abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 02:22 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.14 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.15. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:33 | Zajímavý software

    plwm je nový, poměrně minimalistický správce oken pro X11. Podporuje dynamické dláždění okny, plochy, pravidla pro okna atd. Zvláštností je, že je napsaný v logickém programovacím jazyce Prolog. Používá implementaci SWI-Prolog.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 2
    včera 00:22 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.5. 23:00 | Zajímavý článek

    Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    24.5. 04:00 | Zajímavý článek

    Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    24.5. 00:22 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.5. 18:11 | Nová verze

    Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.5. 18:00 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.5. 14:55 | IT novinky

    Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 6
    23.5. 12:00 | Nová verze

    Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.

    Pavel Křivánek | Komentářů: 4
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (56%)
     (29%)
     (7%)
     (4%)
     (0%)
     (0%)
     (5%)
    Celkem 107 hlasů
     Komentářů: 8, poslední včera 15:58
    Rozcestník

    Srovnání Xine vs Gstreamer vs NMM

    2.7.2007 03:35 | Linux | poslední úprava: 29.8.2007 04:44

    Zdravím, takhle si předtavuju nápad rozšíření sekce o porovnání produktů v dané sekci.

    Toto je srovnání Xine-lib GStreameru a NMM(všechny podporuje Photon v KDE4)... pokuď najdete nějakou tu informaci o tom, tak mně napište :-) a já to tam přidám.

    0K!AS

    PS: původně jsem to chtěl napsat do blogu, ALE systém break mně nemá rád, takže prostě to zaboha nechce vzít.. dále byly zablokovány i barvy(style="" i color=""), takže to prostě do blogu nejde dát.

    PS2: nebijte mně, že je tam aRts označený jako zastaralý, ale vzhledem k tomu, že už není dlouho udržovaný tak to tak doopravdy je :-).        

    Hodnocení: 45 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    2.7.2007 05:23 J. M. | skóre: 23 | blog: JMblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání Xine vs Gstreamer vs NMM
    "Photon"?

    A zase ty bludy o podporovaných kodecích... To, že např. xine-lib umí přehrávat video kódované kodekem DivX neznamená, že xine-lib podporuje kodek DivX. Kodek je softwarová knihovna (jejímž účelem je kódovat/dekódovat do/z nějakého formátu) a podporovat kodek znamená umožňovat jej danou aplikací či v daném backendu použít ke kódování či dekódování. Takže má smysl vypisovat které video *formáty* daný backend podporuje. A jak xine-lib, tak GStreamer a další podporují kodeky knihovny libavcodec, tedy FFmpeg MPEG-4 a další. Ty pak používají na dekódování (přehrávání) video formátů jako MPEG-4 ASP, ať už video bylo kódované kodekem DivX, Xvid, 3ivx, FFmpeg MPEG-4 či jiným. (Pro GStreamer pak jsou k dispozici i kodeky od Fluenda, které rovněž podporují formáty jako MP3, MPEG-4 a další.) DivX je firma a značka jejích komerčních produktů (které produkuje pro Windows a Mac OS X) a nemá smysl jí donekonečna bezdůvodně dělat bezplatnou reklamu, GStreamer ani xine s ní nemají nic společného.
    brk avatar 2.7.2007 06:15 brk | skóre: 29 | blog: broukoviny
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání Xine vs Gstreamer vs NMM
    DivX je firma a značka jejích komerčních produktů (které produkuje pro Windows a Mac OS X) a nemá smysl jí donekonečna bezdůvodně dělat bezplatnou reklamu.
    V podstatě máš pravdu, ale pro většinu běžných uživatelů je film ve formátu AVI o velikosti CDčka prostě DivX a co je uvnitř je vůbec nezajímá. DivX se pomalu dostává do pozice jako Xerox=kopírka či Lux=vysavač.
    USE="-qt -kde"
    2.7.2007 06:27 J. M. | skóre: 23 | blog: JMblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání Xine vs Gstreamer vs NMM
    Nemám pravdu "v podstatě", prostě mám pravdu. To, že tomu laici nerozumí a pletou si pojmy, případně to, že to řadu lidí nezajímá, nikomu nedává právo lhát. DivX není obecné slovo, je to registrovaná ochranná známka firmy DivX a kdokoli čemukoli co není DivX (např. formátu MPEG-4 ASP) říká DivX, dopouští se téhož jako když např. formátu HTML říká "Microsoft Internet Explorer" nebo Linuxu "Windows". MPEG-4 není vynález firmy DivX, je to mezinárodní standard vyvinutý skupinou MPEG a je spousta různých softwarových i hardwarových implemetací od různých výrobců. Nazývat formát MPEG-4 ASP názvem jedné irelevantní komerční firmy, která je pouze jedním z mnoha výrobců MPEG-4 komaptibilního softwaru, a jejíž produkty navíc software, o kterém autor píše, vůbec nepodporuje, není "v podstatě" svinstvo, prostě je to svinstvo.
    brk avatar 2.7.2007 06:42 brk | skóre: 29 | blog: broukoviny
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání Xine vs Gstreamer vs NMM
    Google je taky ochranná známka a nejen u nás se stává doslova synonymem pro hledání na internetu a stává se z něj obecné slovo, takže má slušně našlápnuto k pozbytí své ochranné známky.

    Tahle DivX mánie vznikla v době, kdy většina malých videii v rozumné kvalitě byla dělaná pomocí cracknuté microsofti implementace MPG4 pojmenované DivX a i když to dnes již není pravda, tak slovo přežívá podobně jako ten zmiňovaný Lux nebo Xerox a to že tu budeš ječet jak Zagorka na tom nic nezmění.
    USE="-qt -kde"
    2.7.2007 07:23 J. M. | skóre: 23 | blog: JMblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání Xine vs Gstreamer vs NMM
    Ta cracknutá implementace MSMPEG-4 nebyla nazvaná "DivX", ale "DivX ;-)" (nevím, jak se tady zamezuje převodu smajlíků na obrázky). Firma DivX si pak vychcaně vypůjčila název toho megapopulárního cracknutého kodeku, zahodila smajlík a založila si na tom úspěšný byznys.

    Google si můžeš "obecnému vyhledávači" říkat doma pro sebe, jakmile však ale takové pojmenování ve zveřejněmén článku vydáváš jako správný termín, dopouštíš se lži a neoprávněného užití ochranné známky.

    Já neječím, já říkám, že obhajuješ šíření lži a to je nemorální a neobhajitelné. Na tom není nic emotivně vypjatého, to je prostě objektivní fakt.
    andree avatar 2.7.2007 09:19 andree | skóre: 39 | blog: andreeeeelog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání Xine vs Gstreamer vs NMM
    len by ma zaujimalo... na com vlastne DivX zaraba? zaujimalo, ako dobre sa da predavat softver, ktory ma nie prilis legalnu historiu :-) aj ked je pravda, ze ludi teraz asi uz presvedci ze je to ich vlastny kod a "vraj kvalitny" :-)
    2.7.2007 09:40 J. M. | skóre: 23 | blog: JMblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání Xine vs Gstreamer vs NMM
    Firma DivX vydělává mimo jiné na tom, že si lidé myslí, že starý DivX se smajlíkem byl jejich produkt. Nebyl, jenom zavětřili jeho popularitu, vypůjčili si jeho populární název (tehdy ten kodek byl revoluční a jedinečný, byl vnímán jako to jediné a nejlepší, takže když si vzali jeho název, byli automaticky vnímáni jako pokračovatelé toho jediného a nejlepšího, jako poslové geniální budoucnosti multimédií), odhodili smajlík aby se od něj odlišili a byli serióznější, a autora toho hacku přijali do svých řad (zlí jazykové tvrdí, že jako maskota). Takže to samozřejmě, jako i v jiných oblastech, válí na obě strany - vydávají se za pokračovatele DivX se smajlíkem, ale zároveň se od něj distancují, protože jsou seriózní a legální firma. První verze kodeku DivX byla 4.0. Což byl nástupce OpenDivX - to byl open-source projekt, který pod hlavičkou Project Mayo vytvářel za spolupráce firmy DivX a open-source vývojářů nový MPEG-4 kodek. Firma DivX pak ale s Project Mayo skončila, kód uzavřela a vydala jej jako svůj komerční DivX. Což se nelíbilo open-source vývojářům, kteří se na OpenDivX taky podíleli, a tak vzniknul Xvid, který byl původně založen na tom posledním dostupném otevřeném kódu OpenDivX. Ale od té doby už asi oba týmy kód svých kodeků kompletně přepsali, ze starého OpenDivX už tam nic nebude.
    2.7.2007 08:31 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání Xine vs Gstreamer vs NMM
    ten zmiňovaný Lux
    Popravdě jsem o luxování poprvé slyšel až v Čechách. Nevím proč, ale na Moravě se vysavači říká většinou vysavač (že by moravské nářečí infiltrovalo i spisovnou češtinu ;-)).
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    2.7.2007 09:29 J. M. | skóre: 23 | blog: JMblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání Xine vs Gstreamer vs NMM
    Moje babička Moravačka zásadně nevysávala, ale luxovala. Možná už mladší generace tyhle tradiční moravské výrazy nezná a přejala spisovnou češtinu. :-)
    kozzi avatar 2.7.2007 09:42 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání Xine vs Gstreamer vs NMM
    No, moje prababička z moravy ani vysavač snad neměla :-D. Ale obě babičky jo, a ty říkal/y/jí vysávat. Slovo luxovat se na Moravě snad skoro vůbec nepoužívá.
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    2.7.2007 11:22 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání Xine vs Gstreamer vs NMM
    No já mám z Moravy obě babičky (nečekaně) a ani jedna z nich neluxuje, ale vysává, takže to s těmi tradičními moravskými výrazy nebude tak žhavé ;-)
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    2.7.2007 08:52 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání Xine vs Gstreamer vs NMM
    Atributy style, font a color jsou zablokovany umyslne. Za prve z typografickych ohledu na ctenare (viz tvuj odkaz, brrrr) a za druhe jako bezpecnostni riziko (meli jsme tu vtipalky, co nastavili divu velikost 1000000x1000000 pixelu).

