Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Po hodně dlouhé době jsem změnil schéma rozvržení desktopu, změnil barevné ladění atd...
Všechno začalo tím, že jsem nainstaloval kdemod... a pak jsem si řekl, že by nebyla od věci trochu změna, udělat to trochu do běžnějšího schéma, ano do toho, na které je zvyklá většina uživatelů, protože jestli bych měl používat i něco jiného než ty moje KDE, asi bych začal trpět schizofrenií. Rozvržení panelů bylo skoro dáno (dole to fakt nesnesu), rozmístění appletů je jasné (no taky se to dá používat, takže je to asi skoro jedno ;) ).
Na čem jsem se vyřádil byl styl, je to stále můj oblíbený QtCurve (vše v jednom), nechal jsem se velmi inspirovat výchozím vzhledem swingu Javy. Příhodná dekorace pro kwin je „stařičká“ KDE2.
Jediné co se potom moc nehodilo byly ikonky Nuvola, které jsou až příliš komixové, ovšem Tango ikony sedly jak ulité (a čím déle na ně koukám, tím více se mi líbí). Další jejich výhoda je, že téma Tango ikon je dostupné snad pro všechny aplikace, které používám, takže to všechno vypadá stejně :).
Poslední „fičurou“ jsou dialogy pro výběr souborů. Aby všechny aplikace používaly dialogy z kde, stačí kgtk. Openoffice se musí trošku pomoci úpravou souboru /opt/openoffice/program/soffice
(aspoň u mě je v opt).
Na začátek přidat řádek export OOO_FORCE_DESKTOP=gnome
, to vynutí používání vzhledu gtk (u QtCurve je to vlastně jedno ;) ) a hlavně dialogů z gtk, za druhé řádek 277 upravit do téhle podoby: /opt/kde/bin/kgtk2-wrapper "$sd_prog/$sd_binary" "$@" &
(záleží na tom kde máte kde, já v opt) a je to.
Tiskni
Sdílej: