Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Nevhodný pro začátečníkyZa poslední měsíc jsem už získal 4 Linuxáky (a zůstávají). Dva z nich volí Gentoo a nemají problémy - i když musím uznat, že jsou to programátoři, takže určitá pokročilejší schopnost porozumění problému se dá očekávat
Jediná možnost byla nainstalovat celý balík kdenetwork + dvacet knihoven, které jsem nepotřeboval(wi-fi atd.).Ale kdeže...
$ gaze version xorg-server gcc kdebase Grimoire Section Spell Grimoire Version Installed Version -------- ------- ----- ---------------- ----------------- xorg-modular xorg-xserver xorg-server 1.3.0.0 1.3.0.0 test gnu gcc 4.1.2 4.1.2 test kde-core kdebase 3.5.7 3.5.7
-O3Asi máte přebytek RAM, nebo opravdu svižný swap.
ACCEPT_KEYWORDS="~amd64"Imo nemá smysl být "na ostří nože" u všeho. Použijte radši "/etc/portage/package.keywords" - i v případě že ten seznam bude fakt dlouhý. Je sice pravda že některé verze apps maj ~ zbytečně dlouho, ale házet je všechny do jednoho pytle? A navrch máte možnost si v package.keywords nastavit konkrétní verzi a nemuset se při upgradech starat o to, až vývoj přenese "fičuru" o kterou byl zájem do stabilní verze, že máte zase nějakou jinou zbytečnou "~fičuru" navíc.
Na co? Většinou stačí 1GB, někdy to chce aspoň 2GB (např. jeden čas Wine, nevím jestli ještě pořád), ale to přece není žádný přebytek... IMHO je -O3 především blbost, protože podle nějakýho testu je výsledek často pomalejší než s -O2...-O3Asi máte přebytek RAM, nebo opravdu svižný swap.
IMHO je -O3 především blbost, protože podle nějakýho testu je výsledek často pomalejší než s -O2...No, dokuď neuvidím, neuvěřím
openssl speed md5
.
Available profile symlink targets: [1] default-linux/x86/2006.1 [2] default-linux/x86/no-nptl [3] default-linux/x86/no-nptl/2.4 [4] default-linux/x86/2006.1/desktop [5] default-linux/x86/2007.0 [6] default-linux/x86/2007.0/desktop * [7] hardened/x86/2.6 [8] selinux/x86/2006.1a nasledne "eselect profile set 6"
neni nic co by nebylo mozny ...
Tiskni
Sdílej: