozřejmě ve firemní sféře, kde se poplatky platí za každý jeden kus! Má-li vaše firma 100 počítačů, budete muset platit za 100 "rádií"...
Vždy keď sa hovorilo o zvyšovaní koncesionárskych poplatkov, tak som počúval vysvetlenia podľa, ktorých sa platí za to, že využívame 'éter'. Prostredie, v ktorom sa šíria rádiové vlny, ktoré rovnako a vzdušný priestor nad republikou patrí štátu. Keďže do zvukovky mi ten signál môže prísť leda tak po kábli (abstrahujeme od MW pripojení), tak tento argument padá.
Nemá niekto skúsenosť, či funguje počúvanie rozhlasu na 56k modeme? A na 33.6k modeme?
Pokud vám dobře rozumím, definujete "reprodukci" jako "opakování", a tedy pojem "zařízení technicky způsobilé k ... reprodukci" vykládáte jako retranslační stanici, nikoliv přijímač. Zatímco zákonodárci pojmem "reprodukce" mysleli "přehrávání" a pak je "zařízením technicky způsobilým k ... reprodukci" samozřejmě televizní či rozhlasový přijímač a spousta jiných věcí. (Podle mého to "individuálně volitelný" nemá valného významu, tím se měl jenom vyloučit rozhlas po drátě a podobné.)
Nooo, myšlenka je to zajímavá Obávám se ale, že na takovém slovíčkaření byste soud nevyhrál, protože by vás utloukli čepicí pomocí nějaké zcela vágní formulace jako "věcný záměr" a podobně.
Nic to ale nemění na faktu, že přesná formulace je to, co zákonným normám dost výrazně (a jsem si jist, že zcela záměrně) chybí.
Nebylo by daleko lepší zrušit ten systém, který je rádoby spravedlivý, ale ve své podstatě nesmyslný a hlavně zoufale neefektivní, a financovat veřejnou službu z rozpočtu?
Nebylo by daleko lepší (...) financovat veřejnou službu z rozpočtu?Ale to by bojovníci za nezávislost veřejnoprávních médií pořádně řvali. Takto jsou totiž tato média zcela nezávislá na politicích (že, Honzo Spacáku