Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Tiskni
Sdílej:
em
abych měl pružný menu a vůbec, celej obsah OK, v matematice zrovna nevynikám, nicméně jsem uvažoval takto:
_____ | |____ | |____ | | |___________|
Z pohledu nematematika to má všechny úhly pravé, ale má to více než 4 strany...
Podle mě se to špatně čte na víc než 1000px šířky.Je to blbost - platí to pouze při „standardní“ velikosti písma a pixelu. Když mám malé pixely a „velké“ písmo (tzn. ve výsledku stejně velká písmena jako ty), tak se naráz čte špatně 1000px, protože je to prostě moc úzký.
U webu pro specialisty, napr. "linuxaky" bych si asi dal vic zalezet na tom, aby byl design citelny v textovych prohlizecich a maximalne flexibilni ;)
Považuji za samozřejmé, že webová prezentace není závislá na prohlížeči.
Ale i tak me zajima hlavne obsah. Protoze na hezkej design bez obsahu se vam nikdo chodit koukat nebude. A naopak, jsou stranky, kam se lidi hrnou, i kdyz stoji designove za houby, jednoduse protoze si tam radi ctou. Takze uplne jednoducha textova stranka casto vyhrava nad tydny a mesici "hrani si" s designem, kdyz tam pak neni co cist.
Souhlasím. Ideální je pěkný design a kvalitní obsah; nechtete se překvapit. Odstrašujícím příkladem budiž Živě (to se ještě navíc pomalu načítá
).
nazev neceho\obr.jpg