    Moje stanovisko se k pozadavku nemeni: delat jej nebudu. Za prve neverim, ze by ctenari takova srovnani opravdu psali a za druhe by rychle ztracely na aktualnosti a pak byly spise matouci. Proste hodne prace, malo vyhod. Prijde mi lepsi udelat podporu vkladani wiki dokumentu, ktere muzes pouzit pro podobna srovnani. Akorat je budes muset psat rucne.
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    David Heidelberg avatar 2.7.2007 12:28 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání Xine vs Gstreamer vs NMM
    Atributy style, font a color jsou zablokovany umyslne.
    Já vím, jen říkám proč to není přímo v blogu, abych nebyl kamenován, že do blogu dávám jen link...
    Za prve z typografickych ohledu na ctenare (viz tvuj odkaz, brrrr)
    GRRR.... :-D

    0K!AS
    David Heidelberg avatar 2.7.2007 15:59 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání Xine vs Gstreamer vs NMM
    Prijde mi lepsi udelat podporu vkladani wiki dokumentu, ktere muzes pouzit pro podobna srovnani. Akorat je budes muset psat rucne.
    Tak jsem to myslel ;-)

    0K!AS
    andree avatar 2.7.2007 09:14 andree | skóre: 39 | blog: andreeeeelog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání Xine vs Gstreamer vs NMM
    sice to nie je validne xhtml 1.1.... :-D a chcelo by to trochu sprehladnit (ine pozadie na v hlavickach...)
    David Heidelberg avatar 2.7.2007 15:58 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání Xine vs Gstreamer vs NMM
    je to validní XHTML 1.1
    andree avatar 2.7.2007 21:14 andree | skóre: 39 | blog: andreeeeelog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání Xine vs Gstreamer vs NMM
    teraz uz hej, no ;-)
    David Heidelberg avatar 2.7.2007 21:44 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání Xine vs Gstreamer vs NMM
    sem tam omylem předtím do toho dal <p> ... Jsem to zapomněl projet W3C.
    2.7.2007 10:19 Fëannatar | skóre: 19 | blog: Annals of Taurelador
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání Xine vs Gstreamer vs NMM
    hm... intuice mi říká, že když xine-lib umí přehrát h264, tak h263 bude umět taky, bohužel, nemám po ruce žádné video s daným kodekem, abych to vyzkoušel... Pak bych taky řekl, že gstreamer umí přehrávat theoru, ale taky nemám po ruce test... A Chybí ti tam h.264 mezi video-kodeky.

    Hm.. tak když tak koukám na závislosti gstreameru tak libtheora.so.0 je mezi nimi, takže theoru nejspíš umí. Hm... a libgsth264parse.so je v gstreamer-plugins-bad provides... Takže vypadá to, že h.264 umí gstreamer taky... Můžu se zeptat, kde jsi sháněl data k tomu porovnání?
    Your freedom ends where others' begins. It's the same with software => promote LGPL.
    2.7.2007 10:25 Fëannatar | skóre: 19 | blog: Annals of Taurelador
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání Xine vs Gstreamer vs NMM
    hmm... nějak mě to zaujalo... a výsledek je, že jsem zjistil, že existuje balíček gstreamer-ffmpeg (gst-ffmpeg), kterej by snad měl umožňovat gstreameru dělat všechno, co umí ffmpeg (včetně post-processiong filtrů)... takže co se týče kodeků, tak si můžeš pravděpodobně gstreamer sloupec rozšířit o ano u těch, které jsou podporované ffmpegem.
    Your freedom ends where others' begins. It's the same with software => promote LGPL.
    David Heidelberg avatar 2.7.2007 12:22 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání Xine vs Gstreamer vs NMM
    Taky jsem si všiml, tohle je jen spíč takový návrh, ale samozřejmě to rozšířím.

    0K!AS
    David Heidelberg avatar 2.7.2007 12:41 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání Xine vs Gstreamer vs NMM

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.