Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Nevhodný pro začátečníkyZa poslední měsíc jsem už získal 4 Linuxáky (a zůstávají). Dva z nich volí Gentoo a nemají problémy - i když musím uznat, že jsou to programátoři, takže určitá pokročilejší schopnost porozumění problému se dá očekávat
Jediná možnost byla nainstalovat celý balík kdenetwork + dvacet knihoven, které jsem nepotřeboval(wi-fi atd.).Ale kdeže...
$ gaze version xorg-server gcc kdebase Grimoire Section Spell Grimoire Version Installed Version -------- ------- ----- ---------------- ----------------- xorg-modular xorg-xserver xorg-server 1.3.0.0 1.3.0.0 test gnu gcc 4.1.2 4.1.2 test kde-core kdebase 3.5.7 3.5.7
-O3Asi máte přebytek RAM, nebo opravdu svižný swap.
ACCEPT_KEYWORDS="~amd64"Imo nemá smysl být "na ostří nože" u všeho. Použijte radši "/etc/portage/package.keywords" - i v případě že ten seznam bude fakt dlouhý. Je sice pravda že některé verze apps maj ~ zbytečně dlouho, ale házet je všechny do jednoho pytle? A navrch máte možnost si v package.keywords nastavit konkrétní verzi a nemuset se při upgradech starat o to, až vývoj přenese "fičuru" o kterou byl zájem do stabilní verze, že máte zase nějakou jinou zbytečnou "~fičuru" navíc.
Na co? Většinou stačí 1GB, někdy to chce aspoň 2GB (např. jeden čas Wine, nevím jestli ještě pořád), ale to přece není žádný přebytek... IMHO je -O3 především blbost, protože podle nějakýho testu je výsledek často pomalejší než s -O2...-O3Asi máte přebytek RAM, nebo opravdu svižný swap.
IMHO je -O3 především blbost, protože podle nějakýho testu je výsledek často pomalejší než s -O2...No, dokuď neuvidím, neuvěřím
openssl speed md5
.
Available profile symlink targets: [1] default-linux/x86/2006.1 [2] default-linux/x86/no-nptl [3] default-linux/x86/no-nptl/2.4 [4] default-linux/x86/2006.1/desktop [5] default-linux/x86/2007.0 [6] default-linux/x86/2007.0/desktop * [7] hardened/x86/2.6 [8] selinux/x86/2006.1a nasledne "eselect profile set 6"
neni nic co by nebylo mozny ...
Tiskni
Sdílej: