Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Tak jsem si dnes ráno zapomněl vzít mobil. Normálně by mi to vůbec nevadilo, ale dnes jsem s ním hodně počítal do svých večerních plánů. Bez něj si totiž nenahraji dnešní díl mého oblíbeného seriálu Black Books, takže jsem hodně smutný.
Seriál si nahrávám na svém domacím počítači z digitální televize, tento víkend ovšem nejsem doma a počítač je vypnutý. A umí jej probudit právě utilitka wakeonlan instalovaná v mobilu. Inu, ne že bych si nemohl sehnat jiný prográmek na počítači, u kterého právě sedím, ale v tom mobilu mám také uloženu adresu síťovky svého počítače, kterou si samozřejmě nepamatuji – a v tom je ten zakopaný pes.
Vím o jednom místě na Internetu, kde je adresa mé síťovky uložena – ve smlouvě s mým poskytovatelem Internetu. Smlouvy jsou zákazníkům dostupné na jeho portálu – avšak přístup je omezen právě na domácí počítač, jak prozíravé.
Tři roky zpátky byla také síťovka zanesena v záznamech DHCP u mého zaměstnavatele, ale kde je nyní těm záznamům konec ...
Řešením by také bylo vyslat k počítači dobrovolníka, který by počítač uvedl do chodu klasickým stiskem tlačítka. Jenomže kde ho vzít? Všichni členové domácnosti jsou na víkendu příliš daleko a rodičům, kteří se mohli stavit okolo cestou na chalupu jsem zavolal (samozřejmě ne ze svého telefonu) příliš pozdě. Takže jsem nahranej já.
Řešíte občas také podobné problémy? Nebo spoléháte na stále zapnutý server? Nedá se asi moc předpokládat, že by se takhle na poslední chvíli našel nějaký dobrodinec, který by dnešní díl seriálu nejenom nahrál, ale nedejbože třeba i poslal do úschovny, co?
Tiskni
Sdílej:
http://www.tgsoft.estranky.cz/stranka/black-books