Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
Už dlouho na mém seznamu úkolů hnije synchronizace mezi telefonem (Sony-Ericsson K750i) a nějakou rozumnou PIM aplikací v Linuxu (protože používám GNOME, tak jako cesta nejmenšího odporu se jeví Evolution). Už jsem se o to pokoušel několikrát, ale zatím to nikdy nefungovalo. Dneska (když už bylo venku tak jak bylo) jsem tomu věnoval opět nějaký čas a tentokrát jsem uspěl na první pokus .
Než jsem s čímkoliv začal, zazálohoval jsem si všechno z telefonu. Gammu to zvládne v pohodě a čemu jinému bych měl věřit než nástroji, který jsem si sám napsal?
gammu backup /tmp/phonebook.vcf gammu backup /tmp/calendar.vcs
A teď už je na čase si hrát s OpenSyncem. Pro tyto účely se může hodit setup guide a SyncML guide. Protože jsem dřív míval problémy s oběmi konci synchronizace - jak telefon tak Evolution končily s nějakou chybou, rozhodl jsem se na to jít tentokrát pomalu a začít se synchronizací z telefonu do souborů:
msynctool --addgroup file2phone msynctool --addmember file2phone file-sync msynctool --addmember file2phone syncml-obex-client
Teď už jenom nastavit ukládání souborů:
msynctool --configure file2phone 1
A nastavit cestu, kam se mají data ukládat:
<?xml version="1.0"?> <config> <!-- directory path for file-sync --> <path>/home/foo/phone-backup/</path> <!-- should care of subdirectories (TRUE or FALSE) --> <recursive>FALSE</recursive> </config>
Tím máme jednoduchou část za sebou a potřebujeme nastavit připojení k telefonu:
msynctool --configure file2phone 2
Naštěstí můžeme použít příklad z
SyncML guide, jen stačí přidat Bluetooth adresu (dá se zjistit pomocí hcitool scan
) a kanál (sdptool browse
00:b0:0b:fa:ce:00
):
<?xml version="1.0"?> <config> <bluetooth_address>00:b0:0b:fa:ce:00</bluetooth_address> <bluetooth_channel>7</bluetooth_channel> <identifier>Sony Ericss</identifier> <version>1</version> <wbxml>1</wbxml> <username></username> <password></password> <type>2</type> <usestringtable>0</usestringtable> <onlyreplace>0</onlyreplace> <onlyLocaltime>0</onlyLocaltime> <recvLimit>0</recvLimit> <maxObjSize>0</maxObjSize> <contact_db>Contacts</contact_db> <calendar_db>Agenda</calendar_db> <note_db>Notes</note_db> </config>
A teď už by měla fungovat synchronizace kontaktů z telefonu do vybraného adresáře:
msynctool --sync file2phone
Když už toto funguje, stačí přidat Evolution a mělo by být hotovo. Vytváření synchronizační skupiny je stejné, jen se použije jiný plugin. Synchronizaci s Evolution většinou není potřeba nijak nastavovat, výchozí hodnoty jsou rozumné (použije se jediná databáze, kterou Evolution automaticky vytvořila):
msynctool --addgroup phone2evo msynctool --addmember phone2evo evo2-sync msynctool --addmember phone2evo syncml-obex-client msynctool --configure phone2evo 1 msynctool --configure phone2evo 2
Ale ještě pořád není vyhráno - telefony Sony-Ericsson phones většinou mají rozbité cosi v synchronizaci poznámek (nebo to je možná rozbité v OpenSync, ale vyjde to nastejno, prostě bez tohoto kroku synchronizace neprojde) a je potřeba vypnout jejich synchronizaci. To můžeme udělat změněním filtrů ve vytvořené synchronizační skupině (filtr je v souboru ~/.opensync-0.22/group2/filter.conf
):
<?xml version="1.0"?> <filter> <note/> </filter>
A teď už konečně můžeme zkusit synchronizaci a mělo by to fungovat:
msynctool --sync phone2evo
Pokud chcete o trochu víc klikat, dá se to samé udělat pomocí GUI multisync0.90
, ale stejně nakonec skončíte u editování XML souborů .
Tiskni Sdílej:
msynctool --discover mobil2kde 2 ERROR: discover failed: no objtypes returnedA bluetooth ani neblikne... Vypadá to, jako by se to vůbec nesnažilo. msynctool, libopensync i pluginy verze 0.36, Sony Ericsson K510i.
Problemom je pravdepodobne zmena vo verziach 0.3+.
v multiync --configure mobil2kde 2 je miesto:
<contact_db>Contacts</contact_db>
novy format:
<database>
<name>Contacts</name>
<objtype>contact</objtype>
<objformat>vcard30</objformat>
</database>