Steam Link je nově dostupný také pro 64bitový x86 Linux. Streamovat hry z výkonného počítače s nainstalovanou službou Steam lze tedy vedle telefonu, tabletu nebo televize i do počítače s Linuxem. Instalovat Steam Link lze z Flathubu. Od prosince 2018 je k dispozici Steam Link pro Raspberry Pi.
openSUSE Leap 15.3 je od dnešního dne v Beta fázi. Toto vydání je zajímavé tím, že využívá binárních balíčků přímo ze SUSE Linux Enterprise. Podpora ARMv7 zařízení se odštěpila do samostatného podprojektu openSUSE Step. Instalační obrazy Leapu 15.3 jsou k nalezení na get.opensuse.org/testing. Pro ty, co se zapojí do Beta testování, čeká po skončení Beta fáze tričko. Více informací naleznete v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová verze 8.5 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Opětovně se upozorňuje na blížící se zákaz algoritmu ssh-rsa kvůli možnému útoku na SHA-1.
Ako posunúť monitoring pomocou Zabbixu na vyššiu úroveň alebo "Čo nenájdete v out of the box inštalácii" odprezentuje séria Zabbix webinárov v slovenčine. Medzi témami nájdete napr. servisný strom, integráciu Openshift klastrov, monitoring SAP prostredia a iné.
Společnost Adobe oznámila, že končí s multiplatformním open source textovým editorem Brackets a jeho uživatelům doporučuje přechod na Visual Studio Code s rozšířením Brackets.
Google Chrome 89 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 89.0.4389.72 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Zdůraznit je nutno WebHID, WebNFC a Web Serial aneb možnost komunikace například s Raspberry Pi Pico nebo Stream Deck přímo z Chrome. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube). Opraveno bylo 47 bezpečnostních chyb.
Byla vydána verze 12.0.0 frameworku pro vývoj multiplatformních desktopových aplikací pomocí HTML, CSS a JavaScriptu Electron (Wikipedie, GitHub). Chromium bylo aktualizováno na verzi 89, V8 na verzi 8.9 a Node.js na verzi 14.16. Electron byl původně vyvíjen pro editor Atom pod názvem Atom Shell. Dnes je na Electronu postavena celá řada dalších aplikací.
Po zveřejnění informací o bezpečnostních chybách společně pojmenovaných BootHole v zavaděči GRUB 2 v červenci loňského roku se na bezpečnost zavádění a zvláště zavaděče GRUB 2 blíže podívala řada expertů. Dnes byly zveřejněny informace o nalezených bezpečnostních chybách (Ubuntu, Debian, Red Hat, SUSE, …).
Komunita kolem Linuxu From Scratch (LFS) vydala Linux From Scratch 10.1 a Linux From Scratch 10.1 se systemd. Nové verze knih s návody na instalaci vlastního linuxového systému ze zdrojových kódů přichází s Glibc 2.33, Binutils 2.36.1 nebo Linuxem 5.10.17. Současně bylo oznámeno vydání verze 10.1 knih Beyond Linux From Scratch (BLFS) a Beyond Linux From Scratch se systemd.
Byla vydána beta verze multiplatformního vývojového prostředí Arduino IDE 2.0. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Arduino IDE 1.x je naprogramováno v Javě. Arduino IDE 2.x využívá Theia IDE a Electron.
Please, help me! Dnes mi volala má drahá do práce, že mám ten můj linux nějaký pošomtaný, že jí 2× natvrdo vypnul počítač během práce.
Nutno podotknout, že celkem inteligentně spojovala problém s divným chroptěním vody v mém chladiči. Jenže vodu jsem před pár dny doplňoval… ale i přesto mi bylo jasné, že s ní něco nebude v pořádku. Teď večer jsem přišel domů, tak jsem vytáhnul počítač, zásoba vody v chladiči byla mizivá, ale uvnitř počítače bylo sucho (očekával jsem prolém v nějakém spoji). Doplnil jsem vodu, a ta začala celkem svižně odkapávat přes ventilátor, který ochlazuje venkovní radiátor. Odmontoval jsem jej a myslel jsem, že kape zpod ventilátoru, kde je jakýsi kovový „špunt“, který byl celý mokrý. Jenže když jsem začal stříkačkou vycucávat vodu ven, syčelo odjinud, než od tohoto špuntu. Syčelo to mezi žebrovím. Je tam normálně prožraná díra v hliníku.
CO S TÍM? Jak to zalepit? Nemám nejmenší představu, jak to opravit. Hliník se nedá pájet, nic na něm nedrží… Dokážete mi někdo poradit? SADDAME, ty jsi takový šikula, nemáš nějaký nápad?
UPDATE: Tak jsem to zalepil dvousložkovým polyesterovým tmelem s vysokým obsahem hliníku, a už to čtvrt hodiny běží a neteče
Tiskni
Sdílej:
V tom případě vzít největší vrták, vyvrtat díru podle toho červeného kolečka na fotce a dát tam špunt od vína, to je jistota :))...a na Novy rok ho treba o polnoci za chodu otvorit!
Otazkou zustava, proc to vlastne prasklo. Pokud mas nacaty chladic z vnitrni strany, tak muzes brzy ocekavat jedine dalsi dirku. Mam Zalman reserator a po dvou letech jsou hlinikove casti viditelne zoxidovane a to tam mam original kapalinu. Pry za to muze elektrolyzaOno to neprasklo. Je to prožrané oxidací, asi drobná vada materiálu, a po několika letech kontaktu s vodou se to propracovalo skrz.
Ale take bych zkusil nejaky ten dvouslozkovy tmel.Další doporučení dvousložkového tmelu? Chtěl jsem dnes zajít koupit něco na to pájení, protože mi přišlo, že pokud to jde, tak by kus kovu měl být lepší, než něco jiného. Jsem z toho nějaký rozpolcený, někdy je lepší dostat jedinou radu, člověk pak má ulehčen výběr