Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Upozornění: tento zápisek nemá žádnou hodnotu a je to pouhý povzdech autora nad aktuální situací v KDE 4.
Funguje vůbec někomu NetworkManager bez problémů? Popravdě, neznám takového člověka. Ať už to má za vinu jádro, ovladače, wpa_supplicant, dhcp server, či sám networkmanager nebo cokoliv jiného nikdy to nefunguje spolehlivě.
Otázkou je tedy, proč si autoři knetworkmanageru (o kterých silně pochybuji, že ho používají) nelámali hlavu s vypsáním chybových hlášek? Zvláště v takovém to případě, kdy by to i mohlo být užitečné?
Pokud po patnácté kliknu na spojení, zadám heslo, stisknu OK a ono se jen "nic nestane" s tím, že chybu si můžu hledat kde chci, ani neznámý Error 105 to na mě nevyhodí - co si teda mám myslet?
Zajímalo by mně, jak mohla většina distribucí tento krám, který ani není schopný říct, co je špatně, adoptovat.
Toť vše z dnešních nadávek, asi se nemusím namáhat tohle psát do bugzilly, protože jenom to, že nefungovala jiná možnost, než hesla házet do KWalletu trvalo opravit nějaký ten měsíc......
Tiskni
Sdílej:
NetworkManager --no-daemon
, napíše ti o chybě podrobnostě.
Funguje vůbec někomu NetworkManager bez problémů?No, mně je jedno, jak funguje NM. Hlavně, že mi bez problémů funguje jak drátové, tak bezdrátové (včetně BT) síťové připojení a je mi celkem jedno, co přesně je pod kapotou, protože už mě to nebaví řešit. Z těchto důvodů jsem přesedlal z Gentoo přes Arch na Ubuntu.