Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Před necelou hodinkou jsem se vrátil z BVV.Moje pocity jsou poněkud smíšené..Invex býval vždy prestižní záležitostí,kde se firmy mohly předvést s novými výrobky a "vyprášit" tak kožich konkurenci.Jenže tento rok šlo spíše o poněkud skromnější výstavu.Hned několik vstavovatelů jako třeba Microsoft mě naprosto zarazil-Čekal jsem něco jako velký stánek s předváděčkou Vist a místo toho jsem stánek několikrát přešel než jsem si vůbec všiml malého nápisu Microsoft..Navíc tentokrát nebylo využito tolik vystavovacího prostoru.Firma jako nVidia (Na kterou jsem se velice těšil) zvolila malou prezentačku,narozdíl od nejmenovaného líbacího rádia,která ukousla nevější část vyhrazeného pavilonu.
Na co jsem se ale nejvíce těšil byla firma Novell a jejich prezentace.Nakonec to dopadlo tak,že většinu dne jsem jenom lítal od velkého sálu k malému a sledoval prezentaci (OOo,XGL,SLED).Přesto že jsem hráč her pod GNU/Linuxem,prezentace na téma "Linux a hry" mě moc neoslovila.Dle mého byla příliš strohá.Ale i tak pro návštěvníky kteří přišli pozdě nezbylo místo na sezení a zůstali na stojáka
Tiskni
Sdílej:
Konkretne zminovanou hostesku Marketu lze videt zde . Pokud teda nebude zase Pipni.cz down ...
Co se tyce strohosti prednasky Hry v GNU/Linuxu, tak pri priprave jsme nemeli k dispozici informace jaky hw budeme mit pri predvadeni her k dispozici, tak jsme museli zvolit kompromis a na misto hernich novinek jako je Cold War atp. dat vice prostoru te teoreticke casti (instalace, kompilace, knihovy atd.). Nakonec se to ukazalo jako dobry napad, protoze jak se ukazalo lidi se ani tak nezajimali co si zahrat, ale jakym zpusobem si hru rozchodit. To, ze temer pri kazde teto prednasce se stal nejakej trapas, jako napr. ze jsem si zapomel vzit napajeci snuru a behem nasi prednasky nam chcipla v notebooku baterka a rada dalsich .. je uz vec druha